Pięciobój nowoczesny- Brązowy medal zdobyła Oktawia Nowacka!

Pięciobój nowoczesny to wyjątkowa dziedzina sportu, która łączy w sobie takie dyscypliny jak:

– pływanie
– jazda konna
– bieganie
– strzelanie

Zawodnicy startujący w tej konkurencji są najbardziej wszechstronnymi zawodnikami igrzysk. Łączą w sobie zarówno wytrzymałość fizyczną jak i psychiczną.
Na szermierczych planszach Deodor Youth Arena pierwszą konkurencję wygrała Oktawia. Wygrała 27 pojedynków na 35, dzięki czemu zdobyła 262 pkt i jako jedyna przekroczyła 250 pkt.

W pływaniu Oktawia zajęla dopiero 16 miejsce z czasem 2:16,67.

Bonusową rundę szermierki również wygrała nasza zawodniczka, która zdobyła 2 pkt w swojej jedynej walce i tym samym zwiększyła swoją przewagę w ogólnej klasyfikacji.

Po konkurencji pływania zawodnicy losują konie przygotowane przez organizatorów i muszą pokonać na nich bezbłędnie i w normie czasu parkur.

W jeździe konnej tylko pięć zawodniczek pokonało parkur bezbłędnie. Nowacka natomiast zaliczyła jedną zrzutkę, co na szczęście nie wpłynęło na jej pozycję w rankingu.

W konkurencji biegu i strzelania Oktawia radziła sobie rewelacyjnie, niestety jej wcześniejsza kontuzja stopy dała się we znaki, a nasza reprezentantka dzielnie walcząc z uśmiechem na ustach zdobyła Brązowy Medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.