Sport

Rio 2016

Nick Skelton Mistrzem Olipmijskim w skokach przez przeszkody w Rio

Finał_skoki.jpgW piątek (19 sierpnia) po raz ostatni w Rio wystartowali skoczkowie walczący o medale olimpijskie w Rio.
Po pierwszym przejeździe trzynaście par pokonało parkur bezbłędnie. Dwie pary przekroczyły normę czasu, a kolejne jedenaście zakończyło przejazd z jedną zrzutką.

Tym samym do finału zakwalifikowało się 27 par.

Po drugim przejeździe aż sześciu zawodników pokonało parkur bezbłędnie. Z tego też powodu musiała zostać przeprowadzona dodatkowa rozgrywka, która miała na celu wyłonić medalistów.

Do walki tej przystąpili:

– Nick Skelton na Big Starze
– Steve Guerdat na Nino des Buissonnets
– Sheikh Ali Al Thani na First Devision
– Kent Farrington na Voyeurze
– Peder Fredricson na All In
– Eric Lamaze na Fine Lady 5

Finał_skoki1.jpgW dogrywce zarówno Skelton jak Fredricson przejechali na czysto, lecz regulamin przewidywał, że wygra ten, który będzie miał lepszy czas przejazdu.

Bezkonkurencyjny okazał się Nick Skelton na Big Starze, który wywalczył Złoty Medal Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Srebrny medal zdobył Peder Frederidson na All In.

Brązowy medal przypadł Ericowi Lamaze na Fine Lady 5.

———————————————————————————————–

18.08.2016

Francuzi wracają do domu ze złotym medalem Igrzysk Olimpijskich w RIO!

dekoracja_druzyn.jpg  francja.jpg

Wczoraj (17.08) zakończyły się zmagania jeźdźców w konkursie drużynowym skoków przez przeszkody. Najlepsi okazali się reprezentanci Francji, kończąc igrzyska z 2 punktami karnymi na koncie i złotym medalem Igrzysk Olimpijskich.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzili:

1.      Philippe Rozier na Rahotep de Toscane
2.      Kevin Staut na Reveur de Hurtebise
3.      Roger Yves Bost na Sydney une Prince
4.      Penelope Leprovost na Flora de Mariposa

Na drugim miejscu podium stanęli Amerykanie, którzy zgromadzili na swoim koncie 5 punktów karnych i tym samym wywalczyli Srebrny Medal Igrzysk Olimpijskich. Amerykańska drużyna zaliczyła pierwszy przejazd rywalizacji bezbłędnie, natomiast jedna zrzutka w drugim nawrocie przytrafiła się Lucy Devis na Barronie, a Kent Farrington na Voyeurze przekroczyli normę czasu.

Ekipe z USA reprezentowali:

1.      Kent Farrington i Voyeur

2.      Lucy Davis i Barron

3.      McLain Ward i Azur

4.      Elizabeth Madden i Cortes’C

O brązowy medal walczyły drużyny Niemiec, Kanady i Brazylii.

Po drugim przejeździe Brazylijczycy mieli na swoim koncie aż 13 pkt karnych i tym samym stracili szansę, aby stanąć na podium.

Zacięta rywalizacja toczyła się pomiędzy Niemcami i Kanadyjczykami, którzy po drugim nawrocie zdobyli po 8 pkt karnych. Wymusiło to konieczność rozegrania dogrywki. Bezbłędni okazali się Niemcy, którzy nie dali szans rywalom na medal. W ekipie Kanady tylko Tiffany Foster przejechała parkur na czysto. Yann Candele i Amy Millar zdobyli po 4 pkt karne.

Brązowy Medal Igrzysk Olimpijskich zdobyli Niemcy, w składzie:

1.      Christian Ahlmann na Taloubet Z

2.      Meredith Michales-Beerbaum na Fibonacci

3.      Daniel Deusser na First Class

4.      Ludger Beerbaum na Casello

Po konkursie drużynowym ranking wygląda następująco:

1

Francja

3 pkt

2

Stany Zjednoczone

5 pkt

3

Niemcy

8 pkt

4

Kanada

8+8 pkt

5

Brazylia

13 pkt

6

Szwajcaria

15 pkt

7

Szwecja

18 pkt

7

Holandia

18 pkt

W konkursie indywidualnym skoków przez przeszkody, po trzeciej rundzie kwalifikacyjnej, tylko jednemu zawodnikowi udało się pokonać parkur na czysto. Bez żadnego punktu karnego w rankingu prowadzi Eric Lamaze na Fine Lady 5 z Kanady.

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się trzech zawodników z jednym punktem karnym. Są to: Kent Farrington na Voyeur, Peder Fredericson na All In oraz Maikel Van Der Vleuten na Verdi.

Na trzeciej pozycji z dwoma punktami karnymi jest Roger Yves Bosrt na Sydney une Prince.

A już jutro odbędzie się finał konkursu indywidualnego w skokach przez przeszkody i wręczenie medali Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

————————————————————————————————————-

17.08.2016

Kolejny dzień walki o medale olimpijskie w skokach przez przeszkody.

skoki2dzien1.jpgWczoraj (16.08) rozegrana została druga runda skoków przez przeszkody w Rio.

Tylko 11 par pokonało cały parkur bezbłędnie, m.in. Meredith Michaels-Beerbaum na Fibonacci, Alvaro Doda de Miranda na Cornetto K, Kent Arrington na Voyeur.

Edwina Tops-Alexander i Lintea Tequila zakończyły drugi przejazd z jedną zrzutką, przekroczeniem normy czasu, co dało 5 pkt karnych i spadek w ogólnym rankingu.
Nie najlepiej radzi sobie również Michael Whitaker i Cassionato, który na swoim koncie ma już 9 pkt karnych po dwóch przejazdach.
Do trzeciego nawrotu, zgodnie z zasadami olimpijskimi dostało się 45 par. Jedenaście z nich zaliczyło dwa przejazdy bez punktów karnych, co zwiększa ich szanse na medale olimpijskie. A już dziś ostatni, trzeci przejazd kwalifikacyjny.

Do pierwszej rundy konkursu drużynowego w skokach zakwalifikowało się 15 państw.

skoki2dzien.jpg  skoki2dzien2.jpg

Reprezentanci czterech państw ukończyli parkur bezbłędnie, a do finału zakwalifikowało się osiem drużyn. Bez punktów karnych zakwalifikowali się Amerykanie, Holendrzy, Brazylijczycy i Niemcy. Z jednym punktem karnym Francuzi, z czterema Kanadyjczycy oraz z ośmioma Szwedzi i Szwajcarzy.

Ranking po pierwszym dniu:

1

Stany Zjednoczone

0

1

Holandia

0

1

Brazylia

0

1

Niemcy

0

5

Francja

1

6

Kanada

4

7

Szwecja

8

7

Szwajcarzy

8

fot. www.rio2016.com

———————————————————————————————————————

16.08.2016 

Medale Olimpijskie w ujeżdżeniu wręczone!

dujardin.jpgWczoraj (15.08) odbył się konkurs Grand Prix Freestyle w ujeżdżeniu.

fot. www.rio2016.com

Bezkonkurencyjna w RIO okazała się Charlotte Dujardin na koniu Valegro, która uzyskała bardzo wysokie noty sędziów: 93.857. Zawodniczka obroniła tytuł Mistrzyni Olimpijskiej w ujeżdżeniu.
Para ta łącznie zdobyła już cztery medale olimpijskie: indywidualne złoto wczoraj w Rio, a  12 sierpnia srebro w konkurencji drużynowej. Cztery lata temu w Londynie zawodniczka wróciła z dwoma złotymi medalami, również jeden zdobyła indywidualnie, a drugi drużynowo.

Drugie miejsce zajęła Isabell Werth na Weihegold Old, zdobywając 89.071%.
A po brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Rio sięgnęła Kristina Broring-Sprehe na Desperados Frh zdobywając 87.142%.

Wyniki końcowe pierwszych 10 miejsc:

1

DUJARDIN Charlotte
VALEGRO

93.857

2

WERTH Isabell

WEIHEGOLD OLD

89.071

3

BRORING-SPREHE Kristina

DESPERADOS FRH

87.142

4

GRAVES Laura

VERDADES

85.196

5

JURADO LOPEZ Severo Jesus

LORENZO

83.625

6

SCHNEIDER Dorothee

SHOWTIME FRH

82.946

7

HESTER Carl

NIP TUCK

82.553

8

WILHELMSSON SILFVEN Tinne

DON AURIELLO

81.553

9

MINDERHOUD Hans Peter

JOHNSON

80.571

10

FERRER-SALAT Beatriz

DELGADO

80.161

 

 

15.08.2016 

Pierwsze klasyfikacje w skokach przez przeszkody.

SKOKI4.jpgW niedzielę (14.08.2016) odbyły się w RIO pierwsze klasyfikacje w konkursie skoków przez przeszkody. Zajęte miejsca będą miały wpływ na kolejność startów w kolejnych przejazdach.

fot. www.rio2016.com

W klasyfikacji indywidualnej tylko 24 pary pokonały parkur na czysto. Bezbłędnie pokonali parkur m.in.:   Edwina Tops-Alexander na Lintea Tequila, John Whitaker na Ornelli, Meredith Michaels-Beerbaum na Fibonacci, Philippe Rozier na Rahotep de Toscane oraz obrońca tytułu z Londynu Steve Guerdat na Nino des Buissonnets.

W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu znaleźli się Brazylijczycy i Niemcy, których troje zawodników ukończyło parkur bezbłędnie. Na trzecim miejscu znaleźli się reprezentanci czterech państw: Holandii, Kanady, Szwajcarii i Francji.

Kolejna runda odbędzie się we wtorek  (16.08). Medale drużynowe zostaną rozdane w środę (17.08), natomiast indywidualne w piątek (19.08). 

 

13.08.2016 

 
Drużynowe medale w ujeżdżeniu rozdane
 
uj_dzien_2_(5).jpgWczoraj zakończył się drużynowy konkurs ujeżdżenia. Medaliści zostali wyłowieni po dwóch drużynowych konkursach – Grand Prix i Grand Prix Specjal. Do ścisłego finały awansowały ekipy: Dani, Szewcji, Holandii USA, Wielkiej Brytani i Niemiec. Po złoty medal drużynowy sięgneli Ci ostatni. Reprezentacja Niemiec w składzie: Sonke Rothenberger i Cosmo, Dorothee Schneider i Showtime FRH, Kristina Broring-Sprehe i Desperados FRH oraz Isabell Werth i Weihedold Old uzyskali łącznie wynik 81,936 %! W ekipie niemieckiej najwyższy wynik procentowy uzyskała doświadczona i utytyłowana Isabell Werth w konkursie Gradn prix Specjal – 83,711 %. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Wielkiej Brytanii, w której prym wiodła jak można było się spodziewać rewelacyjna para, Charlotte Dujardin i Valegro. W drużynie Wielkiej Brytanii znalezli sie zawodnicy: Fiona Bigwood i Orthilia, Spencer Wilton i Super Nova II, Carl Hester i Nip Tuck oraz wspomniana wcześniej zawodniczka. Brązowy druzynowyu medal powędrował w ręce Amerykanów w składzie: Allison M. Brock i Rosevelt, Kasey Perry Glass i Dublet, Steffen Peters i Legolas 92 oraz Laura Graves i Verdades. 
 
 

12.08.2016

uj_dzien_2_(2).jpgDobiegł końca pierwszy etap rywalizacji o olimpijskie medale w ujeżdżeniu.


Nikogo nie zaskoczył fakt, iż zwycięską parą okazała się faworytka Charlotte Dujardin na koniu Valegro. Zawodniczka w pięknym stylu broni swojego tytułu z Igrzysk w Londynie. Udany pokaz pozwolił uzyskać wynik: 85.071 i zakwalifikować się do kolejnego etapu.

Zaraz za Brytyjką dzielnie walczyły Niemki, które zajęły trzy kolejne miejsca.
Na drugiej pozycji znalazła się Kristina Broring-Sprehe na koniu Desperados (82,257). Trzecie miejsce przypadło Dorothee Schneider i Showtime Frh (80,986). Jako czwarta w rankingu znalazła się Isabell Werth i Weihegold Old (80,643).

 

 

Niemieccy zawodnicy zdobyli bardzo wysokie noty:

 

Zawodnik

Koń

K

E

H

C

M

B

F

Suma

1

ROTHENBERGER Sonke

COSMO

77.000

76.900

77.400

77.000

80.200

76.300

76.500

77.329

2

SCHNEIDER Dorothee

SHOWTIME FRH

80.500

79.200

80.500

81.200

82.000

80.200

83.300

80.986

3

BRORING-SPREHE Kristina

DESPERADOS FRH

81.200

82.100

83.100

83.800

82.500

82.700

80.400

82.257

4

WERTH Isabell

WEIHEGOLD OLD

81.700

81.400

79.800

79.900

82.500

78.000

81.200

80.643

 

Drugie miejsce zajęła Wielka Brytania (79,252 ), która po pierwszy dniu Grand Prix zajmowała 3 pozycję.
Na trzecim miejscu pojawili się Amerykanie (76.971 ).
Holendrzy z drugiego miejsca po pierwszym dniu spadli na czwarte (76.043). W konkurencji drużynowej bez zmiany, nadal na prowadzeniu są Niemcy z wynikiem 81.295.

 

Film Charlotte Dujardin & Valegro

 

 

11.08.2016

uj2_(1).jpgWczoraj (10.08) odbył się w Rio de Janeiro pierwszy dzień konkursu Grand Prix w ujeżdżeniu.
Do rywalizacji przystąpiło 30 par. Na dzień dzisiejszy w klasyfikacji indywidualnej na prowadzeniu jest Schneider Dorothee z Niemiec na koniu Showtime FRH z wynikiem 80, 986.
Drugie miejsce zajął również reprezentant Niemiec, Rothenberger Sonke na koniu Cosmo z wynikiem 77,329.
A na trzeciej pozycji uplasowała się Bigwood Fiona na klaczy Orthilia, zdobywając wyniki 77,157.

fot. sport.tvp.pl

10 pierwszych miejsc po pierwszym dniu w klasyfikacji indywidualnej:

1

(GER)

SCHNEIDER Dorothee

SHOWTIME FRH

80.986

 

2

(GER)

ROTHENBERGER Sonke

COSMO

77.329

 

3

(GBR)

BIGWOOD Fiona

ORTHILIA

77.157

 

4

(NED)

GAL Edward

VOICE

75.271

 

5

(USA)

PERRY-GLASS Kasey

DUBLET

75.229

 

6

(SWE)

RAMEL Juliette

BURIEL K.H.

74.943

 

7

(GBR)

WILTON Spencer

SUPER NOVA II

72.686

 

7

(USA)

BROCK Allison M.

ROSEVELT

72.686

 

9

(DEN)

KIRK THINGGAARD Agnete

JOJO AZ

72.229

 

10

(SWE)

HENDELIOWITZ Mads

JIMMIE CHOO SEQ

71.771

 

 

W klasyfikacji drużynowej do tej pory prowadzą Niemcy z wynikiem 79,157.

1

 

Niemcy

79.157

 

2

 

Holandia

75.271

 

3

 

Wielka Brytania

74.921

 

4

 

Stany Zjednoczone

73.957

 

5

 

Szwecja

73.357

 

 

 

 

 

 

Dziś drugi dzień zmagań dresażystów o złoty medal Igrzysk Olimpijskich  w Rio.
Zobaczymy między innymi Charlotte Dujardin na koniu Valegro z Wielkiej Brytanii, Isabell Werth na koniu Weihegold Old z Niemiec, czy Cathrine Dufour na koniu Cassidy z Danii. 
Do Grand Prix Special awansuje sześć najlepszych ekip oraz ośmioro kolejnych indywidualnych zawodników. Medale drużynowe zostaną rozdane w piątek, natomiast indywidualni zawodnicy wyjdą do dekoracji w poniedziałek.

 

 

 

 

10.08.2016

Wczoraj (9.08.2016r) oficjalnie  został zakończony konkurs WKKW.

1.jpgPo ujeżdżeniu w klasyfikacji drużynowej prowadzenie objęli reprezentanci Niemiec. Na drugiej pozycji znaleźli się Francuzi, a na trzecim Austriacy.Trasa crossu okazała się najłatwiejsza dla drużyny Australii, drugie miejsce zajęli reprezentanci Nowej Zelandii, a trzecie Francuzi.Ostateczny wynik zależał od ostatniego dnia, czyli bezbłędnego pokonania parkuru, nie przekraczając normy czasu. W tej konkurencji najlepsza okazała się Francja, która po wygranej objęła prowadzenie w ogólnym rankingu i zdobyła złoty medal Igrzysk Olimpijski WKKW w Rio de Janeiro.  Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyli Niemcy, a jako trzeci na podium z brązowym medalem stanęli reprezentanci Austrii.

fot. www.rio2016.com

WKKW_indywidualne.jpgW konkurencji indywidualnej WKKW mistrzem tegorocznych Igrzysk okazał się Niemiec, Michael Jung na koniu Sam FBW.  Po próbie ujeżdżenia zajmował 5 miejsce, cross pokonał jako 2, natomiast zwycięstwo zdobył po próbie skoków.


Srebrny medal Igrzysk Olimpijskich WKKW wywalczył Francuz, Nicolas Astier na koniu Piaff de B’Neville.
Brązowy medal zdobył Dutton Phillip na koniu Mighty Nice ze Stanów Zjednoczonych.

 A już dzisiaj pierwszy dzień drużynowego Grand Prix w ujeżdżeniu.

 

09.08.2016 

Koniec przygody Spisaka w Rio.

4.pngPodczas wczorajszego konkursu WKKW mogliśmy zaobserwować jak trudne wyzwanie przed zawodnikami postawili gospodarze toru. Do mety dojechało tylko 48 zawodników z 65 startujących.


Całego crossu nie ukończył również Paweł Spisak i Banderas. Zabrakło doświadczenia konia, zgrania i szczęścia.  Tuż przed upadkiem na jednej z przeszkód po nieudanym skoku, Paweł stracił równowagę i strzemię. Już w tym momencie sytuacja Polaka wyglądała nieciekawie. Stracił sporo czasu na złapanie strzemienia i najechanie kolejnej przeszkody. Banderas z bagażem energii gnał ochoczo do przodu, widać było jak ciężki jest do opanowania przed skokiem. Kolejne nieporozumienie na przeszkodzie zakończyło się przerażająco wyglądającym upadkiem. Banderas zahaczając nogami przekoziołkował przez przeszkodę, cudem unikając przygniecenia jeźdźca. Na szczęście Pawłowi nic się poważnego nie stało, a Banderas lekko okulał. Drużyna Spisaka na facebooku zapewnia, że wszystko jest w porządku, a koń jest pod stałym nadzorem weterynarza, Jana Treli.

1.pngMamy nadzieję, że nasi reprezentanci się nie poddadzą i po tak niemiłym doświadczeniu, poprawią swoje błędy a za cztery lata znów będziemy ich podziwiać na Igrzyskach Olimpijskich.

 

Filmik z pechowego przejazdu Pawła Spisaka 

 
 
 

Po zakończeniu crossu ranking WKKW wygląda następująco:

1.       BURTON Christopher i SANTANO II (Australia)

2.       JUNG Michael i SAM FBW (Niemcy)

3.       NICOLAS Astier i PIAF DE B'NEVILLE (Francja)

4.       TODD Mark i LEONIDAS II (Nowa Zelandia)

5.       DUTTON Phillip i MIGHTY NICE (USA)

6.       MARTIN Boyd i BLACKFOOT MYSTERY (USA)

7.       PARRO Carlos i SUMMON UP THE BLOOD (Brazylia)

8.       JOHNSTONE Clarke i BALMORAL SENSATION (Nowa Zelandia)

9.       GRIFFITHS Sam i PAULANK BROCKAGH (Australia)

10.   LEMOINE Mathieu i BART L (Francja) 

 

 

08.08.2016 

Próba ujeżdżenia już za nami.

Wczoraj w Rio zakończyła się próba ujeżdżenia w konkurencji WKKW. Po drugim dniu zawodów ranking wygląda następująco.

W kategorii indywidualnej prowadzą:
1. William Fox-Pitt z Wielkiej Brytanii (37 pkt)
2.Christopher Burton z Australii (37,60pkt)
3. Mathieu Lemoine z Francji (39,20 pkt)
4. Ingrid Klimke z Niemiec (39,50pkt)
5. Michael Jung z Niemiec  (40,90pkt)

ujezdzenie.pngPaweł Spisak i Banderas po próbie ujeżdżenia zajmują 51 miejsce z 53,60 pkt.

Przejazd Pawła i Banderasa

W kategorii drużynowej prowadzą:
1. Niemcy (122 pkt)
2. Francja (122,2 pkt)
3. Australia (126,40 pkt)
4. Wielka Brytania (127,70 pkt)
5. Irlandia (135,60 pkt)

A już dziś kibicujemy Pawłowi Spisakowi i Banderasowi na crossie!


Transmisja na żywo w TVP SPORT o 18:35. Przejazd naszego zawodnika o godzinie 18.50 (czasu polskiego). 

Wyniki można śledzić na bieżąco na oficjalniej stronie RIO2016

fot. Spisak Team Rio 2016

 

Paweł Spisak już po przeglądzie weterynaryjnym

1.jpgNasza zawodnik  ze swoim koniem, Banderasem już po przeglądzie weterynaryjnym. Na szczęście nie powtórzyła się sytuacja jaka miała miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Paweł i Banderas mogą się już teraz przygotowywać do niedzielnego startu podczas pierwszej z próby- próby ujeżdżenia. Zawodnicy ze względu na ilość zostali podzieleni w próbie ujeżdżenia na dwa dni – sobotę i niedzielę.

 

fot. Spisak Team Rio 2016

05.08.2016

Wioska Olimpijska w Rio de Janeiro.

wioska_2.pngOrganizatorzy tegorocznych Igrzysk w Brazylii przygotowali przepiękną wioskę olimpijską dla zawodników. Ma ona pomieścić  18 tysięcy sportowców w 31 nowoczesnych budynkach. Dla paraolimpijczyków zostały przygotowane specjalne apartamenty, aby zapewnić jak największy komfort.

Aby zapewnić dostęp do najważniejszych lokali usługowych na terenie wioski zostały otwarte sklepy, kawiarnia, siłownia, zakład fryzjerski, bank, całodobowa stołówka czy poczta. Stołówka pomieści na raz aż 6 tysięcy gości, a serwować będzie wszystkie kuchnie świata, dla każdego cos dobrego 😉

Polacy dzielą budynek z Węgrami. Nasi zawodnicy zamieszkali dolne piętra, a zagraniczni sąsiedzi górne.

Aby ułatwić poruszanie się po wiosce zostały otwarte dodatkowe linie autobusowe, które przewożą zawodników w konkretne miejsca. Został rozwiązany również problem korków w godzinach szczytu. Dla zawodników otworzono specjalne pasy na drodze, którymi będą mogli sprawnie dojeżdżać na treningi, czy zawody.

Mimo pięknie przygotowanej okolicy, zawodnicy skarżą się na niedopracowane wnętrza, brud, brak wody a nawet okien.

wioska1.png„Jestem już w wiosce! Pierwsze wrażenie Brazylii super, ale niestety po wejściu do pokoju słabo https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v2/ya/r/XVs6rhX0HCD.png
Brudno, plamy po farabie, wody w łazience nie ma, łóżka brudne, pościel w szafie byle jak walnieta i niewiem czy czysta ale hitem jest brak okna w kuchni…
Mam nadzieję, że dokończą to na dniach. Ale zawiodłem się…
Aby nie było ze same negatywny to fajna jest stołówka otwarta 24 na dobę z kuchnią całego świata…”- napisał na facebooku reprezentant biało-czerwonych Miłosz Jankowski.

Podobny wpis zamieścił Artur Mikołajczewski:

„Na początek nieciekawe informacje z wioski olimpijskiej… Wszystko na pierwszy rzut oka piękne, ładne, wysokie nowe wieżowce, ładnie przygotowane. To, co zastaliśmy wewnątrz budynku to jest powiem delikatnie tragedia. Po prostu brud i syf oraz stan wskazujący na pośpiech pracowników wykańczających pokoje, na tę chwile borykamy się z wszędobylskim kurzem oraz między innymi nie działającą toaletą…”

Mimo wszystko wioska robi wrażenie, a obsługa stara się aby zadowolić każdego i służy pomocą.  Polaków nie opuszcza dobry humor, w końcu wiedzą po co przyjechali do Rio. 😉

Z najnowszych informacji wynika, że pokoje zostały oficjalnie wysprzątane, a wszyscy zawodnicy mogą w spokoju i czystości przygotowywać się do startów.

 

Spisak_Team_Rio_2016_(1).pngA już jutro pierwsze starty jeźdźców. Dzień pierwszy kwalifikacji w ujeżdżeniu do WKKW. Trzymamy kciuki za Pawła Spisaka i Banderasa!

fot. facebook : Spisak Team RIO 2016

  

4.08.2016 

Polacy w Rio de Janeiro.

hipodrom.pngJeździeckie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie odbędą się w tym roku na odnowionym w 2015 roku The National Equstrian Center, znanym jako Olympic Equstrian Centre.  Hipodrom położony jest na terenie Deodoro Olimpic Park w Rio de Janeiro.

fot. www.rio2016.com

Światowi jeźdźcy w RIO.

EDWINA TOPS-ALEXANDER (Showjumping)- Olimpijskiej klasy zawodniczka z Australii. Edwina jest uważana za jedną z najlepszych  amazonek w konkurencji skoków na arenie światowej oraz jednym z najlepszych zawodników rywalizujących na arenie Global Champions Tour. Obecnie jest kapitanem drużyny na Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

SCOTT KEACH (Showjumping)- Zawodnik, który po 28 latach przerwy znowu wystartuję na Igrzyskach Olimpijskich, tym razem w Rio de Janeiro.  Swój debiut miał na Igrzyskach w Seulu w 1988 roku reprezentując Australię.

3.pngMARK TODD (Eventing) – Najstarszy zawodnik w nowozelandzkiej ekipie i jeden z najstarszych uczestników startujących w historii. Ma już 60 lat a na igrzyska pojedzie po raz siódmy. Wystartuje we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.  W Rio wystartuję albo na koniu Leodnidas II albo na NZB Campino.

www.rio2016.com

CHARLOTTE DUJARDIN (Dressage) – brytyjska amazonka. Dwukrotnie zdobyła złoty medal na Olimpiadzie w Londynie. W 2012 po raz pierwszy wystartowała na igrzyskach olimpijskich. Jedna z glównych faworytek tegorocznych igrzysk w Rio de Janeiro.

MICHALE JUNG (Eventing) – niemiecki jeździec sportowy,lider światowego rankingu WKKW. Dwukrotnie zdobył złoty medal na olimpiadzie w Londynie. Wielokrotny medalista mistrz Europy i Niemiec.

STEVE GUERDAT (Showjumping) – Jeździec reprezentujący barwy Szwajcarii, będzie w Rio bronił tytułu Mistrza Olimpijskiego . Zdobył złoty medal olimpijski w Londynie na koniu Nino de Buissonnets. Na tym samym koniu zajał drugie miejsce w finale Pucharu Świata w ’s-Hertogenbosch.

 

 

03.08.2016 

Polacy na Olimpiadzie w RIO de JANEIRO.

W tym roku nasz kraj będzie reprezentowało dwóch jeźdźców. Paweł Spisak na Banderasie wystartuje indywidualnie w WKKW . Natomiast na paraolimpiadzie w ujeżdżeniu pokaże się w biało-czerwonych barwach Karolina Karwowska i Emol. 

Spisak.jpgNajbardziej utytułowany polski WKKWista, Paweł Spisak. Pod okiem Andreasa Dibowskiego przygotowuje się do najważniejszych zawodów tego roku.  Reprezentował już Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach, Pekinie i  Londynie. Pięciokrotny Mistrz Polski. W Pucharze Świata dwukrotnie zajął 3 miejsce.  W Rio wystartuje na swoim podstawowym koniu, Banderasie. Jest to stosunkowo młody koń (9 lat), nie przyzwyczajony do długich podróży samolotem, czy zmiany klimatu. Mimo wszystko bardzo dzielny i odważny. Życzymy tej parze zgrania i odwagi na parkurze.

Pierwsza w historii polskiego jeździectwa na Paraolimpiadzie w paraujeżdżeniu wystartuje Karolina Karwowska na koniu Emol. Zawodniczka Polskiej Kadry Narodowej wystartuje w Rio na pożyczonym, utalentowanym Emolu. Zgrana para świetnie zaprezentowała się na Mistrzostwach Świata, dzięki czemu zakwalifikowali się na Paraolimpiadę. Trenuje pod okiem Natalii Kozłowskiej od 2013 roku.
Trzymamy kciuki za Karolinę i życzymy powodzenia.

Mamy nadzieję, że obie te pary powrócą z medalami i pięknymi wspomnieniami. 

 

Zapraszamy także do zapoznania się z programem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro dotyczący jeździectwa oraz programem transmisji.

 

Program Letnich Igrzysk Olimpijskich w  RIO de Janeiro  6-19.08.2016

 

6.08. sobota– WKKW UJEŻDŻENIE (1 dzień) 15.00-21.00

7.08. niedziela– WKKW UJEŻDŻENIE (2 dzień) 15.00-21.54

8.08. poniedziałek – WKKW CROSS  *(transmisja na żywo o 18:35 w TVP Sport)

9.08. wtorek- WKKW  SKOKI- FINAŁ  *(transmisja na żywo o 14:55 w TVP Sport )

10.08. środa– GRAND PRIX TEAM  w ujeżdżeniu (1 dzień)

11.08. czwartek – GRAND PRIX TEAM  w ujeżdżeniu (2 dzień)

12.08. piątek- FINAŁ konkursu GRAND PRIX SPECIAL TEAM  w ujeżdżeniu
                        * ( transmisja o 2:00 w nocy w TVP 2)

14.08. niedziela – SKOKI- kwalifikacje

15.08. poniedziałek– FINAŁ konkursu GRAND PRIX FREESTYLE  indywidualnego w ujeżdżeniu
*(transmisja na żywo o 17:30 w TVP SPORT i o 18:30 w TVP 1)

16.08. wtorek– SKOKI- kwalifikacje drużynowe

17.08. środa– SKOKI- FINAŁ konkursu drużynowego

19.08. piątek– SKOKI -FINAŁ konkursu indywidualnego 

 

AB, AK

Komentarze

Prześlij nam newsa