Wiadomości

Baltic Cub Pomorze Środkowe 2016 – Finał

finał2.jpg

Finał cyklu zawodów „Baltic Cup Pomorze Środkowe 2016” – Runowo

Propozycje zawodów 01.09.2016 – Runowo

 

 Regulamin „BALTIC – CUP  POMORZE ŚRODKOWE -2016”

Prawo udziału w klasyfikacji do rankingu o Puchar BALTIC-CUP 2016, rozgrywanego w ramach zaproponowanych zawodów Towarzyskich  mają wszyscy amatorzy i zawodnicy licencjonowani  zgodnie z przepisami PZJ,WZJ (dla zawodów towarzyskich) .
Zawodnicy mają prawo startu w następujących rundach:

w klasie mini LL art.238.1.1.- Runda Mała – konkurs dokładności wysokość –  40 cm
w klasie LL art.238.1.1. – Runda Średnia – konkurs dokładności – z trafieniem w normę czasu 70- 80 cm
w klasie L art.238.2.1. – Runda Duża – konkurs zwykły 90 -100 cm
w klasie L1 art.238.2.2.– Runda Grand Prix – konkurs zwykły z rozgrywką 100 -105 cm

Uwaga:

W konkursach klasy mini LL i LL do rankingu nie będą  kwalifikowani  zawodnicy posiadający obecnie lub w przeszłości III licencję oraz III klasę sportową i wyższą w konkurencji Skoków bądź WKKW.

W rozgrywanych  konkursach zawodnicy otrzymują punkty bonifikacyjne według niżej podanej punktacji, które na koniec rozgrywek będą przeliczone na punktację generalną.

 

Punktacja przejazdów:

Punkty karne  – Punkty bonifikacyjne

0               –                   7

1 – 3           –                   6

4               –                   5

5 – 7           –                   4

8              –                   3

9 – 11         –                   2

12             –                   1

 

Punkty do klasyfikacji generalnej będą sumowane z 5 najlepszych zawodów w których zawodnik brał udział. /do klasyfikacji liczy się pierwszy przejazd zawodnika na danym koniu/

Zawodnik może startować na dowolnej liczbie koni ale do klasyfikacji będzie liczony najlepszy jego przejazd. Jeżeli na kolejnym koniu uzyska on również, punkty bonifikacyjne to przechodzą one automatycznie na kolejnego zawodnika.

Podczas rozgrywanych zawodów konie mogą brać udział w trzech przejazdach  konkursowych  o ile nie biorą udziału w konkursie klasy L1, w przypadku startu w klasie L1 – koń  może brać udział tylko w dwóch przejazdach. Dopuszcza się start dwóch zawodników na jednym koniu- ale to nie powoduje zwiększonej ilości przejazdów, nadal obowiązują trzy lub dwa przejazdy zgodnie z podanym regulaminem zawodów.

W zawodach finałowych mogą wystartować  wszyscy chętni zawodnicy ale o punkty i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej będą rywalizować zawodnicy, którzy zdobyli co najmniej1 punkt bonifikacyjny.

Ilość punktów w konkursach finałowych liczona będzie podwójnie plus dodatkowo zostaną naliczone punkty premie za  1 msc – 6 pkt,  2msc – 4 pkt, 3msc – 2 pkt .

Zwycięzcą każdej z klas  będzie ten zawodnik, który zgromadzi największą liczbę punktów bonifikacyjnych uzyskanych w 5 najlepszych przejazdach konkursowych oraz przejeździe finałowym.

Uwaga:

–        w klasie mini LL – Runda Mała przy takiej samej ilości zgromadzonych punktów  w finale rozegrana zostanie rozgrywka na przeszkodach o tej samej wysokości, która wyłoni zwycięzcę lub zwycięzców.

–        W klasie LL – Runda Średnia przy takiej samej ilości zgromadzonych punktów w finale o zwycięstwie zadecyduje  najbardziej zbliżony czas przejazdu do określonej normy.

–        w klasie L Runda Duża przy takiej samej ilości zgromadzonych punktów o zwycięstwie decyduje czas przejazdu finałowego.

–        W klasie L1 Runda Grand Prix  do punktacji liczy się każdy  przejazd podstawowy natomiast w przypadku  takiej samej liczby zgromadzonych punktów o zwycięstwie decyduje czas rozgrywki w przejeździe finałowym.

Wszystkie kwestie sporne rozstrzygać będzie Komisja Odwoławcza w składzie:

1.      Stanisław Iskierko – przewodniczący komisji / sędzia główny cyklu zawodów

2.      Jan Jurkiewicz –  członek komisji / sędzia WZJ

3.      Henryk Kozłowski – członek komisji / dyrektor cyklu zawodów

 

 FINAŁ CYKLU ZAWODÓW ORAZ WRĘCZENIE NAGRÓD W KLASYFIKACJI GENERALNEJ
„BALTIC

Aktualna punktacja będzie zamieszczona po każdych rozegranych zawodach na stronie www.jks-senny.pl

kontakt : Henryk Kozłowski tel. 785 758 899 , e-mail: jks.senny@wp.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa