Wiadomości

Akcja „Cała Polska pomaga Normanowi”

12.09.2016

Akcja „Cała Polska pomaga Normanowi”

Kowal_u_Normana.jpg„Cała Polska pomaga Normanowi” to kontynuacja zbiórki dla Normana, konia – terapeuty uratowanego przez Klub Gaja przed śmiercią w rzeźni. W lutym Norman złamał nogę. Leczenie przebiegło pomyślnie. Norman obecnie potrzebuje zabiegów rehabilitacyjnych, by powrócić do dawnej sprawności i nadal móc pomagać innym podczas zajęć z hipoterapii.

23 sierpnia po 7 tygodniach od ostatniego strugania odwiedził Normana i Stajnię Malwinkę kowal – Arkadiusz Potkański, który wraz ze swoim pomocnikiem, w ramach niesienia pomocy Normanowi, dokładając również swoją cegiełkę ostrugał kopytka, wykazując się przy tym wielką empatią i wrażliwością dla Normana oraz pełnym profesjonalizmem. Norman był bardzo zadowolony oraz spokojny w trakcie strugania.

Norman.jpgDo akcji „Cała Polska pomaga Normanowi” przyłączył się także EQUITOM Salon ze sprzętem jeździeckim, który ufundował dla Normana worek 25 kg trocin świerkowych oraz rozwiesił w swoim salonie plakat z informacją o akcji dla Normana.

O Normanie nie zapomnieli również przyjaciele: Michał Czaśnik oraz Witold Gnacikowski wraz z dziewczynami, którzy wspomogli w ostatnich dniach Normana trocinami świerkowymi 3 szt. worków po 25 kg oraz maścią Lioton 1000 2op. po 100g.

Na szczególne wyróżnienie i podziękowania za dotychczas udzieloną pomoc dla Normana zasługują: SGGW w W-wie z wyróżnieniem: dr n.wet. Radomir Henklewski (Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Koni Ruda Żmigrodzka), lek.wet. Kamil Górski (Gabinet Weterynaryjny Kamil Górski), firmy: Warsztat stolarski Rafała Gałczyńskiego ze Szczyrku, firma kurierska TNT Express, Apteka z Głubczyc, firma Accenture Workplace Solutions Poland, która uzbierała makulaturę dla Normana, Equitom Salon ze sprzętem jeździeckim. Pomagali: Adam i Bartek Nettik, Piotr Czajka, Witold Gnacikowski, Izabela i Grzegorz Jakubiak, Agnieszka Ścianowska, Michał Czaśnik, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 55 w Łodzi, Stajnia Malwinka z wyróżnieniem właściciela p.Andrzeja Krajewskiego, Dominika Krawczyk, kowal Rafał wraz ze swoim pomocnikiem, kowal Arkadiusz Potkański wraz ze swoim pomocnikiem i wszyscy którzy dokonali nawet najmniejszych wpłat na rzecz Normana.

POMÓŻ I TY!

Norman nadal potrzebuje pomocy. Zbieramy dla Normana na matę do boksu – puzzle, które odciążą jego nogi na stałe i zapobiegną otarciom (w dalszym ciągu istnieje zagrożenie ochwatem – trzeci stopień kulawizny), Norman nadal czeka na zabiegi rehabilitacyjne, nadal niezbędne są trociny do boksu oraz maści: Lioton 1000, Naproxen, Altacet w żelu, maść końska rozgrzewająca, kontrolne prześwietlenia rtg co około 6 tyg. Przybliżony koszt dalszego leczenia Normana to ok. 6 000 zł. Dziękujemy za Państwa wpłaty na rzecz Normana – dzięki dotychczas uzbieranym kwotom na konto Klubu Gaja oraz Siepomaga.pl udało Nam się uregulować wszystkie zaległe rachunki za wizyty weterynaryjne, zakup trocin do boksu i zakup niezbędnych maści.

Jak można pomóc? Ogólnopolska zbiórka dla Normana na: konto Klubu Gaja (90 2030 0045 1110 0000 0067 3120) z dopiskiem: leczenie Normana.  O innych formach pomocy dowiedz się pod nr tel. 33 812 36 94.

————————————————————————————————

07.04.2016

Pierwsza pomoc dla Normana

Norman.jpg23 marca informowaliśmy o 8-letnim  wałachu Normanie, uratowanym przed rzeźnią przez Klub Gaja, który podczas pobytu na padoku nieszczęśliwie złamał nogę. Dzięki weterynarzom z SGGW w Warszawie koń dostał kolejną szansę na dalsze życie. Apelowaliśmy wtedy o pomoc dla Normana i nie zawiedliśmy się. Dzięki  Państwa wsparciu Norman otrzymał pierwszą, konkretną pomoc.

Warsztat stolarski Rafała Gałczyńskiego ze Szczyrku przekazał  Normanowi osiem ponad 40 kilogramowych worków trocin, które są niezbędne do wyścielenia boksu konia, aby odciążyć jego nogi. Trociny do stajni, w której stoi Norman przewiozła bezpłatnie firma kurierska TNT Express, która od lat wspiera akcję Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Na Święta Wielkanocne dotarła także do Normana paczka z Głubczyc z 10 opakowaniami maści LIOTON 1000, która jest bardzo potrzebna do smarowania nóg konia, zapobiegająca powstawaniu obrzęków i stanów zapalnych w ścięgnach.  Na konto Klubu Gaja wpłynęły też pierwsze wpłaty na leczenie Normana.
Wszystkim darczyńcom w imieniu Normana gorąco dziękujemy!

Przed Normanem jeszcze długa droga…. Dzielnie znosi dotychczasowe zabiegi i pobyt w boksie. Jego noga jeszcze przynajmniej przez 2 miesiące będzie unieruchomiona w gipsie, a po  jego zdjęciu niezbędne będą zbiegi rehabilitacyjne. W dalszym ciągu bardzo potrzebne są trociny, maść LIOTON 1000 i środki finansowe na dalsze leczenie Normana – wizyty weterynarza, zmiany gipsu, kontrolne prześwietlenia RTG.

Możesz pomóc Normanowi wpłacając darowiznę na konto Klubu Gaja (90 2030 0045 1110 0000 0067 3120) z dopiskiem: „leczenie Normana”.  Jeśli ktoś z Państwa dysponuje trocinami (najlepiej z okolic Łodzi), bądź może zasponsorować LIOTON 1000 bardzo prosimy o kontakt z Klubem Gaja klubgaja@klubgaja.pl tel. 33 812 36).

Zbiórka pieniędzy na leczenie Normana trwa także na portalu Pomagam.pl  . Liczy się każda drobna wpłata.
Udostępniajcie także tą informację innym. Norman z góry dziękuje!

Więcej informacji na www.klubgaja.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa