Sport

Skoki i ujeżdżenie w Niestępowie

11-12.11.2016

Skoki i ujeżdżenie w Niestępowie

DSC_8482_kopia.jpgOstatni długi weekend obfitował w zawody w naszym regionie. Miłośnicy skoków i ujeżdżenia zarówno wśród zawodników jak i publiczności mogli uczestniczyć w danych zawodach w Niestępowie oraz w Sopocie.  
W dniach 11-12.11.2016 Stajnia Koń-AK w Niestępowie zorganizowała zarazem zawody ujeżdżeniowe i skokowe. Przez dwa dni zawodnicy mogli rywalizować i zbierać punkty do danej rundy lub wystartować w jednym dniu w konkretnym konkursie.

Pierwszy dzień zawodów przypadł 11 listopada w Dzień Niepodległości. W związku z tym, że każdego dnia odbywały się dwie konkurencje, piątkowe zawody rozpoczęły się już o 7.30 rano. Jako pierwsze w tym dniu rozegrane zostały zawody ujeżdżeniowe, po nich po przerwie odbyły się skoki. W programie zawodów ujeżdżeniowych odbyły się konkursy L1, L2 oraz P1 i P2. Zawody skokowe były towarzyskie i obejmowały konkurs pierwszego kroku, mini LL i LL.

Scenariusz sobotnich konkursów był odwrotny. Jako pierwsze odbyły się skoki, a później ujeżdżenie.
Jak powszechnie wiadomo jeździectwo uprawia więcej kobiet niż mężczyzn, co daje się zauważyć w stajniach i na zawodach. Tu także wśród zawodników przewagę liczebną miały kobiety ale w każdej z konkurencji mieliśmy jednego rodzynka 😉 W konkurencji skoków jedynym mężczyzną był Paweł Hołownia dosiadający konia o imieniu Kortis.
W ujeżdżeniu płeć przeciwną reprezentował debiutant Adrian Wiśniewski na koniu Diablo. Były to pierwsze zawody tego zawodnika, a ponad to zawodnik ten zwyciężył w sobotnim konkursie L1. Do tej pory na Diablo mogliśmy oglądać Annę Bartosińską ze Stajni Druhna. Zawodniczka ta (pomimo wysoko zaawansowanej ciąży) również uczestniczyła w tych zawodach ale tym razem w nieco innej, podwójnej roli jako właścicielka konia i trenerka zawodnika. Gratulujemy dobrego przygotowania i wytrwałości 🙂

Zawodnicy na tych samych koniach mogli startować i w ujeżdżeniu i w skokach. I tak na parkurze jaki i na czworoboku mogliśmy oglądać Monikę Rytlewską na Natanie, Natalię Andułę na La Marcell i Olgę Wasilewską na Roco.

Stajnia Koń-AK jest trzecim na Pomorzu ośrodkiem przystosowanym do treningów i zawodów WKKW.  Zima za pasem więc póki co na zawody z tej dyscypliny nie mamy co liczyć. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę i zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

AK

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć możliwy jest także przez płatność elektroniczną DotPay
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line lub nr konta do płatności


GALERIA ZDJĘĆ PICASSA

Galeria zdjęć w przygotowaniu

Komentarze

Prześlij nam newsa