Lifestyle

Ponad 10 ton makulatury od Bielszczan

Ponad 10 ton makulatury od Bielszczan

Zbiórka makulatury w ramach akcji Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Razem z mieszkańcami Bielska-Białej i okolic, hipermarketem Auchan z Bielska – Białej i firmą Eko-Wtór z Bystrej uzbieraliśmy ponad 10 ton makulatury. Wszystkim, którzy dołączyli do akcji bardzo serdecznie dziękujemy!

Z uzyskanych środków z tej zbiórki makulatury, Klub Gaja będzie mógł m.in. opłacić zabiegi rehabilitacyjne Normana, konia terapeuty, który w lutym tego roku złamał nogę. Norman wraca do zdrowia, kości zrosły się, lecz postępujące zwyrodnienie stawów powoduje kulawiznę. Mamy nadzieję, że dzięki zabiegom rehabilitacyjnym Norman będzie miał szansę na spokojne, końskie życie i być może będzie nadal mógł pomagać innym – mówi Katarzyna Chałas z Klubu Gaja. Norman jest jednym z 60 koni uratowanych dotychczas przez Klub Gaja – dodaje.

Kilka dni temu rozpoczęły się zabiegi rehabilitacyjne Normana. Prowadzi je mgr Aleksandra Sałacińska z Equi Care Fizjoterapia Koni z Łodzi. Pani Aleksandra poznawszy historię konia, bardzo wierzy w powodzenie przygotowanej terapii i powrót konia do zdrowia. W programie rehabilitacji znalazły się: laser wysokoenergetyczny, sonoterapia (ultradźwięki), kinesiology taping i masaż.

W Polsce przeznacza się na ubój ponad 42 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, m.in. wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych.
 
Zachęcamy do podejmowania działań na rzecz pomocy uratowanym koniom.

Nor_ultra.jpg  Norman_Ola.jpg

————————————————————————————————–

27.10.2016

Jesienna zbiórka makulatury dla Normana

Czy nasza pomoc uratuje Normana? Od lutego trwa akcja ratowania życia, a teraz zdrowia Normana, konia terapeuty. Jesienna zbiórka makulatury organizowana przez Klub Gaja przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej odbędzie się w dniach 21-30 października 2016 roku, a środki uzyskane ze sprzedaży makulatury z tej akcji zostaną przeznaczone m.in. na rehabilitację Normana.

Norman, koń uratowany przez Klub Gaja przed śmiercią w rzeźni, w lutym tego roku złamał nogę. Dotychczas leczenie przebiegło pomyślnie, połamana kość zrosła się, lecz doszło do zwyrodnienia stawów pęcinowego i koronowego. Potrzebne są zabiegi rehabilitacyjne i specjalna mata do boksu, by zapobiec dalszym zmianom zwyrodnieniowym w kończynie oraz przyspieszyć powrót do zdrowia tego wspaniałego konia – mówi Katarzyna Chałas z Klubu Gaja.

Ponieważ zabiegi rehabilitacyjne powinny rozpocząć się jak najszybciej, Klub Gaja zdecydował, że jesienna zbiórka makulatury w Bielsku – Białej dedykowana będzie w szczególności Normanowi. Do kontenera można wrzucić stare gazety, zniszczone ksiązki, kartony, zadrukowane kartki papieru, tekturowe opakowania czy zapisane zeszyty.

Hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej od lat współpracują z Klubem Gaja w organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W dniach 21– 30 października specjalnie oznaczony kontener na makulaturę znajduje się przed wejściem do hipermarketu Auchan w Bielsku-Białej przy ul. Bohaterów Monte Cassino 421.
W Polsce przeznacza się na ubój około 42 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, m.in. wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych. Norman jest jednym z nich. Więcej o Normanie >>>

Na zdjęciu Norman ze swoją opiekunką Anitą oraz kontener na makulaturę ustawiony przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. Fot. Klub Gaja.

———————————————————————————————————

20.10.2016

Jesienna zbiórka makulatury  w Bielsku-Białej

kontener.jpgJesienna zbiórka makulatury organizowana przez Klub Gaja w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej trwa do 30 października 2016 roku. Do kontenera można wrzucić stare gazety, zniszczone książki, kartony, zadrukowane kartki papieru, tekturowe opakowania czy zapisane zeszyty.

Mieszkańcy Bielska-Białej i okolic coraz częściej dzwonią do Klubu Gaja z zapytaniem kiedy zostanie zorganizowana kolejna zbiórka makulatury. Cieszymy się, że akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” jest coraz bardziej popularna, ponieważ dzięki temu wiemy, że ludziom zależy zarówno na ochronie środowiska jak i pomocy potrzebującym zwierzętom. Dziękujemy za wszystkie dobre słowa i przekazywaną makulaturę – mówi Katarzyna Chałas z Klubu Gaja.

Hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej od lat współpracują z Klubem Gaja w organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Do 30 października specjalnie oznaczony kontener stoi przed wejściem do hipermarketu Auchan w Bielsku-Białej przy ul. Bohaterów Monte Cassino 421.

Jag_Pegaz_lady.JPGW ciągu 5 lat Klub Gaja razem z mieszkańcami Bielska i okolic oraz hipermarketem Auchan uzbierał już ponad 50 ton makulatury. 1 tona makulatury to uratowane przed wycinką 17 drzew. Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” organizowana przez Klub Gaja uczy jak chroniąc środowisko pomagać zwierzętom – komentuje Jolanta Migdał z Klubu Gaja.
W Polsce przeznacza się na ubój około 42 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych.
Każdy może przyczynić się do ratowania koni z Klubem Gaja poprzez:
– darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
– stałe polecenie przelewu (liczy się każda kwota)
– zbiórkę makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”
– przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja – KRS 0000120069
– adopcję wirtualną.

Więcej informacji:
www.klubgaja.pl
www.swietodrzewa.pl

Kontakt:
Jolanta Migdał – koordynatorka programu Klubu Gaja Święto Drzewa – 609 495 871
Katarzyna Chałas – Klub Gaja – 661 621 405

Na zdjęciach kontener na makulaturę przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej oraz konie uratowane przez Klub Gaja – Pegaz i White Lady z opiekunką Jagodą. Fot. Klub Gaja.
 

Komentarze

Prześlij nam newsa