Wiadomości

Już jutro V eliminacje JumpOff Hipodrom Sopot

JUMP OFF HIPODROM – V eliminacja już w ten weekend!

Mimo zbliżającej się wielkimi krokami zimy, trwający właśnie sezon jeździecki na sopockim Hipodromie można uznać za bardzo udany.
Od października rozgrywane regularnie raz lub dwa razy w miesiącu zawody w skokach przez przeszkody przeniosły się na krytą ujeżdżalnię – Halę Pomarańczową. Tutaj regularnie można obserwować zmagania jeźdźców i koni w ramach JumpOFF Hipodrom. Przed nami piąta już eliminacja tego cyklu.

grudzień_2015_1.jpg

Konkursy rozgrywane będą w sobotę, 10-go i w niedzielę, 11-go grudnia, w godzinach od 8.00 do 19.00. Łącznie rozegranych zostanie piętnaście konkursów w klasach od mini LL do CC. 

W sobotę gratka dla publiczności – tradycyjny okołoświąteczny konkurs w przebraniach. W ubiegłym roku bezkonkurencyjna okazała się para w przebraniu pastereczki (zawodniczka) na owieczce (w tę rolę wcielił się koń).

Przypominamy, że podział na klasy obejmuje następujące wysokości przeszkód:
mini LL – 60 cm
LL – do 90 cm
L – 100 cm
P – 110 cm
N – 120 cm
C – 130 cm
CC – 140 cm

Zawodnicy startujący w cyklu JumpOFF zbierają dodatkowo punkty w klasyfikacji ogólnej, podzielonej na rundy wg następujących klas konkursów:

Runda Brązowa w klasie LL
Runda Srebrna w klasie L, L1
Runda Złota w klasie P, P1
Runda Platynowa w klasie N, N1
Runda Bursztynowa w klasie C, C1
Runda Diamentowa w klasie CC,CC1

Aktualnie ranking generalny rozgrywek JumpOFF Hipodrom Sopot 2016/2017 wygląda następująco: 
Runda Brązowa – Wolańska Alicja
Runda Srebrna – Szrejder Zbigniew
Runda Złota – Rogalewska Oliwia
Runda Platynowa – Jędrzejewska Klaudyna
Runda Bursztynowa – Jacek Grzywacz
Runda Diamentowa – Psiuk Grzegorz

grudzień_2015_2.jpg

Organizatorzy przygotowali także dodatkowe konkursy dla zawodników i publiczności, w których do wygrania są między innymi rowery miejskie oraz skuter elektryczny. 

Mieszkańcy Trójmiasta oraz odwiedzający Hipodrom turyści mogą wziąć udział w konkursie Hipodromowa gra o dwa kółka, w którym należy wymyślić hasło promujące kolejną, przyszłoroczną, edycję JumpOFF Hipodrom.
Ponadto organizatorzy zachęcają rodziny i przyjaciół zawodników, by wzięli udział w konkursie na najlepiej kibicującą drużynę. Jeszcze do 12 grudnia przyjmowane są zgłoszenia.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Komentarze

Prześlij nam newsa