Sport

Cavaliada Lublin 2017

06.02.2017

Grand Prix Cavaliady Lublin: Czech pokonał Polaków

Ales_Opatrny.jpgPięciu zawodników w tym czterech Polaków po bezbłędnych przejazdach awansowało do rozgrywki w konkursie PKO GRAND PRIX Lublina o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Najlepszy okazał się jednak Czech Ales Opatrny i BALGUERO.Opatrny to wielokrotny mistrz Czech i laureat z 2012 roku nagrody sponsorowanej przez markę luksusowych szwajcarskich zegarków „Rolex One to Watch”, przyznawanej przez Światową Federację Jeździecką za największy awans w rankingu.

VIDEO: Aleš Opatrný o zwycięstwie w Grand Prix Lublina

Kolejne miejsca zajęli Wojciech Wojcianiec i CASSIO MELLONI, Adam Grzegorzewski i OKARINO, Michał Tyszko i SURRIMO, Krzysztof Okla i CHACITOL. Podczas dekoracji wyróżniono18-letniego jeźdźca Adama Grzegorzewskiego. Jego wałach OKARINO zdobył tytuł „Najlepszego konia polskiej hodowli”.

VIDEO: Maciej Wojciechowski, manager konkurencji skoków podsumowuje występy Polaków na Cavaliadzie w Lublinie 

Dziś w Lublinie Jan Bobik na koniu CZABRA oraz Marek Lewicki i PHILADELPHIA zajęli równorzędne pierwsze miejsce w finałowym konkursie małej rundy o nagrodę firmy Multivac, pod patronatem portalu EQUISTA. Na drugim miejscu uplasowali się Natalia Gierszewska oraz niemiecki zawodnik Michael Kölz. Na trzecim miejscu podium stanęła Sylvia Fritsch z Niemiec oraz  Monika Paulauskaite z Litwy. Do konkursu zostały zgłoszone aż 104 konie, a to oznacza, że organizator zawodów był zobowiązany do podzielenia wyników na dwie części i przyznania podwójnych miejsc.

VIDEO: Rozmowa z Janem Bobikiem

Emilia Jach i gniady wałach AQSEL zwyciężyli KPMG Dressage Cup o nagrodę firmy Kwiaty Polskie, pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin. To już trzecia wygrana tej pary w konkursie ujeżdżeniowym podczas Cavaliady Lublin.

VIDEO: Rozmowa z Emilią Jach, przygotowana przed ostatnim konkursem KPMG Dessage Cup w Lublinie 

W niedzielnym konkursie z rozgrywką, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol, dzieci na kucach, rywalizowały w dwóch kategoriach – mini i midi.Wśród dzieci dosiadających kucyków do 148 cm wygrała JuliaWalorek na FIGARO. W kategorii mini (kuce o wysokości do 138 cm) wygrała Alicja Markiewicz i DENIS.

——————————————————————————————————–

05.02.2017

Jacek Zagor gwiazdą SPEED & MUSIC

img_5335.jpgPełne trybuny, emocjonujące konkursy oraz tłumy gości zwiedzających targi sprzętu jeździeckiego – tak wyglądała sobota podczas Cavaliady Lublin. Zachęcam do korzystania z podsumowania dnia oraz rozmów ze zwycięzcami w formie materiałów video.

W sobotnim konkursie małej rundy o nagrodę Lubelskiej Fundacji Biznesu i Współpracy Międzynarodowej zwyciężył rosyjski zawodnik Egor Shchibrik z koniem LUMOS. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Sawicki na koniu BOCCACCIO. Miejsce na podium zajął też Grzegorz Kubiak z koniem SZULER.

W dwufazowym konkursie średniej rundy o nagrodę Agencji Nieruchomości Rolnych, pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni oraz pod patronatem Magazynu Gallop pierwsze miejsce zajęła Dajana Pawlicka i BEBETO. Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Opłatkowi na LIGHT MY FIRE 7,  a trzecie Michał Piatkowski na LIGHTNING 100.

W kolejnym etapie Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi o nagrodę firmy Dealer BMW Best Auto, pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego oraz pod patronatem portalu driving.pl pierwsze miejsce zdobył Ireneusz Kozłowski, reprezentant JKS Łagodne, prowadzący konie KABARET, KALINA, WALENCJA i WEZYR. Kolejni na podium byli Adrian Kostrzewa z końmi FAVORY, INCITATO, PEGASUS i PLUTO oraz Piotr Mazurek z końmi BANKIER, BLIZARD, INWENCJA i PELOP.

VIDEO – Rozmowa z Ireneuszem Kozłowskim 

Jacek Zagor na koniu HALIFAX VAN DE HEFFINCK był najszybszy w konkursie SPEED & MUSIC o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich, pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin i Radia ESKA. Na podium znaleźli się też Dawid Kubiak oraz Wiktor Paul.

VIDEO – Rozmowa z Jackiem Zagorem 

W sobotę w dwóch konkursach o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol rywalizowali też najmłodsi jeźdźcy – dzieci na kucach. W kategorii midi CAVALIADY Future, w której dzieci dosiadają kuce do 148 cm wygrała Natalia Sydon i EROZJA. W kategorii mini czyli kuce o wysokości do 138 cm wygrała Alicja Markiewicz i DENIS. Dzieci Aleksandra Osuch, Julia Walorek, Alicja Markiewicz pod wodzą reprezentanta Polski WKKW Pawła Warszawskiego byli najlepsi w sztafecie w ramach CAVALIADA Future.

VIDEO – Zwycięzcy sztafety w ramach CAVALIADA Future 

————————————————————————————————————————-

04.02.2017

Marek Lewicki pierwszy w najważniejszym piątkowym konkursie

Marek_Lewicki.jpgW konkursie równoległym Venus vs. Mars, o nagrodę LOTTO, pod patronatem NC+ po zaciętej pierwszej rundzie przewagę miały amazonki. W wielkim finale spotkali się André Plath na koniu Wanda 439 oraz Ewelina Rocka na koniu Lancelot. Lepszym od szesnastoletniej Polki okazał się Niemiec. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Monika Pasik na koniu Don Espadron oraz Łukasz Wasilewski na koniu Floyd.

W Cavaliada Eventing Tour – Halowy Puchar Polski WKKW o nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich, pod patronatem Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych również nie zabrakło emocji. Najlepszy w konkursie okazał się Mateusz Kiempa, zawodnik ST. CSJ Coval na koniu Lassban Radovix, pomimo jednego błędu w pierwszym nawrocie. Na podium znalazły się również dwie amazonki. Drugie miejsce przypadło Marcie Dziak-Gierlicz z KJ Janów Podlaski na ogierze Ekolog. Trzecia była Katarzyna Kokowska z Sopockiego Klubu Jeździeckiego na gniadej klaczy Rozalie.

W konkursie dużej rundy CSI2*, z rozgrywką o nagrodę firmy Kwiaty Polskie, pod patronatem portalu TylkoSkoki zawodnicy mieli do pokonania parkur o wysokości 145 cm składający się 12/7 przeszkód, a norma czasu wynosiła 71/50. Na podium znaleźli się najlepszy Marek Lewicki na koniu Abigej, Jarosław Skrzyczyński  na koniu Calevo 2, André Plath na koniu AFP'S COSMIC BLUE. W tym konkursie zawodnicy zdobywali punkty do prestiżowego rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej Longines.

W konkursie średniej rundy o nagrodę targów LUBDOM, pod patronatem IDEAExpo wystartowało aż 111 par. Gdy w konkursie bierze udział ponad 100 koni, organizator zawodów jest zobowiązany do podzielenia wyników na dwie części i przyznania podwójnych miejsc. Zwyciężyli więc ex aequo Andrzej Opłatek dosiadający klaczy Light My Fire 7 orazJarosław Skrzyczyński na wałachu Casanova 468. Konkurencja ta do samego końca trzymała widzów w napięciu i zapewniła niesamowite emocje.

W konkursie KPMG Dressage Cup o nagrodę firmy Huttenes Albertus pierwsze miejsce zajęła Emilia Jach reprezentująca St. KJ Legia Kozielska Warszawa na koniu Aqsel. W tej konkurencji zawodniczka najlepiej zaprezentowała bezbłędne lotne zmiany nogi w galopie. Na drugim miejscu uplasowała się Anna-Maria Gawłowska na ogierze Cardamon, natomiast trzecie miejsce zdobyła Agnieszka Dutka na siwym wałachu Chester.

Jutro na Cavaliadzie Agencja Nieruchomości Rolnych oraz Polski Związek Hodowców Koni zabierze publiczność w podróż śladami husarii. Jeźdźcy w pełnym orężu zaprezentują umiejętności bojowe oraz historię i tradycję lekkiej jazdy.

——————————————————————————————————

03.02.2017

Cavaliada Lublin 2017

img_0386.jpg172 zawodników i 321 koni startujących w konkursach skoków przez przeszkody, powożenia, crossu i ujeżdżenia oraz pula nagród w wysokości ponad 336 000 zł – tak w liczbach przedstawia się rozpoczęta dziś piąta już Cavaliada w Lublinie.

W konkursie małej rundy o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskichzwyciężył Jan Bobik na koniu Czabra. Drugie miejsce zajęła Juliana Suska z koniem Gilea, natomiast na trzecim stopniu podium uplasował się aktualny Mistrz Polski Kamil Grzelczyk na koniu Sir Kissovo.

Drugi konkurs podczas CAVALIADY w Lublinie zakończony. Pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Koszucka na koniu Charlene, drugie Jarosław Skrzyczyński na koniu Casanova 468, a trzecie Dajana Pawlicka na koniu Campari. Średnia runda rozgrywana była o nagrodę Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli, pod patronatem Prezesa Lubuskiego Związku Jeździeckiego.

W konkursie dużej rundy o nagrodę Targów Lublin, pod patronatem Kuriera Lubelskiego zwyciężył Michael Kölz na koniu FST DIPYLON. Na drugim miejscu znalazł się Kamil Grzelczyk na koniu WIBARO, podium zamknął Jarosław Koziarowski na koniu CHENET.

emili_jach.jpgW konkursie KPMG Dressage Cup o nagrodę Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, pod patronatem portalu Dressage24.pl zwyciężyła Emilia Jach, zawodniczka St. KJ Legia Kozielska Warszawa na koniu Aqsel. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Liberda, zawodniczka Equi Club Zamłyniec na koniu Don Joaquin. Na podium znalazła się Agnieszka Dutka, z  KJ Hubert na koniu Chester.
 

img_0055.jpgPierwsze miejsce w Halowym Pucharze Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi o nagrodę firmy BMW, pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego zdobył Adrian Kostrzewa z KS Idmar Krajkowo z końmi: Favory, Incitato, Pegasus, Pluto. Na podium znaleźli się również Bartłomiej Kwiatek z SLKS Książ z końmi: Bazyli, Drab, Inbred, Rodos i Ireneusz Kozłowski z JKS Jagodne z końmi: Kabaret, Kalina, Walencja, Wezyr.

W emocjonującym konkursie Potęgi Skoku o nagrodę firmy Andrewex zwyciężył Marek Lewicki na wałachu QUIRADOS AS pokonując mur o wysokości 205 cm. Na drugim miejscu znaleźli się na równi Jan Bobik i SANTISA oraz Zigmantas Sarka i CASHMAN. To już trzecie zwycięstwo Lewickiego w Potędze Skoku. Wcześniej stanął na najwyższym miejscu podium podczas Cavaliady w Kołobrzegu i w Poznaniu.

Wyniki

www.cavaliada.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa