Wiadomości

V Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub Amatorów – Runowo 2017

 Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub – trzydniowe zawody sportowe w dyscyplinie skoki przez przeszkody 29 kwietnia – 1 maja 2017 roku

W dniach 29 kwietnia – 1 maja 2017 na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie (Gmina Potęgowo)  już po raz piąty zorganizowane zostaną Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub oraz Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”. Głównym organizatorem imprezy są Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie oraz Stajnia Pałac Runowo.

Ideą przyświecającą Wydarzeniu jest niezmiennie organizacja profesjonalnie przygotowanych zawodów w skokach przez przeszkody dla wszystkich pasjonatów jeździectwa, począwszy od amatorów po profesjonalistów – renomowani sędziowie Polskiego Związku Jeździeckiego,  komputerowa obsługa zawodów oraz fotokomórkowy pomiar czasu na starcie i mecie rozgrywek. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody ufundowane przez naszych patronów i partnerów.

W zawodach uczestniczyć mogą wszyscy jeźdźcy w wieku od 6 do 100 lat, a poza konkurencjami Mistrzowskimi czekają na nich liczne konkursy zabawowe i specjalne, jak sztafeta z przekazaniem palcata czy konkurs przebierańców, bo najważniejsze to przyjazna  atmosfera rywalizacji fair play 🙂

Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub i Piknik Rodzinny ,, Skarby Kaszub ” to jedyna na Pomorzu impreza łącząca w sobie zabawę i edukację, dzięki której nie zapomnimy o kulturze i tradycji naszego regionu, a przy okazji spędzimy wolny czas z rodziną, promując powszechność jeździectwa oraz rozwój obszarów wiejskich. I właśnie dla tego w 2015 roku jako jedyne z województwa pomorskiego jeździeckie mistrzostwa kaszub zostały laureatem w jubileuszowym xv ogólnopolskim konkursie sposób na sukces organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, pod honorowym patronatem prezydenta RP oraz patronatem medialnym Telewizji Polskiej S.A Program 1 jako najlepsza inicjatywa na obszarach wiejskich.

Podczas zawodów na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem będzie miał swoje stoisko Sklep Jeździecki Zabookuj z Gdańska.

Relacje z poprzednich zawodów:

I Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub Amatorów w Skokach

II Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub Runowo 2014

Zawody i piknik rodzinny z klekotem bocianów w tle… czyli III Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub w Runowie

IV Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub Amatorów

Komentarze

Prześlij nam newsa