Sport

WKKW 21-23.04 w Sopocie- Relacja

Na sopockim hipodromie w miniony weekend odbyły się pierwsze krajowe i międzynarodowe zawody WKKW. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w trzech konkursach międzynarodowych (CIC*, CIC**, CIC***) oraz krajowych CNC L i CNC P.

Pogoda zafundowała zawodnikom i kibicom wiele wrażeń, pojawiało się zarówno słońce jak i silny wiatr, deszcz a także momentami śnieg. Mimo niesprzyjających warunków do rywalizacji przystąpiło aż 240 koni. Również kibiców nie brakowało. Przy placu konkursowym rozstawione były food trucki, które oferowały naleśniki, frytki, gofry, dania kuchni hinduskiej oraz pyszną kawę.

Gwiazdą tegorocznych zawodów była Ingrid Klimke. Niemiecka zawodniczka, złota medalistka olimpijska z Pekinu 2008. Oprócz Ingrid pojawili się również Andreas Dibowski i Beeke Jankowski. Z polskich zawodników podziwialiśmy m.in. Pawła Spisaka, Małgorzatę Cubulską, Mateusza Kiempe czy Pawła Warszawskiego. To duża duma dla organizatorów zawodów, że z roku na rok goszczą coraz to większe sławy światowej rangi.

Konkurs CNC *** okazał się być nie najszczęśliwszy dla polskich reprezentantów. Polakiem który uplasował się najwyżej w rankingu był Paweł Spisak na Admirale i była to dopiero 21 pozycja, mimo dobrego przejazdu ujeżdżeniowego, kokurencja skoków przyniosła aż 12 pkt karnych.
Bardzo niezadowolony był również Mateusz Kiempa, który startując na Ambrozio J zaliczył upadek. Ambrozio J  nie przypasował odskok przed pierwszą przeszkodą wodną i zahaczył przednimi nogami o przeszkodę przez co razem z Mateuszem wywrócił się do wody.
Mateuszowi na szczęście nic się nie stało i mogliśmy obserwować jego przejazd w CNC**. Mamy nadzieję, że również koń jest cały i zdrowy.

W ten weekend wyniki ukształtowały się następująco:
WKKW Krajowe:

CNC L :
1. Spisak Paweł i Canto Amicor 43,6 pkt
2. Rajnert Kamil i Pitagoras 44,3 pkt
3. Dul Marcel i Go Jack 46 pkt

CNC P:
1. Śniegucki Ksawery i Gouverneur 40,8 pkt
2. Warszawski Paweł i Sentido 43,1 pkt
3. Cederberg Noora i Coffey 46 pkt

WKKW Międzynarodowe:
CIC*:

1.Siltakorpi Sanna i Bofey Click 46,7 pkt
2.  Cederberg Noora i Tilda V 48,2 pkt
3. Dibowski Andreas i Belfast 35 49,2 pkt

CIC**:
1. Lindback Niklas i Cendrillon 42,7 pkt
2. Cybulska Małgorzata i Chenaro 2 44,1 pkt
3. Snackers Xavier i En Silence Otrang 46,8 pkt

CIC***:
1.Ostholt Andreas i Pennsylvania 28 41pkt
2. Krajewski Julia i Samourai du Thot 45pkt
3. Ostholt Andreas i So is Et 45,3 pkt

A już w weekend majowy tj. 28-30.04.2016 zapraszamy na kolejną dawkę emocji jaką zafundują kibicom zawodnicy WKKW.

Tym razem w piątek odbędzie się ujeżdżenie, w sobotę cross a w niedzielę skoki.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, startującym w WKKW, odwagi i umiejętności gdyż jest to jedna z najtrudniejszych dyscyplin jeździeckich. Trzymamy kciuki za kolejne starty.

Do zobaczenia za tydzień na sopockim Hipodromie.

AB

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć możliwy jest także przez płatność elektroniczną DotPay
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa , wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line lub nr konta do płatności

Komentarze

Prześlij nam newsa