Sport

WKKW Sopot 28-30.04.2017r.

W ostatni weekend kwietnia (28-30.04.2017r.) na sopockim Hipodromie rozegrano drugą turę Pucharu Polski WKKW.
Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w dwóch konkursach krajowych P i L oraz pięciu międzynarodowych: CIC*, CCI*, CCI**, CIC** oraz CCI***.
W sobotę zakończył się konkurs CIC*. Najlepsza okazała się być zawodniczka ze Szwecji Algotsson Ostholt Sara na koniu Arpertina, zachowując wynik po ujeżdżeniu czyli 46,2. Polską zawodniczką która uplasowała się najwyżej w konkursie, zajmując czwarte miejsce, była Anna Karpinska, startująca na koniu Solandria. Na ósmym miejscu znalazł się Paweł Warszawski i Lucinda Ex Ani 4, a na dziewiątym Kamiński Jan i Adampol.

W niedziele rozstrzygnięto pozostałe klasy. Konkurs krajowy P wygrała filipińska zawodniczka Sanna Siltakorpi na koniu Lapdance, zdobywając tylko 0,3 pkt mniej niż Jarosław Wygachiewicz i Sion II, natomiast trzecie miejsce zajął Paweł Warszawski na koniu Cassens Coco Valentina.

Konkurs klasy L wygrała Czarnecka Weronika z Pomorskiego Klubu Jeździeckiego, starująca na koniu Hagiria. Drugi był Paweł Warszawski i Alex, a trzeci Kobiernik Daria i Chodów.

Konkurs CCI* wygrala Szwedka, Isabella Lidbrandt na koniu Ottawa, dzięki najlepszemu wynikowi w ujeżdżeniu (43,3), nawet jedna zrzutka podczas skoków i nienajlepszy czas podczas crossu nie spowodowały spadku w ogólnym rankingu. Drugie miejsce wywalczyła Kobiernik Daria i Ideal Girl, a trzecie Anna Kallings Larsson.

Konkurs CIC**, z różnicą sześciu punktów, wygrał Mateusz Kiempa na koniu Lassban Radovix, drugi był Olsson Therese ze Szwecji na koniu Plenty of Magic, a trzecie i czwarte miejsce zajęła Sanna Siltakorpi.

W konkursie CCI**najlepsza okazała się być Losvik Eirin na Daffodil’s Flamenco, drugi był Giel Vanhouche i Azrael, a trzecie miejsce wywalczył Artur Społowicz na Pokerze.

W najważniejszym trzy-gwiazdkowym konkursie CCI*** pierwsze miejsce zajęła Algotsson Ostholt Sara na koniu Reality 39, drugie miejsce wywalczył Paweł Spisak i Banderas, a trzecie Louise Jahde Svensson i Waikiki 207.

Ranking do Pucharu Polski WKKW 2017 wygląda następująco:

*W kategorii seniorów nadal na prowadzeniu pozostaje Mateusz Kiempa, na drugie miejsce awansował Paweł Warszawski, a na trzecie Paulina Maciejewska z ZKS Drzonków.
Paweł Spisak jest daleko w rankingu, ponieważ nie wystartował w pierwszych eliminacjach w Jaroszówce, mimo drugiego miejsca w CCI*** w Sopocie.
*W kategorii juniorów na pierwszym miejscu pozostała Anna Karpińska, drugie miejsce należy do Julii Ślęzak, a trzecie zajmuje Helena Zagała.
*W kategorii juniorów młodszych prowadzenie w konkursie objęła Paulina Wieczorek.
*W kategorii młodzików pierwsze miejsce objęła Hanna Szeliga
*W kategorii amatorów liderem jest Marcin Miętus.

W rankingu klubowym na czele znajduje się ZKS Drzonków, które reprezentują w Pucharze Polski : Paulina Mechlińska, Michał Knap, Wiktoria Knap i Julia Kałużyńska.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych przejazdów.
A wszystkich fanów WKKW zapraszamy na kolejną eliminację do Pucharu Polski, które odbędą się w Strzegomiu w dniach 17-21.05.2017r, gdzie odbędzie się również Puchar Narodów.

Więcej informacji: <klik>

 

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć możliwy jest także przez płatność elektroniczną DotPay
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa , wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line lub nr konta do płatności

 

Komentarze

Prześlij nam newsa