Sport

V Mistrzostwa Kaszub Amatorów Runowo 2017

V Mistrzostwa Kaszub Amatorów Runowo 2017

Już po raz piąty w Runowie odbyły się Mistrzostwa Kaszub Amatorów w skokach przez Przeszkody.
Co roku na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem organizowane są rozgrywki dla tych zawodników, którzy nie mają licencji, a pragną uczestniczyć w zawodach. Nie zawsze bowiem w innych ośrodkach, przy okazji konkursów regionalnych organizowane są konkursy towarzyskie. To wspaniała inicjatywa, którą my jako portal i sklep jeździecki Zabookuj.eu wspieramy od samego początku, promując, relacjonując i sponsorując.  Mistrzostwa Kaszub w Runowie, to minimum dwudniowe zawody, a w tym roku mogliśmy podziwiać rozgrywki i kibicować zawodnikom aż przez trzy dni!
Ostatniego dnia poza zawodami organizowany jest także Piknik Rodzinny, na który tłumnie zjeżdżają rodziny z pobliskich miejscowości oraz całego województwa.  Co roku organizatorzy oferują nam liczne atrakcje, koncerty zespołów, pokazy artystyczne, konkursy z nagrodami, przejażdżki konne, stoiska gastronomiczne, wioskę fantazji i inne zabawy i animacje dla dzieci.  Dla miłośników koni, jeźdźców i właścicieli koni, Sklep Jeździecki Zabookuj za Gdańska co roku rozkłada swoje stoisko ze sprzętem jeździeckim.

W tym roku frekwencja wśród zawodników nie była zbyt liczna, a szkoda, bo nagrody zawsze są atrakcyjne i każdy może wygrać coś dla siebie lub dla konia. Zawody liczące się do Mistrzostw rozgrywane były w trzech kategoriach.  Jako pierwsze, rozgrywane były konkursy w kategorii Kuce – Juniorzy Młodsi. Tu najlepsza okazała się reprezentantka Ranczo Banderoza – Wiktoria Ryciak i Klausinka.
W kolejnej kategorii – Juniorów zwyciężyła Zofia Polanek i koń Fala z HKJ Lotna Słupsk. Tuż za nią jako V-ce Mistrz uplasował się Radosław Kozłowski i klacz Agia z KJ Pegaz Reda. Zawodnik ten przegrał dosłownie o włos, bo zaledwie o 0,09 sek. W tym miejscu chciałabym wyrazić swoją dumę, gdyż klacz Agia przez 9 lat była moją własnością  i razem stawiałyśmy pierwsze kroki na parkurach 🙂  << video >>
W kategorii Open mogli startować zawodnicy zarejestrowani lub niezarejestrowani WPZJ/PZJ. Mistrzynią została Justyna Motyl na klaczy Ora. Zawodniczka reprezentuje Pomorska Ligę Jeździecką.

Poza konkursami liczącymi się do Mistrzostw odbyły się konkursy dodatkowe m.in. mini LL, sztafeta z przekazaniem palcata, konkurs niespodzianka Lotki, konkurs z jokerem i konkurs przebierany.
W konkursie przebieranym zwyciężyła para Mistrzów Kuce – Juniorzy Młodsi – Wiktoria Ryciak i Klausinka.

W porównaniu do przygotowań trzy dni zawodów minęły jak z bicza strzelił. Kolejne Mistrzostwa dopiero za rok ale to nie ostatnie zawody w tym roku na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem. Na kolejne zawody w tym ośrodku zapraszamy we wrześniu. Będą to zawody z cyklu Baltic Cup Pomorze Środkowe 2017.

Jak co roku bardzo miło było nam gościć w tym miejscu. Co najważniejsze pogoda dopisała. Choć w pierwszym dniu trochę padało, to kolejne dwa dni były przepełnione słońcem.
Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenie za rok!

AK

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć możliwy jest także przez płatność elektroniczną DotPay
 zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line lub nr konta do płatności

Komentarze

Prześlij nam newsa