Sport

Zawody ujeżdżeniowe na Lipcach

14.05.2017

Zawody ujeżdżeniowe na Lipcach

Piękna pogoda, temperatura na miarę lata, to doskonałe atuty żeby spędzić czas na świeżym powietrzu. I w taki oto sposób można było spędzić minioną niedzielę na Lipcach oglądając zmagania dresażystów na czworoboku. Ośrodek Sportów Konnych Lipce zorganizował Regionalne Zawody Ujeżdżeniowe.

Zawodnicy długo czekali na kolejne zawody ujeżdżeniowe w naszym regionie. Poprawa pogody z dnia na dzień z zimy w lato spotęgowała chęć startów i na Lipcach zanotowaliśmy sporą frekwencję wśród zawodników.  Mogliśmy oglądać ok. dziewięćdziesiąt przejazdów!
Ze względu na dużą liczbę zawodników zawody rozpoczęły się już o 9-tej, a zakończyły po 19-tej. Łącznie rozegrano czternaście konkursów od L-1 do CC-1 w tym konkurs towarzyski L-3. Wśród zawodników mogliśmy oglądać nie tylko znane zawodniczki ujeżdżeniowe ale także zawodniczki startujące w WKKW Katarzynę Kokowską czy Julię Bisewską.

Wśród startów mieliśmy debiutantki. Swój pierwszy start w zawodach zaliczyła trakeńska klacz Eevee Brock – córka elitarnego ogiera Buddenenbrock. Eevee dosiadana była przez zawodniczkę WKKW Julię Bisewską. Para reprezentowała Stajnię Mezowo. Dzięki spokojowi i doświadczeniu Julii oraz zaufaniu konia do zawodniczki mimo wielu straszaków wokół czworoboku i koniożernych krzeseł, udało się parze ukończyć przejazd.

Na starcie mogliśmy też podziwiać klacz Pikotkę, która to pod Matyldą Iglikowską-Cichosz z sukcesami startuje w skokach przez przeszkody. Klacz jak widać również świetnie sprawdza się na czworoboku, a dosiadana była przez Małgorzatę Bąbę czyli naszą Gosię, która na co dzień pracuje w Zabookuj 🙂 Gosia  podczas tych zawodów startowała na trzech koniach: w konkursie L-3 na klaczy Wanilia, P-2 na Pikotce i C-3 na wałachu Chudini.

Pogoda dopisała, w końcu można było zaczerpnąć promieni słonecznych, które o tej porze roku są mocne  i spiekły nie jedną twarz 😉
Dziękujemy za miłą atmosferę i nie możemy się doczekać kolejnych zawodów w OSK Lipce.

AK

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjćc koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

Komentarze

Prześlij nam newsa