Wyjątkowe obozy dla dorosłych w Siedlisku Niebieski Szczur

HorseSensowania to 7 dni rozwoju, bycia w grupie, poszerzania świadomości, wyrównywania oddechu. Podróż w głąb siebie, w rytmie natury i stada koni.

Codziennie odbywają się kilkugodzinne sesje grupowe opierające się o kontakt z końmi (bez wsiadania na konie) prowadzone przez Agatę Wiatrowską. Towarzystwo koni naturalnie stworzy przestrzeń w której będzie można się przyjrzeć swojej autentyczności, emocjom, myślom, postawie i zrobić krok ku osobistej wolności, radości i sile.

Oprócz osobistego i grupowego doświadczenia tematem przewodnim będzie symbolika i archetypy związane z końmi. Inspiracją będzie książka i karty „The Way of the horse” Lindy Kohanov, która przybliża 40 podstawowych archetypów związanych z końmi i jak one się mogą przejawiać w codziennym życiu. Archetypy dotyczą doświadczenia rzeczywistości, relacji, kreatywności i transformacji.

Jak większość naszych programów, tak i ten będzie toczył się w oparciu o mądrość chwili i intuicji prowadzącej Agaty Wiatrowskiej. Agata prowadzi grupę z lekko zarysowaną strukturą, skupiając się na procesie i na tym co ujawnia się, do zajęcia się w danym momencie.

Orientacyjne tematy, od których będziemy startować:

– autentyczność – ja czyli kto? ja wobec innych i świata
– komunikacja, w tym w szczególności: porozumienie bez przemocy
– pogłębianie rozumienia swojej własnej wędrówki życiowej
– marzenia, wizje, „flirty” i ich realizacja
– bycie w stadzie
– i inne, które będą wynikać z grupy, która się zbierze i jej mądrości.

Co będziemy robić?

– codzienne 4 godzinne sesje metodą Horse Assisted Education w temacie przewodnim HorseSensowni
– tworzenie społeczności wakacyjnej wioski w kontakcie ze sobą, siedliskowymi zwierzętami i otaczającą naturą
– w kilka wieczorów: sesje muzykoterapii (wieczorem po zmroku, układamy się w pozycji relaksacyjnej, na wełnianych kocach i przy świecach słuchamy spokojnej, relaksacyjnej, medytacyjnej muzyki)
– w zależności od sił i chęci od 1 do 3 popołudniowych wypraw (2-3h) do lasu (unikatowe na skalę Europy torfowiska, piękny, dziki teren)
– opcjonalne propozycje, które możemy wplatać w zależności od pogody, nastroju i potrzeb: wyprawa do dzikiego stada (unikalne na skalę Europy stado ponad 300 koni, które żyją z niewielką ingerencją człowieka na terenie ponad 1000 ha), spacery po lesie z końmi przy pełni księżyca, kąpiele w jeziorze, obserwacja dzikich gatunków zwierząt, plenerowa sesja zdjęciowa z końmi w historycznych strojach (nasza gospodyni Ewa posiada bogatą kolekcję strojów z których można skorzystać).

Otoczenie

Z wakacjami gościmy w gospodarstwie agroturystycznym Niebieski Szczur położonym na Pojezierzu Drawskim wsi Karsibór u Ewy Murach. Wieś Karsibór to tradycyjna pomorska wieś o rozproszonej zabudowie. Przytulona do ogromnego lasu, obsadzona starymi jabłoniami, poprzecinana malowniczymi alejkami. Potrzeba stworzenia ciepłego, otwartego domu narodziła się wysoko w Himalajach podczas samotnej podróży.

Niebieski Szczur to miejsce kolekcjonowania staroci, pamiątek z podróży, zachodów słońca. Przede wszystkim jednak, jest to przestrzeń do odpoczynku, zdrowego, prostego życia, obcowania z naturą i zwierzętami. Miejsce spotkań pasjonatów koni, psów, lasu, grzybów, aktywnego życia. Miejsce słuchania muzyki, rozmów do późna, patrzenia w ogień i degustacji dobrego wina. Zabytkowy 100 letni dom, zaprojektowany przez niemieckiego architekta, a także usytuowanie gospodarstwa pod lasem, tworzy atmosferę wiejskiej sielanki, relaksu, oraz obcowania z naturą.

 

Kuchnia

Kuchnia to połączenie tradycyjnych polskich dań z filozofią slow food. W zgodzie z tradycją, czasem w nieco lżejszej odsłonie tradycyjnych potraw. W sezonie kuchnia oparta jest o warzywa i zioła z eko-ogrodu. Nie brakuje też świeżych ryb i ekologicznego mięsa. Współpracując z rolnikami i regionalnymi producentami kuchnia serwuje gościom jajka zielononóżki, domowy twaróg i sery, domowe wędliny, Miód Drahimski, czy wędzoną sielawę. Na potrzeby własnej kuchni gospodarze suszą i marynują grzyby, robią owocowe konfitury, suszą zioła. Pięknie nakryte stoły są świętowaniem każdego posiłku. Świeże bukiety i świece umilają biesiadowanie. W ładną pogodę śniadania podawane są w ogrodzie. Czasami jemy też przy ognisku. Każdy obiad kończy się domowym deserem. Są to pyszne, lekkie desery na bazie jagód, truskawek, malin i mięty. Specjalnością są również tradycyjne drożdżówki z owocami, serniki, oraz ciasto czekoladowe prosto ze Lwowa. Wierzymy, że tylko gotowanie z sercem, zapewnia czerpanie z jedzenia przyjemności i zdrowia.

Prowadzenie

Agata Wiatrowska – facylitatorka, coach i trener. Autorka książek o rozwoju z końmi: „Koń jako trener. O programach rozwojowych z końmi oraz lekcjach od koni-trenerów”, 2016 oraz „Menedżer uczy się od koni” 2013. Jest pionierem Horse Assisted Education w Polsce. Wprowadziła Horse Assisted Education do Polski w 2005 roku i od tej pory facylituje programy rozwojowe z końmi dla organizacji oraz osób indywidualnych. Prowadzi autorskie programy rozwojowe: Akademia Przywództwa HorseSense, Droga kobiety i Szkołę facylitatorów programów rozwojowych z końmi.

Ewa Murach – gospodyni gospodarstwa ekologicznego Niebieski Szczur, absolwentka Szkoły facylitatorów Horse Assisted Education. Ewa prowadzi z partnerem Niebieski Szczur, który jest zarówno gospodarstwem ekologicznym jak i sanktuarium dla koni wymagających szczególnej troski.

Terminy:
8-15 lipca 2017 I turnus (10 miejsc)
Wakacje zaczynają się w sobotę o 17:00 i kończą o 11:00 w sobotę.

12-19 sierpnia 2017 II turnus (10 miejsc)
Wakacje zaczynają się w sobotę o 17:00 i kończą o 11:00 w sobotę.

Cena:
1.890 zł.
Cena obejmuje prowadzenie warsztatów, wszystkie aktywności i pobyt w siedlisku: 7 noclegów w pokojach 2 osobowych z łazienką i pełne ekologiczne i domowe wyżywienie.

Zapisy:
Zgłoszenie przyjmujemy przez formularz. Po potwierdzeniu wpisania na warsztat prosimy o wpłatę opłaty rezerwacyjnej w wysokości 500 zł w ciągu 7 dni, pozostałą część opłaty należy wnieść do końca maja 2017.

Zapraszamy na naszą stronę:
http://niebieskiszczur.zabookuj.eu/o_nas

Lokalizacja:

Siedlisko Niebieski Szczur
Karsibór 7
78-316 Brzeżno

Komentarze

Prześlij nam newsa