Sport

Towarzysko w Morinie

Towarzysko w Morinie

W minioną sobotę tj. 03.06.2017 w Stajni Morina odbyły się Zawody Towarzyskie w Skokach przez Przeszkody, organizowane z okazji Rozpoczęcia Sezonu Letniego. Po kilku latach portal Zabookuj znów miał okazje gościć w Redzie, sponsorując i obejmując patronat medialny nad imprezą.

Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 10-tej konkursem pony, gdzie wysokość przeszkód wynosiła do 30 cm. Konkurs ten dedykowany był dla najmłodszych adeptów jeździectwa oraz dla tych, którzy pod okiem instruktora stawiają pierwsze kroki na parkurze. W konkursie tym przejazd dozwolony był stepem bądź kłusem oraz możliwa była asysta prowadzącego. Udział w tym konkursie wzięło ponad dwudziestu zawodników i wszyscy wyjechali do dekoracji.

Kolejnym konkursem był mini LL. Konkurs dokładności rozgrywany na zasadach ogólnych czyli liczył się najlepszy czas i bezbłędny przejazd. Choć wydawałoby się, że konkurs nie należał do trudnych,  nie wszystkim parom udało się ukończyć przejazd. Nie obyło się bez upadków i wyłamań. W przypadku nieposłuszeństwa konia, sędzia główny pan Stanisław Iskierko, w celach szkoleniowych pozwalał na kontynuowanie przebiegu. Mimo to, również w tym konkursie wszyscy uczestnicy wyjechali do dekoracji.

Jako trzeci rozegrano konkurs LL gdzie wysokość przeszkód wynosiła do 80 cm. Był to konkurs z trafieniem w normę czasu więc do wygranej liczył się nie tylko bezbłędny przejazd ale także pokonanie parkuru w czasie jak najbliżej normy.

Czwarty konkurs, to dwufazowa L-ka. W konkursie tym wysokość przeszkód wynosiła do 100 cm.

Jako ostatni rozegrany został konkurs klasy L1 o wzrastającym stopniu trudności z jokerem. Narastająca trudność pokonywania przeszkód wynikała z ich wysokości. Punkty bonifikacyjne  przyznawane były następująco: 1 punkt za bezbłędnie pokonaną pierwszą przeszkodę, 2 punkty za drugą,  3 za trzecią itd. W konkursie tym nie przyznaje się  punktów za strąconą przeszkodę. Ostatnią przeszkodą na torze była przeszkoda alternatywna oraz tzw. Joker. Joker był dużo trudniejszy, niż przeszkoda alternatywna, a liczba punktów za prawidłowe jego pokonanie była dwukrotnie większa niż pozostałej części przeszkód. Pokonanie Jokera „na czysto” dawało zawodnikowi sporą liczbę punktów.

Podczas zawodów można było skorzystać z gastronomii w szałasie, gdzie serwowane były różnorakie pyszności takie jak: dania z grilla, chleb ze smalcem, domowe ciasta czy świeże orzeźwiające napoje.

Na terenie ośrodka swoje stoisko prezentowała firma Epona, oferująca pasze i suplementy dla koni. Dla tych co poza czterokopytnymi lubią także konie mechaniczne, Toyota prezentowała swoje najnowsze modele w tym auta hybrydowe. Poza odwiedzającymi, najbardziej zainteresowany samochodami okazał się biało-szary kotek, który nie odstępował na krok i pławił się w luksusie leniwie wylegując pomiędzy autami 🙂

Zawody przebiegały sprawnie i w miłej atmosferze. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

AK

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjćc koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

Komentarze

Prześlij nam newsa