Hodowla

XXVI Agro Targi i Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu

XXVI Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu

W miniony weekend 3-4 czerwca 2017 na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu odbyły się po raz dwudziesty szósty targi rolnicze.

Nieodłącznym elementem targów jest Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której wystawcy zaprezentują swój dorobek hodowlany. Na wystawie mogliśmy podziwiać konie, krowy, owce, kozy, trzodę chlewną, ptactwo w tym gołębie i drób, króliki i inne zwierzęta futerkowe.

Wśród prezentowanych zwierząt interesowały nas oczywiście najbardziej konie.  Na wystawie mogliśmy oglądać ok. piętnastu koni ras zimnokrwistych. Od wielu lat można je podziwiać pod drewnianą wiatą w lewym skrzydle targów. Pięknie wyczesane grzywy i zaplecione ogony dodawały masywnym grubasom lekkości i zwiewności.

Głównym punktem pierwszego dnia imprezy był pokaz i wycena bydła mięsnego, koni, oraz owiec i kóz oraz pokaz królików, drobiu hodowlanego, gołębi rasowych oraz ptactwa ozdobnego.
Dodatkową muzyczną atrakcją dla publiczności był występ zespołu 4 ASY.

W niedzielę odbyły się oficjalne obchody 60-lecia Doradztwa Rolniczego na Pomorzu.  Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele w Lubaniu, sprawowaną w intencji rolników, pracowników instytucji obsługujących rolnictwo i doradców.
Na scenie głównej poszczególnym laureatom konkursów zostały wręczone nagrody za: Hit Targów, Najładniejsze Stoisko Wystawiennicze, konkursu kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich oraz konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017.
Niestety pogoda nie dopisała podczas prezentacji zwierząt na ringu i parkurze, które zostały wyróżnione tytułami czempiona i wice czempiona podczas tegorocznej Pomorskiej Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych
Na zakończenie targów dla poprawy humoru i rozgrzania atmosfery wystąpił zespół Weekend.

Tradycyjnie, odwiedzający targi mieli możliwość skorzystania z porad pracowników Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, zapoznania się z ofertą handlową wystawców, skorzystania z usług gastronomii i atrakcji wesołego miasteczka. Stoisk wystawienniczych i handlowych było co nie miara. Od roślin, poprzez ryby hodowlane i ozdobne, stoiska z przyprawami, swojskim chlebem, winem po ubrania, buty, torebki itp. W Lubaniu swoje stoisko mieli także górale sprzedając górskie serki 🙂

Szczęście mieli ci co postanowili odwiedzić targi pierwszego dnia czyli w sobotę. Piękne słońce zachęcało do podziwiania zwierząt i spokojnych zakupów na stoiskach.
Niedzielna aura pogodowa nie była już tak łaskawa.  Chmury i deszcz utrudniły zwiedzanie targów i podziwianie zwierząt ale mimo to, ludzi na targach było bardzo dużo, tak że nie można było spokojnie przejść pomiędzy alejkami stoisk.

Poza licznymi atrakcjami można było skorzystać z przejażdżek konnych. Konie od mini szetlandów do dużych koni dostosowane były do wieku i wzrostu odwiedzających.

Z roku na rok teren targów poszerza swoje granice, stoisk wystawienniczych jest coraz więcej i nikt nie wychodzi z targów z pustymi rękoma  🙂

AK

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Komentarze

Prześlij nam newsa