Sport

CSIO Sopot 2017 – Grand Prix Sopotu w rękach Irlandczyka!

11.06.2017

Grand Prix Sopotu w rękach Irlandczyka!

Cian O’Connor zwycięża w najważniejszym konkursie tegorocznych zawodów CSIO. Zacięta rywalizacja w drugim nawrocie finału toczyła się między reprezentantem Irlandii a uwielbianą przez fotoreporterów Portugalką Lucianą Diniz, która o włos okazała się gorsza.

Grand Prix o Puchar Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy było finałową zamykającą spotkanie z hippiką rozgrywką CSIO Sopot. Najlepszy z Polaków Michał Kaźmierczak na koniu Stakorado zajął 15 miejsce.

W porannych zmaganiach o nagrodę PZU pod patronatem Trójmiasto.pl doczekaliśmy się Mazurka Dąbrowskiego. Zwyciężył Jarosław Skrzyczyński na koniu Quintella. . 6 miejsce zajął Kamil Grzelczyk.

Jarosław Skrzyczyński to aktualny Mistrz Polski w skokach przez przeszkody. Na zakończenie zawodów został uhonorowany nagrodą specjalną dla najlepszego polskiego jeźdźca.

Najlepszym zagranicznym zawodnikiem okazała się Luciana Diniz. Doskonale jeżdżąca Portugalka ma na swoim koncie triumfy w najbardziej prestiżowych zawodach na świecie. Wyjeżdża z Sopotu z wyjątkową nagrodą jaką jest rejs po Malediwach ufundowany przez jednego ze sponsorów imprezy Floating Resort Scuba SPA Maledives.

Zawody odbywały się w randze 5 gwiazdek. To najwyżej premiowane wydarzenie jeździeckie. Sopockie CSIO znajduje się w gronie najbardziej prestiżowych zawodów świata. Po raz kolejny na głównej arenie gościły największe gwiazdy a na trybunach tłumy kibiców.

—————————————————————————————-

10.06.2017

Konie mechaniczne kontra wspaniałe sportowe wierzchowce

Sobota na Hipodromie całkowicie pod znakiem koni. Sportowe wierzchowce przeplatały się z mechanicznymi.  Wszystko po to by aby jubileuszowe CSIO 2017 były dla licznie zgromadzonej publiczności jeszcze większym przeżyciem.

Zaczęło się bardzo dobrze. W pierwszym z konkursów o nagrodę firmy Oceanic pod patronatem magazynu Monogram trzecią lokatę zajął doskonale znany fanom skoków przez przeszkody Krzysztof Ludwiczak. Doskonałym przejazdem na ogierze Zowieja zapewnił sobie miejsce w czołówce konkursu, w którym pula nagród wynosiła 50 000 pln.

Chwilę po dekoracji na płycie głównej pojawił się Maciek Gleba Florek w nietypowej roli. Na chwilę przeistoczył się w kierowcę samochodu Porsche i stanął na starcie do szaleńczego wyścigu. Przeciwnikiem okazał się wspaniały, siwy koń zimnokrwisty dosiadany przez jeźdźca na oklep. W pierwszej rundzie popularny Gleba musiał uznać prymat wierzchowca. W kolejnych odsłonach rajdu do którego dołączył kolejny koń było różnie. Szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść auta, które wyprzedziło wierzchowca o długość świateł.

Największa uwaga widzów, zawodników i właścicieli koni była skupiona na konkursie o nagrodę Longines i puchar Cosmopolitan pod patronatem magazynu Viva. Stanowił kwalifikację do niedzielnego Grand Prix pod patronatem Prezydenta RP. To najbardziej premiowana rozgrywka, która przybliża zawodników do Mistrzostw Europy i Świata. Bezkonkurencyjny okazał się holender Doron Kuipers na koniu Theoreme du Desir. Drugie miejsce wywalczył reprezentujący Norwegię Pal Flam. Trzecia i czwarta lokata przypadła reprezentantkom Stanów Zjednoczonych, które w piątek triumfowały w Pucharze Narodów FEI Nations Cup LOTTO. Kibiców zachwyciła fantastycznie jeżdżąca Laura Kraut na Constable II. Najlepszy z polaków Jarosław Skrzyczyński na Silver Shine uplasował się na 12 pozycji.

Gdy emocje odrobinę opadły na parkurze rozpoczął się konkurs specjalny. Jump & Drive w którym jeźdźcy mieli do pokonania najpierw tor przeszkód konno by następnie przesiąść się do samochodu Porsche. Zawodnicy startowali w parach.  W tej rozgrywce po Ray drugi mieliśmy polski akcent. Zwyciężyły kanadyjka Karina Aziz w duecie z młodziutką reprezentantką Sopockiego Klubu Jeździeckiego Zuzanną Golicką.

Ostatnią odsłoną tego dnia były zmagania o nagrodę Banku Pekao SA i Puchar Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego  pod patronatem Wirtualnej Polski. Były chwile grozy gdy po uderzeniu w przeszkodę Longines upadek zanotował jeden z najbardziej doświadczonych polskich jeźdźców Jacek Zagor. Szczęśliwie nic się nie stało choć na pierwszy rzut oka wyglądało bardzo groźnie. Wygraną cieszył się Robert Vos z Holandii. Drugie miejsce zajął Christian Rhomberg, a na trzecim uplasowała się amerykanka Lilie Keenan. Najlepszy z polaków Krzysztof Ludwiczak ukończył zmagania na 7 miejscu.

Przed nami ostatni dzień zawodów. Zawodnicy i konie szykują się do finałowej rozgrywki. Każdy z nich przyjechał aby walczyć o zwycięstwo, które w skokach przez przeszkody oznacza wysokie nagrody. W kasie CSIO Sopot do rozbicia był 1 620 000 pln. Nic dziwnego, że gra toczy się o najwyższe stawki a czarnych koni jest wiele.

—————————————————————————————-

09.06.2017

Drugi dzień Międzynarodowych Zawodów w Skokach CSIO Sopot obfitował w zaskakujące zwroty akcji. Puchar Narodów FEI Nations Cup LOTTO trawił w ręce  zespółu ze Stanów Zjednoczonych.

Piątkowe zmagania rozpoczęły się od pechowego przejazdu największej gwiazdy tegorocznych zawodów. John Whitaker zjechał z parkuru z zerwanymi wodzami i bez wygranej. Na nic zdało się doświadczenie i medale gdy zawiódł sprzęt. Mimo to jak określają znawcy skoków przez przeszkody Brytyjczyk mimo wieku jest w doskonałej formie i dysponuje stawką bardzo dobrych koni.

Słoneczny dzień okazał się niezbyt szczęśliwy dla polskich reprezentantów. W pierwszym z rozegranych konkursów najwyżej uplasowała się Aleksandra Lusina na koniu Monsun zajmując 17 miejsce. W walce o nagrodę Poczty Polskiej pod patronatem  Gazety Bankowej nieco lepiej poszło Maksymilianowi Wechcie. Na wałachu Quinchella uplasował się na 9 pozycji.

W najbardziej oczekiwanym przez kibiców konkursie o Puchar Narodów FEI Nations Cup LOTTO polski skład zajął 11 miejsce. Zwyciężyła ekipa amazonek ze Stanów Zjednoczonych na czele z Laurą Kraut której uległ 4 osobowy zespół Holendrów. Trzecie miejsce dla jeźdźców z Portugalii z gorąco oklaskiwaną przez przybyłych na sopocki hipodrom Lucianą Diniz.

Publiczność miała okazję podziwiać pokazy w wykonaniu najlepszej konnej łuczniczki świata Anny Sokólskiej, która zaprezentowała kunszt i precyzję. Pożegnana gromkimi brawami ustąpiła miejsca na głównej arenie ułanom z II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, którym udało się porwać kibiców do zabawy. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć najmniejszego kucyka Ciuciu, który wraz z partnerką MOO pokazał szereg sztuczek i trików. Piękno i moc koni fryzyjski można było podziwiać podczas przejazdu bryczek na głównej płycie Hipodromu.

Sobota jak zapowiadają organizatorzy będzie pod znakiem adrenaliny. Wyścig samochodu Porsche z koniem zimnokrwistym czy historyczne Grodzisko pozwolą rodzinnie i wesoło spędzić czas.

—————————————————————————————————–

08.06.2017

Zakończył się pierwszy dzień zmagań podczas Oficjalnych Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody CSIO Sopot 2017.

Rozegrane zostały trzy konkursy. W pierwszym o nagrodę Olivia Business Center pod patronatem magazynu Hodowca i Jeździec zwyciężył David Simpson z Irlandii na koniu Starfighter. Drugie miejsce zajął Karel Cox z Belgii na Jaguarze. Trzeci był polak Wojciech Wojcianiec na Long Lankin. Pula nagród w konkursie wynosiła 30 000 pln.

O nagrodę Saur Neptun Gdańsk i Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego pod patronatem magazynu Prestiż walczyły 72 pary. Triumfował doskonale znany publiczności brazylijczyk Cassio Rivetti na siwym Lagerfeldzie. Na drugiej pozycji uplasował się słowak Bronislav Chudyba na koniu Balouness a trzeci był najbardziej utytułowany z polaków Jarosław Skrzyczyński dosiadający Silver Shine. Najlepsi podzielili się kwotą 50 000 pln.

W zamykającym czwartek konkursie o nagrodę firmy Energa pod patronatem magazynu Świat Koni pierwsze miejsce zajął włoch Emanuele Gaudiano na Chalou. Na drugim stopniu podium był Thierry Goffinet z Belgii na koniu Arthuur JH Z a trzecia lokatę wywalczył Jarosław Skrzyczyński na Quintella reprezentujący gospodarzy.Jeźdźcy ścigając się o 100 000 pln mieli do pokonania parcours o wysokości 150 cm.

Czwartek obfitował w pokazy, które z roku na rok przyciągają wielu oglądających. Wystąpiła Blanka Satora z porywającym show, podczas którego zaprezentowała hiszpańską szkołę jazdy. Najmłodsza publiczność owacjami przyjęła występ najmniejszego kucyka w Polsce o wdzięcznym imieniu Ciuciu.

Piątek zapowiada się nie mniej emocjonująco. Kibice czekają na Puchar Narodów FEI Nations Cup, w którym 4 osobowe zespoły powalczą o drużynowy prymat podczas CSIO Sopot.

 

Wyniki czwartek 8 czerwca 2017

www.csio.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa