Sport

Podsumowanie CSIO5* w Sopocie.

W niedzielę zakończyły się Oficjalne  Międzynarodowe Zawody w skokach przez przeszkody CSIO5* w Sopocie. Cztery dni wielkich emocji, mnóstwo pięknych koni, zapierających dech w piersiach pokazów i rywalizacji na najwyższym poziomie, które można określić największym świętem jeździectwa.

Rozegrano 11 konkursów o łącznej puli nagród 1 620 000 pln. Wystartowało  100 zawodników  na prawie 250 koniach.  Całe zawody nie odbyłyby się gdyby nie pomoc i zaangażowanie 93 wolontariuszy, którzy od rana do wieczora dbali o zadowolenie i bezpieczeństwo zarówno zawodników jak i publiczności.

Jarosław Skrzyczyński okazał się być najlepszym polskim zawodnikiem CSIO SOPOT 2017.
Natomiast nagrodę dla najlepszego zagranicznego jeźdźca odebrała Luciana Diniz z Portugalii.

Pomiędzy nawrotami konkursu Grand Prix kibice mieli okazję uczestniczyć w wielkiej Paradzie Polskich Złotych Medalistów Olimpijskich.
Spotkanie z Mistrzami stało się tradycją sopockich zawodów.

W czwartek rozegrane zostały trzy konkursy.
W pierwszym o nagrodę Olivia Business Center pod patronatem magazynu Hodowca i Jeździec zwyciężył David Simpson z Irlandii na koniu Starfighter.
W drugim o nagrodę Saur Neptun Gdańsk i Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego pod patronatem magazynu Prestiż triumfował Brazylijczyk Cassio Rivetti na siwym Lagerfeldzie.
W trzecim, zamykającym czwartek konkursie o nagrodę firmy Energa pod patronatem magazynu Świat Koni pierwsze miejsce zajął Włoch Emanuele Gaudiano na Chalou.

W piątek rozegrano kolejne trzy konkursy.
W pierwszym o nagrodę  Power of Gold pod patronatem magazynu Esquire najlepszy był Bronislav Chudyba na koniu Pokerface.
W drugim o nagrodę  Poczty Polskiej pod patronatem Gazety Bankowej na pierwszym miejscu uplasowała się Sanne Thijssen na koniu Stippel.
Ostatnim konkursem tego dnia był Puchar Narodów, który zakończył się zwycięstwem zespołu ze Stanów Zjednoczonych. Puchar Narodów FEI Nations Cup LOTTO wywalczyły: Lauren Hough, Paris Sellon, Chloe Reid i Laura Kraut .
Polacy ostatecznie zajęli 11 miejsce na 13 ekip.

W sobotę odbyły się następujące konkursy:
Pierwszy, o nagrodę firmy Oceanic pod patronatem magazynu Monogram, wygrał Vincent Voorn na koniu Dante z Holandii.
W drugim konkursie, o nagrodę  Longines i Puchar Cosmopolitan pod patronatem magazynu Viva, najlepszy okazał się Doron Kuipers na koniu Theoreme du Desir.
W ostatnim konkursie  o nagrodę Banku Pekao SA i Puchar Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego pod patronatem Wirtualnej Polski na pierwszym miejscu podium stanął Robert Vos i Carat z Holandii.

W niedzielę odbyły się ostatnie dwa konkursy CSIO 5*.
Pierwszym był konkurs  o nagrodę PZU pod patronatem trójmiasto.pl, który wygrał Jarosław Skrzyczyński na Quintelli.
Czterodniowe zmagania na parkurze zakończył konkurs Grand Prix o Puchar Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, w którym najlepszy okazał się Irlandczyk Cian O’Connor na koniu Good Luck.

Oprócz emocjonujących pokazów na parkurze, publiczność miała możliwość  obejrzeć i kupić między innymi sprzęt jeździecki, pasze i smakołyki dla koni. Dla zgłodniałych pojawiły się punkty gastronomiczne, dla dzieci pałace dmuchane, a dla szukających wrażeń ciekawe pokazy. W przerwach między konkursami na parkurze pojawili się ułanie z II pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, łuczniczka konna- Anna Sokólska oraz Blanka Satora, która zaprezentowała hiszpańską szkołę jazdy. Dodatkową atrakcją był również wyjątkowy wyścig:  samochód Porsche vs. koń zimnokrwisty, w którym oficjalnie szybsze okazały się konie mechaniczne.  Kolejną dawkę emocji spowodował konkurs  Jump&Drive, w którym zawodnicy w parach mieli do pokonania parkur przeszkód po których musieli szybko przesiąść się w porsche. W konkursie tym zwyciężyły kanadyjka Karina Aziz w duecie z reprezentantką Sopockiego Klubu Jeździeckiego Zuzanną Golicką.

Dodatkowo fani jeździectwa mogli spotkać się, porozmawiać, zdobyć autografy i zdjęcia ze złotymi polskimi medalistami igrzysk olimpijskich jak np.: Paweł Nastula, Michał Jeleński, Jerzy Rybicki, Dariusz Goździak, Edward Skorek, Wojciech Fortuna, Lech Koziejowski, Andrzej Wroński, Leszek Blanik, Adam Korol, Ryszard Wolny, a niewykluczone, że dołączą do nich kolejne gwiazdy.

Z roku na rok CSIO w Sopocie przyciąga coraz to więcej zawodników jak i kibiców.  Przygotowanie tak wysokiej rangi zawodów międzynarodowych to nie lada wyzwanie dla organizatorów.  Serdecznie gratulujemy udanej imprezy jeździeckiej. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w niej udział.
Mamy nadzieje, że do zobaczenia za rok.

AB

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa , wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjćc koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

 

 

 

Komentarze

Prześlij nam newsa