Sport

Zawody regionalne w Damaszce

W ostatni weekend, tj. 17-18 czerwca w „Leśnej Podkowie” w Damaszce po raz kolejny odbyły się zawody regionalne w skokahc przez przeszkody. Przy okazji zawodów rozegrano także dwa konkursy kwafikikacyjne do Mistrzostw Polski Młodych Koni w kategorii koni 4-letnich.

W sobotę rozegrano 7 konkursów z czego aż 3 byly to konkursy klasy L: zwykły, licencyjny oraz konkurs eliminacyjny do Mistrzostw Polski Młodych Koni w kategorii koni 4 letnich.
Sobotni poranek tradycyjnie rozpoczął się konkursem dla młodych adeptów jeździectwa i koni które dopiero rozpoczynają starty na zawodach czyli konkursu mini LL dokładności bez rozgrywki. W konkursie tym widzowie mogli obejrzeć aż 14 „czystych” przejazdów.

Kolejny konkurs rozrgrany został na zasadach konkursu z trafieniem w normę czasu. Niemal idealni w normę czasu trafiła młoda zawodniczka reprezentująca klub jeździecki  „Stado” Starogard Gdański, Natalia Lamek. Zawodniczka dosiadała  na andaluzyjskiego siwego ogiera Perdiguero XXIV (Carlos), własności Pana Wiesława Sadowskiego, znanego hodowcy koni fryzysjkich ,andaluzyjskich oraz holednerskich. Drugie miejsce zajęła Monika Chrzan. Nazwisko to zapewne może wielu osobom kojarzyć się z fotografią i słusznie. Pani Monika oprócz dosiadania Nobisa Colorado zajmuje się profesjonalną fotografią jeździecką. Jej zdjęcia mogliśmy zobaczyć na oficjalnych stronach wydarzenia CSIO ***** w Sopocie. Trzecie miejsce zajęła Agata Traczyk na klaczy Waaika (OSK Lipce Gdańsk). Niewiele szczęścia do miejsca na podium zabrakło Katarzynie Łajewskiej, która dosiadająca swojego wałacha Loudwic C zajęła najmniej lubiane miejsce wsród sportowców – miejsce 4.
Następnie rozegrany został pierwszy z konkursów klasy L zwykły. Bezbłędną i najszybszą okazała się Joanna Wiśniewska na swojej klaczy Drachma. Tuż za nią plasował się Piotr Zielona na Avance. Trzecie miejsce zajęła obchodząca tego dnia urodziny młoda zawodniczka, Oliwia Rogalewska na Pretty Girl.

Po konkursie klasy L zwykłym przyszedł czas na konkurs kalsy L nbędący eliminacją do Mistrzostw Polski Młodych Koni. W konkursie tym wzięło udział osiem koni 4-letnich, po takich ogierach jak: Corrado Boy, Cascadello, Hermes de Lux, Vitalis, Action Braker. Aż trójka z przedstawionych koni to potomstwo siwego holsztyńskiego ogiera Corrado Boy. Wśród nich znalazła się ubigłoroczna Czempionka w skokach luzem w Kwidzynie, klacz Bologna, własności Pani Joanny Jagody z Brachlewa (LINK do stajni brachlewo) oraz ogier Ferrari, uznany podczas próby dzielności ogierów w Bielicach w 2016 roku. To właśnie potomstwo Corrado Boya pokazało się najlepiej w tym konkursie zajmując wszystkie miejsca na podium (kolejno: Norwich,Bologna, Ferrari).

W konkursie licencyjnym startowały dwie zawodniczki: Anna Piotrowska na Lassini 2 oraz Agata Traczyk na Waaika. Obie zawodniczki po dobrych przejazdach uzyskały licencję uprawniającą do startów w wyższych konkursach.

Siódmy, przed ostatni rozegrany konkurs tego dnia był to konkurs klasy P dwufazowy. Tu najlepszym okazał się Piotr Zielonka na Con Contador,który nie oddał zwycięstwa Magdalenie Ćwik na Certinie (2 miejsce) i Oliwii Rogalewskiej na Kolumbii (3 miejsce).

Jako ostatni odbyłsię konkurs klasy N zwykły. Świetną jazdą popisał się zawodnik klubu gospodarzy, Beniamin Tomaszewski, który zwyciężył dosiadając Cachdillo. Na drugim miejscu uplasował się ponownie Beniamin TOmaszewski tym razem na wyhodowanej przez właściciela stajni w Damaszce, Pana Krzysztofa Zielińskiego, klaczy Argentina Z.

Sobotni dzień przeplatał się ciepłem i wychodzącym słońcem zza chmur na zmianę z drobnym deszczem. Pogoda wyngrodziła to zawodnikom następnego dnia, pięknym słońcem.

Niedzielny poranek podobnie jak sobotni rozpoczął isę od konursu klasy mini LL.. Po nim rozgrano konkurs LL z trafieniem w normę czasu. Najlepszą parą tego konkursu okazała się Julia Lezner na Krakenie. Na kolejnym stopniu podium znalazła się, podobnie jak w sobotę, Monika Chrzan na Nobis Colorado. Trzecie miejsce zajęła Alicja Olszwska na Pastorałce.

Kolejnym konkursem był konkurs klasy L, rozegrany na zasadach konkursu zwykłego. Zwycięzcą tego konkursu okazał się Piotr Zielona na Avance, wyprzedzając Michalinę Krzyżyńska na Arcontedrze i Roksanę Smolarską na Torze.

Jako czwarty tego dnia odbył się konkurs klasy L – eliminacyjny do Mistrzostw Polski Młodych Koni. W konkursie tym podobnie jak dzień wcześniej całę piodium należało do potomstwa ogiera Corrado Boy. Podwójnym zwycięzca został Bartosz Gauza dosiadając kolejno ogiera  Norwich i ogiera Ferrari. Ogier Norwich w obu konkursach kwalifikacyjnych uzyskał dobre noty za styl – 8,0 i 8,2 pkt.

Przedostatni konkurs , klasy P zwykły szczęśliwym okazał się dla Oliwi Rogalewskiej na Kolumbii. Zawodniczka trenująca pod okiem Pana Marcina Olszewskiego popisąła się szybką i bezbłędną jazdą. Na drugim miejscu uplasowałą się Magdalena Ćwik na Certinie. Trzecie miejsce zajął Beniamin Tomaszewski na Calandrii.

Jako ostatni konkurs całych zawodów rozegrany został konkurs klasy N – Grand Prix z rozgrywką. Na liśćie startowej Grand Prix znalazło się 25 par. Trzy pary niestety nie ukończyły parkuru. Pierwszą fazę konkursu bezbłędnie pokonało siedem par. Konkurs wygrał Beniamin Tomaszewski na Argentinie Z, zawodnik reprezentujący gospodarzy zawodów, popisując się efektowną szybką jazdą. Na drugim miejscu rónież uplasował się Beniamin TOmaszewski tym razem na wałachu Cachadillo. Trzecie miejsce w konkursie Grand Prix przypadło Marcinowi Joppkowi na Sidzie.

KK

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjćc koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

Komentarze

Prześlij nam newsa