Sport

70-lecie Stadniny Koni Rzeczna

W pierwszy weekend lipca w Rzecznej odbyły się  dwudniowe zawody w skokach przez przeszkody.

 

Mimo deszczu i niesprzyjającej pogody w zawodach wzięło udział 56 zawodników na 73 koniach.
Pula nagród wyniosła ponad 10 tysięcy złotych.
Dla publiczności i zawodników organizatorzy zapewnili punkty gastronomiczne z jedzeniem i napojami .

W sobotę rozegrano  sześć  konkursów w tym derby, natomiast w niedzielę pięć konkursów. Zawody zakończył konkurs klasy N- Grand Prix.

Sobotnie zmagania rozpoczął konkurs klasy mini LL, gdzie młodzi i poczatkujący jeźdźcy mogli spróbować swoich sił na parkurze. Był to konkurs dokładności gdzie wysokość przeszkód wynosiła do 80 cm.  W najniższej konkurencji wystartowało 19 koni, wszystkie ukończyły parkur. Do dekoracji wyjechało 10-ciu zawodników, którzy ukończyli przejazd bez punktów karnych.

W drugim konkursie, klasy LL wystartowało 46 koni, z czego 42 ukończyły przejazd. Konkurs z trafieniem w normę czasu (72 sek) i przeszkodzami o wysokości do 90cm. Najlepsza okazała się Agnieszka Leszczyńska  na Lozannie z klubu Baskil Rzeczna, drugie miejsce zajęła Ewelina Zienowicz na Halembi, a trzecie Edyta Łątkowska na Irwisie z Klubu Jeździeckiego Pałac Pacółtowo.

W konkursie klasy L, gdzie przeszkody miały wysokość do 100cm, wystartowało 29 koni.
Najlepszym zawodnikiem okazała się Malwina Kozań na Kamelocie z G-Ride Team. Drugie miejsce zajęła Iwona Oberlan na Chacco Stern z KJ Braci Romanowskich, a trzecie Agata Burzyńska na Sexy MK również z G-Ride Team.

W konkursie klasy P jako pierwsze odbyły się derby. Mimo deszczu i śliskiego trawiastego podłoża w konkursie wzięło udział sześć koni. Zawodnicy mieli do pokonania 20 terenowych przeszkód o wysokości do 110 cm, które były rozstawione na dystansie 1 km. Najlepsza okazała się być Małgorzata Pasternak na Jankesie z KJ Baskil Rzeczna. Na drugim miejscu uplasował się Marek Wirth na Kamerunie, również z KJ Baskil, a na trzecim miejscu znalazł się Michał Gospodarczyk, który wystartował na koniu Happy Boy.

Piątym konkursem było dwufazowe P, w którym wzięło udział 13 koni. Bezkonkurencyjna w tym konkursie okazała się Urszula Werra na Acantinie z KJ Bertyn-Piastowo.  Drugie miejsce wywalczyła Alicja Soroka na Irysie ,a trzecie Iwona Oberlan na koniu Dendy.

W sobotę ostatni był konkurs szybkości klasy N. Tutaj najlepsza okazała się  Aleksandra Furgo z KJ Leśna Podkowa Damaszka, zajmując pierwsze miejsce na klaczy Melissa C, a drugie na klaczy Molly C.  Trzecie miejsce zajęła Alicja Soroka na Irysie z KJ Baskil Rzeczna.

 

W niedzielę pogoda okazała się dużo łaskawsza dla zawodników i organizatorów. Pomiędzy ciemnymi chmurami pojawiało się słońce.

W konkursie klasy mini LL, dokładności,  do dekoracji wyjechało 15stu zawodników, którzy ukończyli parkur bezbłędnie.

Konkurs klasy LL z trafieniem w normę czasu wygrała Justyna Stasiulewicz na koniu Diament ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Sokolnik.  Drugie miejsce zajęła Karina Piechota na klaczy Duszka Soymax z SKJ Revel, natomiast trzecie Marek Wirth na Dacycie.

Pomiędzy konkursami  klasy LL a L organizatorzy nagrodzili również trzech najmłodszych zawodników zawodów, którzy w pięknym stylu wykonali rundę honorową.J

W dwufazowym konkursie klasy L najlepsza była Iwona Oberlan na koniu Chacco Stern, po Chacco Blue.  Drugie miejsce zajął Tarnowski Lucjan z JKS u Robsonów na koniu na koniu Grey, a trzecie również Iwona Oberlan, ale na ogierze Stakkato Blue.

Konkurs klasy P okazał się szczęśliwy dla Anny Ślesickiej z KJ Bertyn, która wystartowała na sześcioletnim Sekko J, którego jest właścicielką, zajmując pierwsze miejsce. Zadowolona była również Aleksandra Furgo, która zajęła drugie miejsce na klaczy Molly C, a trzecie na Melissie C.

Zawody zakończył konkurs klasy N-Grand Prix. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Wrótna z MKJ Nenia na bardzo doświadczonej klaczy Luisiana. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Furgo na Melissie C, a trzecie Katarzyna Koroblewska na Werbunku, który został również uhonorowany pucharem dla najlepszego konia hodowli Rzeczna.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wytrwałości i ducha walki w dość trudnych warunkach do jazdy. Wszyscy spisali się na medal.

Zapraszamy do relacji zdjęciowej i do zobaczenia w następnym roku.

 

AB

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjćc koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

 

 

Komentarze

Prześlij nam newsa