Wiadomości

Festiwal Jeździecki Baborówko za nami

03.07.2017

VI eliminacja Pucharu Polski WKKW już za nami!

W dniach 30.06-02.07 podczas 10. Festiwalu Jeździeckiego Baborówko odbyła się VI eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkursach krajowych: CNC L, CNC P oraz czterech międzynarodowych: CIC 1*, CIC 2*, CCI 3*, CIC 3*. W trakcie zawodów w ramach konkursu CIC 3* odbyły się również Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW. Mistrzem Polski został Paweł Spisak, który po złoto sięgnął razem z Banderasem. Na drugim miejscu podium stanął Jan Kamiński, a brąz wywalczył Mariusz Kleniuk.

Mistrzostwa Seniorów wprowadziły dość mocne zmiany na pozycjach liderów Pucharu Polski! Złoto zagwarantowało pierwsze miejsce w rankingu Pucharu Polski WKKW Pawłowi Spisakowi, który wyprzedził 13 punktami poprzedniego lidera, spadającego na trzecią pozycję, Mateusza Kiempę. Drugie miejsce przypada II Wicemistrzowi Polski – Mariuszowi Kleniukowi, który wyprzedza Kiempę jedynie jednym punktem!  Na czwarte trafił Jan Kamiński, na piątej pozycji utrzymuje się Paweł Warszawski.

W kategorii Juniorów na pierwsze miejsce podium utrzymuje Wiktoria Knap (ZKS Drzonków) z 192 punktami. Dalsze miejsca również bez zmian – na drugim miejsce Anna Karpińska (JKS Dako Galant Skibno) z 177 pkt., a na trzecim Julia Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice) i 163 pkt.

Na prowadzeniu w kategorii Juniorów Młodszych utrzymuje się Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowielice). Drugie miejsce ex aequo zajmują Martyna Kucharska (KJ Jaroszówka) i Diego Pieniaszek (KJ SO Starogard Gdański).  W klasyfikacji Młodzików również zmiany! Na pierwsze miejsce powróciła Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko), na drugim Weronika Król (KSK Stare Babice), a na trzecim Iga Adamek (ZKS Drzonków)

W kategorii Amator liderem pozostaje Katarzyna Jachewska (KJ La Scalla), Magdalena Kowalska (KJ Facimiech) utrzymuje drugą pozycję, a na trzecią wskakuje Marek Ziomek.

W rankingu klubowym bez zmian – na czele stawki pozostaje ZKS Drzonków, dla którego punkty zdobywali Paulina Maciejewska oraz Michał Knap – w kategorii Seniorów oraz Wiktoria Knap – Juniorzy i Iga Adamek w kategorii młodzików

Zakończyły się cztery eliminacje (Bogusławice, Moszna, Kwieki, Skibno) do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w SKJ Poczernin 22-23 lipca. Tam o punkty zawalczą Młodzicy i Juniorzy Młodsi.

ranking seniorzy po VI eliminacji
ranking młodzicy po VI eliminacji
ranking juniorzy młodsi po VI eliminacji
ranking juniorzy po VI eliminacji
ranking amatorzy po VI eliminacji
ranking klasyfikacja klubowa po VI eliminacji

——————————————————————————————————

23.06.2017

10. Festiwal Jeździecki Baborówko

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca do Baborówka k/Szamotuł zjadą najlepsi polscy zawodnicy i światowe gwiazdy, by rywalizować w międzynarodowych zawodach w WKKW oraz w Mistrzostwach Polski Seniorów w tej konkurencji. Oprócz sportowych emocji na najwyższym poziomie, publiczność w Baborówku będzie mogła skorzystać z licznych atrakcji rodzinnych.

Wymagający program sportowy

Podczas 10. Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rozegrane zostaną 4 konkursy międzynarodowe. W ramach klasy CIC3* zawodnicy rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski WKKW 2017, a w ramach konkursu CCI3* jeźdźcy powalczą w ostatniej kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy. Ponadto odbędą się konkursy krajowe CNC P i CNC L, w których wystartuje młodzież oraz doświadczeni zawodnicy na młodych koniach.

W ramach programu sportowego w piątek 30 czerwca rozegrana zostanie próba ujeżdżenia, będąca sprawdzianem posłuszeństwa i elegancji pary jeździeckiej. W sobotę 1 lipca zawodnicy zmierzą się z najbardziej widowiskową próbą – crossem (trasa z przeszkodami terenowymi), a w niedzielę 2 lipca rywalizację zakończy próba skoków przez przeszkody, będąca sprawdzianem precyzji i techniki.

Ceremonie zwycięzców konkursów krajowych odbędą się w sobotę 1 lipca, natomiast ogłoszenie wyników konkursów międzynarodowych i Mistrzostw Polski Seniorów – w niedzielę 2 lipca.

Liczna obsada zawodników z Polski i zagranicy na jubileuszowym Festiwalu Jeździeckim Baborówko

W zawodach weźmie udział niemal 230 par z 13 krajów. Wśród zgłoszonych zawodników zagranicznych znaleźli się tacy jeźdźcy jak: Karin Donckers (BEL), belgijska amazonka, która obecnie znajduje się na 14 miejscu światowego Rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) i wielokrotnie z sukcesami brała udział w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, Finale Pucharu Świata oraz w Igrzyskach Olimpijskich; Andreas Dibowski (GER), czołowy niemiecki zawodnik WKKW, obecnie znajdujący się na 17 pozycji w światowym Rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI), czy Niklas Lindback (SWE), szwedzki zawodnik, który na swoim koncie ma srebrny medal drużynowo Mistrzostw Europy.

Wśród polskich zawodników należy wymienić takie gwiazdy jak Paweł Spisak, wielokrotny Olimpijczyk i Mistrz Polski Seniorów oraz zwycięzca rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w roku 2016 rok, czy Paweł Warszawski, Mistrz Polski Seniorów z 2012 i wielokrotny zdobywca Pucharu Polski WKKW.

Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW po raz pierwszy w Baborówku

Rywalizacja podczas 10. Festiwalu Jeździeckiego Baborówko wyłoni Mistrza Polski WKKW Seniorów 2017. Do startu o najważniejszy tytuł sportowy w konkurencji wszechstronnego konkursu konia wierzchowego staną najlepsi polscy zawodnicy, wśród których znajdą się m.in.: faworyt do zdobycia złotego medalu Mistrzostw Polski Seniorów Paweł Spisak, reprezentant gospodarzy Paweł Warszawski, ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski WKKW Mariusz Kleniuk oraz zdobywca złotego medalu Mistrzostw Polski z zeszłego roku Michał Knap.

Mistrzostwa Polski Seniorów rozegrane zostaną w ramach konkursu CIC3* o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Zwycięzców poznamy podczas ceremonii dekoracji w niedzielę 2 lipca ok. godz. 15.00.

Gala Mistrzów WKKW

Festiwal Jeździecki Baborówko będzie okazją do spotkania się z najbardziej utytułowanymi polskimi zawodnikami. W niedzielę 2 lipca, tuż przed dekoracją Mistrzostw Polski Seniorów, odbędzie się Gala Mistrzów WKKW, podczas której spotkamy Olimpijczyków oraz Mistrzów Polski do nawet kilkudziesięciu lat wstecz.

Spotkanie wybitnych polskich WKKW-istów będzie znakomitą okazją dla publiczności do zdobycia autografu, wymienienia doświadczeń czy odbycia rozmów o jeździectwie.

Atrakcyjny program dodatkowy

Oprócz rywalizacji sportowej na najwyższym światowym poziomie, publiczność w Baborówku będzie mogła obejrzeć liczne pokazy sportowe i rozrywkowe w ramach programu dodatkowego. W programie znajdzie się pokaz woltyżerki sportowej Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko (1 lipca), emocjonująca sztafeta na czas, składająca się pary jeździeckiej i samochodu BMW, rozgrywana na przeszkodzie wodnej (2 lipca), występ orkiestry Vivat! (2 lipca) czy parada powozów konnych i pojazdów historycznych (2 lipca).

Rodzinny piknik z jeździectwem

Organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi. W sobotę i niedzielę (1 i 2 lipca) do dyspozycji najmłodszych będzie Strefa Dziecka, w której ofertę przygotowali partnerzy Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W jej ramach Straż Pożarna z Szamotuł udostępni do zwiedzania profesjonalny wóz strażacki oraz przeprowadzi pokaz pierwszej pomocy i użycia sikawek, a Nadleśnictwo Pniewy zaprosi na program edukacyjny, oparty o przygotowane gry i zabawy. Szamotulski Ośrodek Kultury przygotuje natomiast warsztaty plastyczne i garncarskie oraz występy artystyczne.

Każde dziecko będzie mogło spróbować także swoich sił w siodle pod okiem wykwalifikowanych instruktorów jazdy konnej z Pałacu Baborówko.

Przez cały weekend publiczność w Baborówku będzie mogła także skorzystać z oferty, prezentowanej na kiermaszu produktów lokalnych i rękodzieła. We wszystkie dni wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

Organizatorzy

Organizatorami Festiwalu Jeździeckiego Baborówko jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko oraz rodzina Święcickich, która w Baborówku, oprócz dużego gospodarstwa rolnego, prowadzi Ośrodek Jeździecki Pałac Baborówko. W kameralnym Pałacu mieszczą się komfortowe apartamenty, a w zabudowaniach folwarcznych znajdują się noclegi agroturystyczne. Ponadto Pałac Baborówko oferuje naukę jazdy konnej, woltyżerkę, pensjonat dla koni oraz organizację różnego rodzaju imprez okolicznościowych i integracyjnych.

PROGRAM

PIĄTEK, 30 czerwca 2017

8.00 – 18.30 – Ujeżdżenie konkursy krajowe i międzynarodowe

13.00 – 18.30 – Ujeżdżenie CIC3* o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW

SOBOTA, 1 lipca 2017

8.00

Cross CNC L o nagrodę Carr Day Martin,  pod patronatem Banku Spółdzielczego Duszniki
Cross CNC P o nagrodę Thule, pod patronatem Międzynarodowych Targów Poznańskich

11.30 – Pokaz woltyżerki oraz ceremonia zwycięzców CNC L i CNC P

12:15 – Cross CIC2* o nagrodę Steico, pod patronatem Wechta

14.00

Cross CIC3* o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW
Cross CCI3* o nagrodę Lotto
Cross CIC1* o nagrodę Concordia Ubezpieczenia

 

NIEDZIELA, 2 lipca 2017

10.15 – Skoki CIC1* o nagrodę Concordia Ubezpieczenia

12.15 – Skoki CCI3* o nagrodę Lotto

13.15 – Konkurs specjalny – sztafeta koń-samochód

Występ orkiestry Vivat!

14.15 – Skoki CIC3* o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW

15:15 – Gala Mistrzów WKKW, Ceremonia zwycięzców konkursu CIC3* oraz Mistrzostw Polski Seniorów WKKW

Parada powozów

16.30 – Skoki CIC2* o nagrodę Steico, pod patronatem Wechta

2017_CI_0270_C_S_03_master_list
2017_CI_0270_C_S_04_master_list
2017_CI_0270_C_S_07_master_list
2017_CI_0270_C_S_01_master_list

——————————————————————————————

19,06.2017

Festiwal Jeździecki Baborówko honoruje Mistrzów

W niedzielę podczas tegorocznego 10. Festiwalu Jeździeckiego w Baborówku odbędzie się Gala Mistrzów WKKW, podczas której uhonorowani zostaną wybitni, polscy wkkwiści. Na Gali spotkamy olimpijczyków oraz Mistrzów Polski z nawet kilkudziesięciu lat wstecz.

Spotkanie z honorami

Inicjatywa narodziła się z chęci zorganizowania wydarzenia, na którym po latach spotkają się rozrzuceni po kraju sportowcy. – Wszystko zaczęło się od pomysłu jednego z naszych Mistrzów, by zorganizować spotkanie między kilkoma pokoleniami sportowców. Podchwycona idea szybko przerodziła się w pomysł, by dodatkowo pokazać uznanie dla niecodziennych osiągnięć zgromadzonych zawodników. – mówi Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów.

Festiwal Jeździecki Baborówko będzie także znakomitą okazją dla kibiców wszechstronnego konkursu konia wierzchowego, żeby spotkać polskie gwiazdy WKKW, zdobyć autograf, czy porozmawiać o jeździectwie. Przybycie na Galę już potwierdziły takie sławy jak Bogdan Jarecki, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Seulu (1988), Barcelonie (1992) i Atlancie (1996) oraz ośmiokrotny Mistrz Polski Seniorów; Jan Lipczyński, dwukrotny Mistrz Polski i brązowy zespołowy medalista Mistrzostw Europy WKKW (1981) czy Paweł Spisak, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004), Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) oraz pięciokrotny Mistrz Polski.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by skontaktować się z zawodnikami, niestety nie zawsze było to możliwe. Dlatego również tą drogą pragną przekazać zaproszenie wszystkim Mistrzom i Olimpijczykom, którzy powinni czuć się zaproszeni na 10. Festiwal Jeździecki Baborówko. W celu kontaktu z organizatorami wydarzenia do dyspozycji sportowców pozostaje pani Agata Gajewy (tel. 664 428 932, e-mail: office@baborowko.pl).

Święto WKKW

Gala odbędzie się w niedzielę 2 lipca około godziny 15, bezpośrednio przed dekoracją zwycięzców Mistrzostw Polski Seniorów.

Festwial Jezdziecki Baborówko to już tradycyjna pozycja w kalendarzu jeździeckim. Jego 10. edycja rozpocznie się w piątek 30 czerwca i potrwa aż do niedzieli 2 lipca. Podczas zawodów rozegrane zostaną konkursy krajowe i międzynarodowe do rangi 3*. Wielkie emocje wzbudzają Mistrzostwa Polski Seniorów, które rozstrzygną, kto zostanie najlepszym zawodnikiem roku 2017. W konkursach międzynarodowych na starcie spotkają się zawodnicy z aż 14 krajów świata.

Wstęp dla publiczności we wszystkie dni jest bezpłatny.

——————————————————————————————–

30.05.2017

Jeszcze tylko dwa tygodnie otwarty będzie system zgłoszeń zawodników na 10. Festiwal Jeździecki Baborówko

Za miesiąc rozpocznie się jubileuszowy Festiwal Jeździecki Baborówko, podczas którego wyłoniony zostanie Mistrz Polski Seniorów WKKW. Zawody to także szósta eliminacja Pucharu Polski WKKW. Termin zgłoszeń na zawody upływa 13 czerwca.

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko k/Szamotuł rozegrane zostaną międzynarodowe i krajowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Zawodnicy będą mogli walczyć m.in. o tytuł Mistrza Polski WKKW, punkty eliminacyjne do rankingu Pucharu Polski WKKW, a także o ostatnią szansę na zdobycie kwalifikacji do Mistrzostw Europy WKKW 2017, które odbędą się w Strzegomiu (od 17 do 20 sierpnia). W ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko zostaną rozegrane prestiżowe międzynarodowe konkursy klasy CIC1*, CIC2*, CIC3* i CCI3* oraz konkursy krajowe CNC L i CNC P, które pozwolą zdobyć doświadczenie dla młodych koni. Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW rozegrane zostaną w ramach konkursu CIC3*.

– Festiwal Jeździecki Baborówko na stałe wpisał się w sportowe kalendarze najlepszych zawodników  i sław WKKW z kraju i ze świata. W tym roku podnosimy organizacyjną poprzeczkę. – mówi Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów. – Organizacja zawodów, w ramach których będą rozgrywane Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW, a zawodnicy będą mogli po raz ostatni zawalczyć o zdobycie kwalifikacji do Mistrzostw Europy WKKW 2017, to wielka odpowiedzialność. Przygotowania organizacyjne i techniczne do zawodów, np. budowa trasy terenowej, już trwają. – dodaje.

W tym roku trasę próby terenowej konkursów CIC3*, CCI3* i CIC2* przygotuje szwedzki budowniczy toru Lars Christensson, który w Baborówku stawia cross już trzeci rok. Cross dla konkursu CIC1* zaplanuje Bogusław Jarecki, ośmiokrotny Mistrz Polski Seniorów WKKW. Trasę terenową konkursów krajowych CNC L i CNC P zbuduje Paweł Warszawski, Mistrz Polski Seniorów WKKW z roku 2012 i jednocześnie reprezentant Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko.

Organizatorzy jak co roku zadbają o rodzinną atmosferę na Festiwalu Jeździeckim Baborówko, a także o wygodę dla zawodników i koni. Na koniowozy będzie czekać specjalnie wydzielona strefa z dostępem do mediów, w bliskości do stajni oraz do strefy myjek, gdzie zawodnicy i luzacy będą mogli przygotować swoje konie.

Termin zgłoszeń na Festiwal Jeździecki Baborówko upływa 13 czerwca. Zawodnicy mogą wysyłać swoje zgłoszenia na zawody międzynarodowe poprzez krajowe federacje i Entry System FEI, a na zawody krajowe – poprzez platformę zawodykonne.com.

Ramowy program Festiwalu Jeździeckiego Baborówko:

30 czerwca (piątek) – ujeżdżenie i skoki

1 lipca (sobota) – cross, pokazy i atrakcje

2 lipca (niedziela) – skoki, pokazy i atrakcje, ceremonie zwycięzców

Więcej informacji na: www.festiwal.baborowko.pl.

——————————————————————————————-

27.04.2017

Rusza rekrutacja do Programu Wolontariat na 10. Festiwalu Jeździeckim Baborówko

Udział w tworzeniu jednego z ważniejszych wydarzeń jeździeckich w Polsce, możliwość osobistego poznania najlepszych polskich zawodników oraz sław światowego WKKW, aktywnie
i niestandardowo spędzony czas – to m.in. oferuje Program Wolontariat podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Tegoroczna, dziesiąta edycja tych zawodów jeździeckich we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, odbędzie się od 30 czerwca do 2 lipca w Ośrodku Pałac Baborówko k/Szamotuł.

Wolontariat podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko to świetna propozycja dla osób, które chciałyby aktywnie spędzić pierwsze dni wakacji, a przy okazji zdobyć cenne doświadczenie podczas zawodów jeździeckich. Organizując po raz kolejny Program Wolontariat wiemy też, że w czasie kilku festiwalowych dni pełnych aktywności i zabawy, rodzą się przyjaźnie, które niejednokrotnie pozostają na lata. Świetna atmosfera na Festiwalu sprawia, że z niektórymi osobami spotykamy się w Baborówku co roku. – mówi Elżbieta Święcicka, koordynatorka Programu Wolontariat.

Program Wolontariat podczas zawodów w Baborówku to propozycja dla wszystkich osób, których pasją jest jeździectwo, ale nie trzeba jeździć konno, żeby dostać się do Programu. Na wolontariuszy czeka kilka przestrzeni festiwalowych – m.in. biuro zawodów, parkur, strefa VIP czy funkcje sekretarza sędziów podczas próby ujeżdżenia, asystenta sędziego crossowego, członka ekipy technicznej na crossie i wiele innych zadań.

Do Programu Wolontariat może zgłaszać się młodzież od 16 roku życia (po przedstawieniu zgody rodzica lub prawnego opiekuna) oraz osoby pełnoletnie. W ramach Programu organizator Festiwalu oferuje m.in. wyżywienie, ubezpieczenie oraz możliwość rozstawienia namiotu na terenie zawodów. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 maja.

Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówku rozegrane zostaną prestiżowe Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW. Wydarzenie to także szósta eliminacja Pucharu Polski WKKW.

Więcej informacji o Programie Wolontariat podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko na: www.festiwal.baborowko.pl.

Komentarze

Prześlij nam newsa