Sport

Sezon wyścigowy w Sopocie za nami!

W weekend (22-23.07.2017r.) na sopockim hipodromie zakończył się sezon wyścigów konnych, który trwał tylko dwa tygodnie. Mnóstwo emocji towarzyszyło publiczności, która obstawiała wygrane pary i dopingowała w dotarciu do mety. Kolejki do kas, grupowe czytanie instrukcji obstawiania gonitw, rozmowy pomiędzy publicznością świadczą o wzrastającym zainteresowaniu sportami jeździeckimi, co bardzo cieszy zarówno organizatorów imprezy jak i całe jeździeckie grono.

 

Przez weekend mogliśmy zobaczyć aż trzynaście gonitw. Publiczność podziwiała piękne konie czystej krwi arabskiej, pełnej krwi angielskiej oraz kłusaki francuskie. Pierwszego dnia zawodów wystartowały  dwie gonitwy arabów, trzy folblutów i dwie kłusaków francuskich. Natomiast w niedziele publiczność mogła podziwiać po dwa wyścigi arabów, folblutów i kłusaków.  W przerwach między gonitwami organizatorzy zapewnili publiczności różnego typu stoiska gastronomiczne, foodtrucki oraz występy m.in. psi show, który wykonały trzy pary: Julia i Robin, Kaja i Choco oraz Ania i Jocker. Wszystkie pieski zostały adoptowane ze schronisk, a aktywność fizyczna jest dla nich i dla ich opiekunów sposobem na życie.

Przed obstawianiem gonitw, kibice mieli możliwość przyjrzeć się startującym koniom, które były oprowadzane przez luzaków na okólniku. Przyjrzeć się jak dżokeje dosiadają swoich wierzchowców i jak ciężkie w wielu przypadkach jest opanowanie konia wyścigowego, który rwie się do galopu.

W sobotę jako pierwsze wystartowały 3-letnie konie pełnej krwi angielskiej na dystansie 2000m o Puchar Prezesa Totalizatora Sportowego. Zwycięzcą okazał się być gniady ogier Meltimo ( nr 4) dosiadany przez P.Krowickiego., drugie miejsce zajął ogier Illdowhatican, a trzecie klacz Kirowa.

W drugim wyścigu 4-letnich i starszych folblutów o Puchar Prezesa Sopockiego Klubu Żeglarskiego jako pierwsza na metę dobiegła czteroletnia Jaworka po Five Star Camp, dosiadana przez W. Szymczuka, druga była Defar hodowli SK Moszna, a trzecia 7-letnia Amoreena z numerem piatym.

Jako trzecie na torze pojawiły się 3-letnie i starsze kłusaki francuskie. Była to gonitwa międzynarodowa, dla koni które do dnia zapisów miały na swoim koncie  min. 40 tys zł. z nagród o nagrodę Coktail Jeta. Wyścig wygrał 6-letni kasztanowaty wałach o bardzo charakterystycznym imieniu Bogdan, J którego dosiadał H. Miksha. Drugie miejsce zajęła gniada klacz Dogma, natomiast trzecie 6-letni wałach Buzyrys dosiadany przez M.Wasiaka, który również jest właścicielem konia.

W czwartym wyścigu wystartowały 4-letnie i starsze konie czystej krwi arabskiej na dystansie 1600m walczyły o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Sopotu.
Jako pierwsza na metę dobiegła 4-letnia siwa klacz Brandjelina dosiadana przez C.Fraisla. Drugie miejsce należało do ogiera Haris, natomiast trzecie do ogiera Sindjar Al. Khalediah hodowli Khalid B.S.B. Abdul Aziz Al. Saud.

W piątej gonitwie również wystartowały araby, tym razem 3-letnie, walczące o Puchar Saur Neptun Gdańsk i nagrodę za I msc -> 6 800 zł. Wyścig wygrał gniady ogier Parus hodowli SK Janów Podlaski. Drugie miejsce zajął Flomari hodowli SK Michałów, a trzecie Al. Marada hodowli A.Rokicki.

W szóstej gonitwie po raz drugi wystartowały kłusaki francuskie o nagrodę Ready Casha na dystansie 2200m.  Pierwsza na metę dobiegła Berenika dosiadana przez L.Piotrowskiego. Drugie miejsce należało do klaczy Bonna Castelets dosiadana przez Ł.Kuryś, a trzecie do ogiera Dostatok dosiadanego przez V.Finchuk.

Ostatnią gonitwą tego dnia był wyścig 4-letnich i starszych konie pełnej krwi angielskiej o Puchar Dyrektora Toru Służewiec na dystansie 2000m. Gonitwę wygrał kasztanowaty ogier Sopran Pokeer dosiadany przez dżokeja Y.Hamad. Na drugim miejscu znalazła się ciemnogniada klacz Isuzu hodowli SK Moszna, dosiadana przez A. Kabardov. Natomiast jako trzecia na metę dobiegła ciemnogniada klacz Irga hodowli SK Golejewko, dosiadana przez M.Kryszołowicza.
W niedzielę oprócz koni na torze wyścigowym publiczność podziwiała panie, które wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy kapelusz. Największą uwagę przykuł piękny, duży pies w kapeluszu, który wraz ze swoją właścicielką po raz kolejny przygotowali się i wzięli udział w konkursie.

W niedzielę odbyło się sześć gonitw, ostatnich w tym roku na sopockim hipodromie.

Pierwszy niedzielny wyścig rozpoczęła międzynarodowa gonitwa dla 3-letnich i starszych kłusaków francuskich o nagrodę Varenne, na dystansie 2200m. Pierwsze miejsce zajęła 10-letnia klacz Thetis des Neuzy z numerem 8, którą powoził B. Żakowski. Druga na mecie była Veline Bel,  a trzecia Uxia d’Albret.

W drugiej gonitwie wzięły udział 3-letnie folbluty. Najlepsza okazała się klacz Rose Knot dosiadana przez A.Reznikova. Drugie miejsce zajęła Makeitorbreakit, a trzecie klacz Na Li.

W trzeciej, międzynarodowej gonitwie Kryterium Mediów Jeździeckich dla 3-letnich i starszych kłusaków francuskich o Nagrodę Muscle Hill dla Zabookuj pobiegła klacz Raya Perrine, powożący Janusz Miesiek. Nasza para dzielnie walczyła do końca, zajmując czwarte miejsce. Najlepsza okazała się Ukamaya Verderie, która pobiegła dla Planety Koni. Powożącą była M.Kienigsman.

W gonitwie czwartej dla 3-letnich koni pełnej krwi angielskiej o Puchar Dyrektora Oddziału Gdańsk Totalizatora Sportowego najlepszym okazał się być po raz kolejny A.Reznikov na koniu Promenada. Drugi był ogier Dos D’Ange, a trzecia siwa klacz Beauty Star.

W piątym wyścigu po raz ostatni wystartowały kłusaki francuskie na dystansie 2200m o nagrodę Steinlagera. Pierwsza na metę dotarła klacz Beliverne Buroise powożona przez O.Movchanets. Drugi dokłusował ogier Brandy Hornline, a trzecia Belee Cass.

Sezon na sopocim hipodromie zamknął wyścig szósty, 3-letnich koni czystej krwi arabskiej, które pobiegły na dystansie 1400m. Pierwsze miejsce zajęła Prada du Panjshir, drugie Emerald, a trzecie Czarci Róh hodowli SK Janów Podlaski.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy udanych startów. Wszystkim kibicom, którym udało się dobrze obstawić wyniki gratulujemy wygranej. Zespołowi hipodromu wyrazy uznania za naprawdę dobrze zorganizowaną imprezę na bardzo wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok w jeszcze liczniejszym gronie.

 

AB

 

 Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjęć koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Prześlij nam newsa