Sport

III Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach przez Przeszkody

III Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach przez Przeszkody

Już po raz trzeci w Stadninie Koni w Kolanie koło Wieżycy odbyły się Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach przez Przeszkody. W minioną sobotę 26.08.2017serce Kaszub zamieniło się w serce jeździectwa. Jak co roku portal Zabookuj uczestniczył w imprezie sponsorując i obejmując patronat medialny.

Zawody rozpoczęły się o godz. 11 tej konkursem klasy mini LL, w którym mogliśmy oglądać ponad dwadzieścia przejazdów zarówno liczących się do konkursu jak i przejazdów treningowych. Wiadomo w zawodach startują także debiutanci więc przejazdy treningowe jak najbardziej są wskazane zwłaszcza gdy parze nie powiodło się w konkursie. Konkurs mini LL był konkursem trafienia w normę czasu, zwycięstwo w nim należało do Oliwii Recław na klaczy Foppa. Para zanotowała bezbłędny przejazd w czasie 67,68 sek.

W międzyczasie na terenie stadniny odbywała się zaprzęgowa Próba Dzielności Klaczy Zimnokrwistych. Udział w niej wzięły tylko dwie klacze w wieku 3 lat. Pogoda sprzyjała więc większość kuczerów i gospodarzy musiała dokończyć żniwa stąd taka mała frekwencja wśród startujących.

Kolejnym konkursem skokowym było LL, w którym do zdobycia były nagrody i ręcznie wykonany puchar od Zabookuj J Zwycięstwo wywalczyła Zuzanna Leman i Nadia. Nadia klacz rasy konik polski choć niewielka, za to z wielkim sercem do skoków.

Po konkursie LL na specjalnie przygotowanym torze obok rozprężani odbyła się konkurencja w Sportowej Zrywce Drewna. Na start zgłosiło się sześć par. Konkurs polegał na precyzyjnym i jak najszybszym pokonaniu trasy z pięciometrową belą drewna. Nie wszystkim koniom przypadło do gustu ciągnięcie drewna. Srokata klacz Alaska choć bez problemu chodzi w zaprzęgu pokazała, że woli jednak jazdę pod siodłem. Zwycięstwo w tej konkurencji zdobył najmłodszy uczestnik – Natan Szwichtenberg i najstarsza klacz  – Mika. Para była najszybsza i nie uzyskała punktów karnych na torze przeszkód. Jak widać młodość w parze z doświadczeniem daje doskonale rezultaty.

Po dekoracji zawodników Sportowej Zrywki Drewna kontynuowaliśmy konkursy w skokach. Kolejno odbył się konkurs L i L1. W konkursie L podium wywalczyła Anna Chrzanowska na klaczy Bisquit R. Para pokonała parkur bez punktów karnych, w najlepszym czasie 64,24 sek.

W L1 bezbłędnie i w najlepszym czasie 36,49 sek. parkur pokonała Magdalena Nowakowska dosiadająca klaczy o imieniu Zeta.

Po konkursach skokowych na parkurze, studenci szkoły aktorskiej, którzy przebywali na obozie konnym w Kolanie przygotowali konkursy dla dzieci.

Ostatnim i zarazem najbardziej emocjonującym konkursem był cross. Konkurencja ta wymaga od zawodnika i konia doświadczenia, precyzji i odwagi. Udział w niej wzięło czterech zawodników i sześć koni. Dwóch zawodników – Katarzyna Sroka i Arkadiusz Kupper wystartowało na dwóch koniach.
Pokonanie stałych przeszkód to nie lada wyzwanie. Opony, kłody, woda czy baloty wymagają od jeźdźca odwagi, a od konia zaufania do jeźdźca. Wszystkim parom udało się pokonać cross.
Podobnie jak rok temu zwycięstwo wywalczył Arkadiusz Kupper dosiadając swojego podstawowego konia – klaczy Jagoda.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w konkursach w ramach III Mistrzostw Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach przez Przeszkody wyjechali do dekoracji i otrzymali pamiątkowe floo. Nagrodami zostali uhonorowani jeźdźcy, który uplasowali się od szóstego miejsca w górę.

Wyniki

Jak co roku było nam miło gościć w tym malowniczo usytuowanym miejscu. Atrakcyjne nagrody, miła atmosfera, moc atrakcji, przepyszny chleb ze smalcem, to tylko niektóre z powodów dla który warto przyjechać do Kolana. W imieniu całego zespołu Zabookuj dziękujemy organizatorom za zaproszenie i do zobaczenia za rok!

AK

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjęć koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

Komentarze

Prześlij nam newsa