Sport

Zawody w Mikorowie i ósma eliminacja Baltic Cup 2017

Zawody w Mikorowie i ósma eliminacja Baltic Cup 2017

W minioną niedzielę tj. 27 sierpnia 2017 w Stajni Grażyny w Mikorowie odbyły się zawody w skokach przez przeszkody będące zarazem ósmą eliminacją do Baltic Cup Pomorze Środkowe 2017. Cykl zawodów towarzyskich organizowanych na terenie Pomorza Środkowego ma na celu propagowanie jeździectwa w regionie, a przede wszystkim umożliwienie startu amatorom i młodym jeźdźcom.

Choć prognoza pogody nie zapowiadała się optymistycznie i w nocy z soboty na niedzielę nawiedziły nas ulewy i burze, zawody w Mikorowie odbyły się.  Chwilę przed rozpoczęciem zawodów, jakby za sprawą czarodziejskiej różdżki rozpogodziło się i wyszło słońce.

Rozgrywki rozpoczął konkurs Rundy Małej – mini LL, w którym mogliśmy oglądać ok. 30 przejazdów. Zwycięstwo w tym konkursie i pierwsze miejsce zajęły te pary, które pokonały parkur bez punktów karnych, a było ich aż trzynaście! Wszyscy zawodnicy wyjechali do dekoracji. Dodatkowo została przyznana nagroda dla najmłodszego zawodnika, którą zdobyła Aleksandra Szymańska dosiadająca klaczy Stefa.

Jako drugi w ramach Rundy Średniej, odbył się konkurs LL. Tu uczestniczyło trzydzieści koni, a przejazdów odnotowaliśmy aż trzydzieści dziewięć. Zwyciężczynią tego konkursu została Agnieszka Wujec na urodziwym, gniadym, choć nie za dużym Wonderfull Son Of Psik. Para reprezentowała Ranczo Banderoza.

Konkurs klasy L rozpoczął się trochę pechowo dla zawodniczek z początku listy startowej. Chwilę po rozpoczęciu konkursu niebo pokryły ciemne chmury i lunęło. Zawodniczka, która akurat startowała musiała zrezygnować z kontynuacji przejazdu. Zawody zostały wstrzymane na czas ulewy. Na szczęście nie trwało to długo. Po burzy szybko się rozpogodziło i znów wyszło słońce. Wznowiono konkurs. Zawodniczka, która zmuszona była przerwać swój przejazd, wystartowała raz jeszcze. Warunki zrobiły się trudniejsze co wymagało od jeźdźców większego skupienia i precyzji w przejeździe. Konkurs klasy L był konkursem  natychmiastową rozgrywką. Z osiemnastu startów dziesięć zostało zakwalifikowanych do rozgrywki.  Zwycięstwo w konkursie klasy L należało do Kamili Reinert. Zawodniczka Pomorskiej Ligii Jeździeckiej, na klaczy Andora w bezbłędnym przejeździe i  z czasem z rozgrywki 14,22 sek. prześcignęła samą siebie, poprzednio startując  na koniu Gappe Loup.

W ostatnim konkursie klasy L1 dwie zawodniczki uzyskały taki sam wynik, przez co konkurs musiał zostać rozstrzygnięty poprzez dogrywkę. Ostatecznie zwyciężyła Marta Łazorczyk na Orionie.

Wszyscy uczestnicy zawodów w Mikorowie, nie zalezie od tego czy zajęli czołowe miejsce czy też nie, wyjechali do dekoracji i otrzymali pamiątkowe floo i puchary.

Wyniki: mini LLLL,  L,  L1

Pomimo deszczowej przerwy, zawody przebiegły bez problemów. Kilku zawodników zaliczyło upadki ale na szczęście były niegroźne i  obsługa medyczna nie miała co robić.

Jak to w Mikorowie atmosfera zawodów była miła wręcz domowa. Punkt gastronomiczny serwujący ciasta, frytki, kiełbaski z grilla i przepyszny kapuśniak gospodyni – p. Grażyny, jak zwykle był licznie oblegany. Malowniczo położony ośrodek pomiędzy jeziorami zachęca nie tylko do udziału w zawodach ale także do wypoczynku.
Stajnia Grażyny organizuje zawody w skokach dwa razy do roku w kwietniu i w sierpniu, tak więc na kolejne zawody w Mikorowie musimy poczekać do kwietnia przyszłego roku.

AK

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjęć koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

Komentarze

Prześlij nam newsa