Sport

Mistrzostwa Pomorza oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Damaszce

W weekend 15-17.09.2017r. w Damaszce odbyły się jedne z najbardziej emocjonujących zawodów na Pomorzu, czyli Mistrzostwa Pomorza oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w skokach przez przeszkody.

Zarówno młodzi jeźdźcy jak i seniorzy, którzy uzyskali możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach, rywalizowali między sobą w piątek i sobotę w półfinałach, aby ostatecznie w niedzielę podczas finałów stanąć na podium jako Mistrzowie Pomorza.  W między czasie rozegrano również konkursy towarzyskie, takie jak LL oraz konkursy  L, P, N,C. Wszystkie konkursy były otwarte. Natomiast warunkiem aby wziąć udział w Mistrzostwach było zarejestrowanie w Pomorskim Związku Jeździeckim i posiadanie ważnej licencji zawodnika na 2017 rok.

W Mistrzostwach Juniorów Młodszych na dużych koniach swoich sił spróbował Aleksander Lewandowski, reprezentant OSK Lipce, jeżdżący w barwach Zabookuj. Wystartował na swoim   7-letnim wałachu Wróżbicie i razem udało im się zaliczyć trzy bardzo dobre przejazdy a w rezultacie uzyskać tytuł Vice Mistrza Pomorza w kat. Juniorów Młodszych.
W pierwszym półfinale w piątek, w którym oprócz bezbłędnego przejazdu liczył się styl. Olkowi udało się pokonać parkur bezbłędnie i tym samym zająć 6 msc. W sobotę w drugim półfinale również na styl,  nasz reprezentant poradził sobie jeszcze lepiej i podskoczył w ogólnym rankingu na miejsce 2. Walcząc w finale, mimo dużych nerwów i silnej konkurencji, Olek nie dał sobie odebrać drugiego miejsca i ostatecznie zdobył swój pierwszy tytuł Vice Mistrza Pomorza.
Mistrzem Pomorza w tej kategorii została Julia Sarnowska na 7-letnim wałachu Kober.

Mniej szczęścia w mistrzostwach kategorii juniorów miała Oliwia Rogalewska, która startowała na swojej klaczy Kolumbia. Mimo bardzo dobrego przejazdu w pierwszym półfinale, drugi półfinał okazał się pechowy, do konta dopisały się dwie zrzutki, czyli 8 pkt. karnych. Finałowa rozgrywka była dwunawrotowa, pierwszy nawrót udało się pokonać bezbłędnie, w drugim niestety zdarzyła się zrzutka, co w ogólnym rankingu dało bardzo dobre 4 miejsce. Gratulujemy zawodniczce, bardzo dobrych i przede wszystkim stylowych przejazdów.
Najlepszy w kategorii Juniorów okazał się Wróblewski Daniel na 11-letniej klaczy Be Balou z 4 pkt karnymi na koncie.

W kategorii seniorów udział wzięło tylko czterech zawodników, Katarzyna Frydel, Beniamin Tomaszewki, Piotr Zielonka i Bogdan Wróblewski . Ostatecznie to finału dotarła tylko pierwsza trójka. Mistrzynią Pomorza w kategorii Seniorów została Katarzyna Frydel z wynikiem końcowym 7,17.

 

Wyniki Mistrzostw Pomorza w skokach:

Kat. Młodzików 9-11 lat, kuce 70 cm
1.Ryciak Wiktoria i Klausinka
2.Misztal Maggie i Poker
3. Maria Padalak i Tigra

Kat. Juniorzy Młodsi, kuce 90cm
1.Padalak Hanna i Watażka
2.Kościelska Barbara i Wiking PP
3.Kozłowska Aleksandra i G’Medyk

Kat. Juniorzy Młodsi, duże konie
1.Sarnowska Julia i Kober
2.Lewandowski Aleksander i Wróżbita
3.Grzywińska Zofia i Eroika

Kat. Juniorów
1.Wróblewski Daniel i Be Balou
2.Szostak Iga i Radon
3.Golicka Zuzanna i Pipin

Kat. Seniorów
1.Frydel Katarzyna i Cenar
2.Tomaszewski Beniamin i Argentina Z
Gospodarz toru zadbał o to, aby parkur nie okazał się zbyt łatwy i to zdecydowanie nie ułatwiło zadania zawodnikom. Dlatego wszystkim zawodników serdecznie gratulujemy. Każdy spisał się na medal.

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjęć koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

Komentarze

Prześlij nam newsa