Hodowla

Aukcja koni sportowych w Baborówku

01.10.2017

Druga aukcja koni sportowych w Baborówku

Druga edycja aukcji koni sportowych z predyspozycjami do skoków przez przeszkody i WKKW podczas zawodów Baborówko Horse Sale Show 2017 zakończyła się sukcesem.

Do licytacji zostało wyselekcjonowanych dwanaście koni sportowych. Kupujący mogli zapoznać się z przeznaczonymi do aukcji końmi w opublikowanych wcześniej materiałach promocyjnych, a od czwartku – podczas międzynarodowych zawodów WKKW w ramach jazd testowych i oficjalnej prezentacji.

Wyniki wyselekcjonowanych do aukcji podczas Baborówko Horse Sale Show 2017 koni są następujące:

Numer katalogowy Koń Cena (PLN) Uwagi
1 Monito 42000 Odkupiony przez właściciela
2 Quenin 41000 Słowacja
3 Tissot 63000 Niemcy
4 Modena 55000 Szwajcaria
5 Emon 29000 Polska
6 Qualtender 30000 Polska
7 Sentido Wycofany Wycofany
8 Sydney 122000 Odkupiony przez właściciela
9 Admirał Nie sprzedany Nie uzyskał ceny wywoławczej
10 Mystique 49000 Odkupiony przez właściciela
11 Fleur 18000 Polska
12 Cassens Coco Valentina 124000 Polska

– Jesteśmy zadowoleni z wyników sobotniej aukcji podczas Baborówko Horse Sale Show 2017. Widzimy zapotrzebowanie na wydarzenia, które są przestrzenią, w której mogą spotkać się hodowcy i właściciele koni oraz potencjalni kupcy – mówi Henryk Święcicki jr, organizator zawodów i aukcji. – Mamy pozytywne informacje zwrotne od zawodników, którzy jeżdżą konie zakupione podczas zeszłorocznej aukcji Baborówko Horse Sale Show. Wierzymy, że z końmi sprzedanymi w tym roku w Baborówku będzie podobnie i że z roku na rok popularność aukcji podczas Baborówko Horse Sale Show będzie rosnąć – dodaje.

W ramach Baborówko Horse Sale Show 2017 w dniach od 29 września do 1 października odbywają się krajowe i międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, w ramach których rozgrywany jest finał Pucharu Polski WKKW 2017. Równolegle do zawodów w dniu 30 września odbyła się aukcja koni sportowych z predyspozycjami do skoków przez przeszkody i WKKW.

 

 

Więcej informacji na: www.bhss.baborowko.pl.

———————————————————————

02.08.2017

Baborówko Horse Sale Show 2017

W dniach 29.09 do 1.10 po raz drugi zagości w Baborówku niezwykłe wydarzenie – aukcja koni sportowych! Zeszłoroczne, premierowe wydarzenie odniosło duży sukces i cieszyło się sporym zainteresowaniem środowiska jeździeckiego.

Aukcja

Podczas międzynarodowych zawodów WKKW rozgrywanych od 29 września do 1 października odbędzie się II edycja aukcji koni sportowych, z predyspozycjami do skoków przez przeszkody i WKKW. Przedsięwzięcie zostało stworzone z myślą zarówno o sprzedających, jak i tych, którzy poszukują koni do sportu.

– Widząc popularność aukcji na zachodzie Europy oraz trudności z jakimi borykają się uczestnicy rynku sprzedaży koni w Polsce postanowiliśmy wprowadzić Baborówko Horse Sale Show do kalendarza jeździeckiego. Podczas tego wydarzenia sprzedający będą mogli zaprezentować swoje wierzchowce jak najszerszej grupie odbiorców, a osoby zainteresowane ich zakupem będą miały możliwość sprawdzenia i porównania większej stawki koni w jednym miejscu i w podobnych warunkach. – mówi Henryk Święcicki jr.

Zgłoszenia – jak to zrobić?

Sprzedający mogą zgłaszać swoje konie do 24.08.2017 r. za pomocą formularza, który znajduje się na stronie www.bhss.baborowko.pl. Do aukcji zgłaszać można konie w wieku min. 4 lat z predyspozycjami do skoków lub WKKW.

Organizatorzy oprócz klasycznej formuły aukcji proponują bogaty pakiet świadczeń dodatkowych,
m. in. pomoc w przygotowaniu koni i ich prezentacji, w organizacji niezbędnych badań weterynaryjnych, finalizacji transakcji i ubezpieczeniu wierzchowców.

25 i 29 sierpnia w Baborówku odbędzie się sesja zdjęciowa i filmowa zgłoszonych wierzchowców, a na początku września zostanie oficjalnie zaprezentowana lista koni zakwalifikowanych do aukcji Baborówko Horse Sale Show.

Kupujących organizatorzy zapraszają na jazdy testowe w czwartek i piątek (28-29.09) oraz na prezentację i licytację koni aukcyjnych, które odbędą się w sobotę 30.09.2017 r.

Warunki dla sprzedających BHSS 2017

Finał Pucharu Polski WKKW

Aukcji towarzyszyć będą międzynarodowe zawody w WKKW, podczas których zostanie rozegrany Finał Pucharu Polski WKKW. W ramach zawodów rozegrane zostaną konkursy międzynarodowe na poziomie CIC2*i CiC1*, a także konkursy krajowe CNC P i CNC L. Zawodnicy walczyć będą w Finale Pucharu Polski WKKW, który zakończy rozgrywki w 5 kategoriach wiekowych. Cykl ten składa się 9 eliminacji rozgrywanych w trakcie sezonu w całej Polsce oraz Finału, który odbędzie się  właśnie w Baborówku. W sezonie zawodnicy zdobywali punkty do rankingu podczas wszystkich  Eliminacji, ale walka o zwycięstwo będzie trwać do samego końca, ponieważ punkty zdobyte podczas  Finału mnożone będą przez współczynnik 1,5. Do końcowej klasyfikacji liczyć się będą 3 najlepsze wyniki z Eliminacji oraz wynik Finału.

Komentarze

Prześlij nam newsa