Sport

Podsumowanie Baborówko Horse Sale Show 2017

12.10.2017

Podsumowanie Baborówko Horse Sale Show 2017

W ramach międzynarodowych i krajowych zawodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego w Baborówku rozegrany został finał Pucharu Polski WKKW w pięciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii klubowej.

Zawodnicy wszystkich kategorii w ciągu całego otwartego sezonu mieli możliwość wzięcia udziału w dziewięciu eliminacjach: dwukrotnie w Jaroszówce, w Sopocie, Strzegomiu, Kwiekach, Baborówku, Bogusławicach, Racocie i Facimiechu oraz w finale w Baborówku. Spośród wszystkich startów do ogólnego rankingu Pucharu Polski WKKW 2017 liczyły się tylko trzy najlepsze wyniki, a punkty za udział w finale były mnożone razy 1,5.

W najważniejszym konkursie zawodów CIC2* wygrał Mateusz Kiempa (SCSJ Coval Biały Bór) i Lassban Radovix. Drugie miejsce zajął Jan Kamiński (Milanowska Fundacja na Rzecz Edukacji i Sportu) i Senior, a trzecie – Stephanie Bohe (GER) i Geke Equigrip’s Simple Smile.

W ramach konkursu CIC2* rozgrywany był finał Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów. Po dziewięciu eliminacjach i finale pierwsze miejsce i złoty medal Pucharu Polski WKKW seniorów wywalczył Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno). Drugie miejsce i srebrny medal zdobył Mateusz Kiempa (SCSJ Coval Biały Bór), który przed finałem był na miejscu trzecim. A miejsce trzecie i brązowy medal trafił do Jana Kamińskiego (Milanowska Fundacja na Rzecz Edukacji i Sportu), który awansował z miejsca czwartego przed finałem.

Międzynarodowy konkurs CIC1* wygrał dziś reprezentant organizatora Paweł Warszawski (SJ Baborówko) i Aristo A-Z. Drugie miejsce w konkursie po trzech dniach zajął Nicolai Aldinger (GER) na koniu Quenny 88, a miejsce trzecie wywalczyła Stephanie Bohe (GER) na Amazing Prince.

W ramach konkursu CIC1* rozgrywany był finał Pucharu Polski WKKW juniorów. Przed finałem liderką w rankingu była Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), która podczas finału na Baborówko Horse Sale Show utrzymała tę pozycję i zdobyła złoty medal i pierwsze miejsce w Pucharze Polski WKKW w kategorii juniorów (szóste miejsce w klasyfikacji konkursu CIC1*). Drugie miejsce w Pucharze Polski WKKW juniorów i srebrny medal wywalczyła Julia Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), a trzecie – Anna Karpińska (JKS Dako Galant Skibno).

Konkurs krajowy CNC P wygrała Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowielice) i koń Czacza, miejsce drugie wywalczyła Oliwia Paździora (LKS Stragona Strzegom) i Basma, a miejsce trzecie – Diego Pieniaszek (KJ SO Starogard Gdański) na Lintonie. Konkurs CNC P rozstrzygnął finał Pucharu Polski WKKW juniorów młodszych. Najlepsza po dziewięciu eliminacjach i finale była Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowielice) i to ona odebrała dziś złoty medal. Miejsce drugie i srebrny medal wywalczył Diego Pieniaszek (KJ SO Starogard Gdański), a trzecie miejsce i brązowy medal – Martyna Kucharska (KJ Jaroszówka).

W klasyfikacji ogólnej konkursu CNC L, w ramach którego rozgrywany był Puchar Polski WKKW młodzików i amatorów, pierwsze miejsce zajęła Ewa Chomicz i Huzar II (SJ Baborówko), drugie miejsce należało do Gabrieli Kozłowskiej i Korsyki (SJ Baborówko), a trzecie – Karoliny Ślązak i konia Tores-P (LZJ Drama Zbrosławice).

Złoty medal Pucharu Polski WKKW w kategorii młodzików wygrała Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice). Drugie miejsce i srebrny medal w tej kategorii wywalczyła Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko), a trzecie miejsce i brązowy medal – Julia Witkowska (SKJ Beckersport).

Puchar Polski WKKW w kategorii amatorów zdominowały reprezentantki KJ Facimiech. Pierwsze miejsce i złoty medal Pucharu Polski WKKW amatorów wygrała Magdalena Kowalska, drugie miejsce i srebrny medal trafił do Joanny Szwajcowskiej, a trzecie miejsce i brązowy medal – do Julii Imioło.

Puchar Polski WKKW rozgrywany był także w kategorii klubowej. Pierwsze miejsce zdobył klub ZKS Drzonków. Miejsce drugie dla swojego klubu wywalczyli zawodnicy reprezentujący KJ Jaroszówka, a miejsce trzecie – zawodnicy klubu JKS Dako Galant Skibno.

Podczas Baborówko Horse Sale Show 2017 w dniach od 29 września do 1 października odbyły się krajowe i międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, w ramach których rozegrany został finał Pucharu Polski WKKW 2017.

Równolegle do zawodów w dniu 30 września odbyła się aukcja koni sportowych z predyspozycjami do skoków przez przeszkody i WKKW, która jest przestrzenią, w której mogą spotkać się hodowcy i właściciele koni oraz potencjalni kupcy. Druga edycja tego wydarzenia w Baborówku zakończyła się sukcesem. Niektóre z wylicytowanych koni trafiły także zagranicę.

Więcej informacji na: www.bhss.baborowko.pl.

——————————————————————–

30.09.2017

Po drugim dniu Baborówko Horse Sale Show i finału Pucharu Polski WKKW 2017

Za nami drugi dzień zawodów Baborówko Horse Sale Show i rozgrywanego w ich ramach finału Pucharu Polski WKKW 2017. Dziś zawodnicy, rywalizujący w pięciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej Pucharu Polski WKKW, zmierzyli się z próbą terenową.

W najważniejszym konkursie CIC2* o nagrodę Concordia Ubezpieczenia, w ramach którego rozgrywany jest finał Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów, drugi dzień z rzędu świetną postawą wykazał się Mateusz Kiempa (POL) i Lassban Radovix i to ta para jednocześnie prowadzi w klasyfikacji konkursu po dwóch próbach. Z trzeciego miejsca na miejsce drugie awansował w CIC2* po dzisiejszym dniu Paweł Warszawski (POL) na Frontierze. Na miejscu trzecim w konkursie uplasował się po dzisiejszym dniu Jan Kamiński (POL) na Seniorze. Prowadzący przed finałem w rankingu Pucharu Polski WKKW Paweł Spisak, w konkursie CIC2* zajmuje z Admirałem po próbie terenowej miejsce czwarte.

Po dwóch próbach na prowadzeniu w konkursie CIC1* o nagrodę Lotto jest Leoni Leuwer (GER) i Lucchino 3, drugie miejsce w klasyfikacji konkursu zajmuje Paweł Warszawski (POL) i Aristo A-Z, a trzecie – Wiktoria Knap (POL) i Quintus 134. W ramach konkursu CIC1* rozgrywany jest finał Pucharu Polski WKKW w kategorii juniorów i para Wiktoria Knap i Quintus zajmuje pierwsze miejsce spośród juniorów. Drugie miejsce wśród juniorów w tym konkursie po dwóch dniach wywalczyła Julia Ślązak i Ganges (miejsce szóste w klasyfikacji ogólnej konkursu CIC1*), a trzecie – Katja Gontowiuk i Ordynat (miejsce 16 w klasyfikacji ogólnej konkursu CIC1*).

Z powodu dużej liczby zgłoszeń, konkursy krajowe CNC P i CNC L zostały podzielone na część otwartą i część, w ramach której rozgrywany jest finał Pucharu Polski juniorów młodszych oraz finał Pucharu Polski WKKW młodzików i amatorów.

Swoją rywalizację w Baborówko Horse Sale Show 2017 zakończyli zawodnicy, rywalizujący w otwartej części konkursu CNC P o nagrodę Thule pod patronatem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pierwsze miejsce po trzech próbach zajął Michał Knap (POL) na Postman Pat. Drugie miejsce wywalczyła Sanna Siltakorpi (FIN) na Foresters Clara F, a na miejscu trzecim uplasowała się Patrycja Zubko i Cyklon.

Przed próbą skoków są zawodnicy, którzy rywalizują w finale Pucharu Polski WKKW w kategorii juniorów młodszych, który jest rozgrywany w ramach konkursu CNC P. Po dwóch próbach na prowadzeniu jest Pauline Wieczorek na koniu Czacza, drugie miejsce zajmuje Oliwia Paździora na koniu Basma, a miejsce trzecie – Diego Pieniaszek na koniu Linton.

Dziś zakończyła się również rywalizacja w otwartej części konkursu CNC L o nagrodę Carr Day Martin. Pierwsze miejsce wywalczyła w nim Katja Gontowiuk na koniu Lexus, miejsce drugie – Piotr Piasecki, a miejsce trzecie – Joanna Skibińska na koniu Irtysz.

Wśród młodzików w ramach finału Pucharu Polski WKKW pierwsze miejsce po dwóch próbach zajmuje Julia Witkowska i Ksena (drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej konkursu CNC L – finału Pucharu Polski WKKW młodzików i amatorów), na drugim miejscu jest Gabriela Kozłowska i Korsyka (czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej konkursu CNC L – finału Pucharu Polski WKKW młodzików i amatorów), a miejsce trzecie wśród młodzików zajmuje na ten moment Krzysztof Podraza i Intuicja Koński Gaj (miejsce piąte w klasyfikacji ogólnej konkursu CNC L – finału Pucharu Polski WKKW młodzików i amatorów).

Wśród amatorów na prowadzeniu jest Ewa Chomicz i Huzar II (miejsce pierwsze w klasyfikacji ogólnej konkursu CNC L – finału Pucharu Polski WKKW młodzików i amatorów), na drugiej pozycji po dwóch dniach jest Grzegorz Rychlik i Sofia (miejsce trzecie w klasyfikacji ogólnej konkursu CNC L – finału Pucharu Polski WKKW młodzików i amatorów), a na miejscu trzecim spośród amatorów uplasował się Arkadiusz Jóźwiak i Jodła (miejsce siódme w klasyfikacji ogólnej konkursu CNC L – finału Pucharu Polski WKKW młodzików i amatorów).

Punkty uzbierane w rywalizacji podczas finału Pucharu Polski WKKW według regulaminu mnożone są razy 1,5, a różnice w punktacji są niewielkie, dlatego przetasowania w rankingu końcowym Pucharu Polski WKKW we wszystkich kategoriach są możliwe. Jutro przed zawodnikami ostatnia próba – skoki przez przeszkody, która rozpocznie się o godz. 10.00.

Więcej informacji, program oraz wyniki i listy startowe dostępne są na: www.bhss.baborowko.pl.

———————————————–

29.09.2017

Po pierwszym dniu BHSS i próbie ujeżdżenia finału PP WKKW

Za nami pierwszy dzień międzynarodowych i krajowych zawodów Baborówko Horse Sale Show w Baborówku k/Szamotuł, w ramach których rozgrywany jest finał Pucharu Polski WKKW w pięciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej. Zawodnicy dziś zmierzyli się z próbami ujeżdżenia.

W konkursie CIC2** o nagrodę Concordia Ubezpieczenia, w ramach którego rozgrywany jest finał Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów, pierwsze miejsce zajął Mateusz Kiempa (POL) na Lassban Radovix. Drugie miejsce w konkursie CIC2* zajął Jan Kamiński (POL) na Seniorze, a trzecie należało do Pawła Warszawskiego (POL) na Frontierze, który z Lucinda Ex Ani 4 zajął także miejsce czwarte.

W konkursie CIC1* o nagrodę Lotto najlepsza dziś była Sanna Siltakorpi (FIN) na koniu Jagiello. Drugie miejsce należało do Leoni Leuwer (GER) na Lucchino 3, a trzecie – do Darii Kobiernik (POL) na Ideal Girl. W ramach tego konkursu rozgrywany jest finał Pucharu Polski WKKW w kategorii juniorów. Wśród polskich zawodników tej kategorii wiekowej, którzy walczą o Puchar, najlepsza była Wiktoria Knap (POL) na koniu Quintus 134, druga – Anna Karpińska (POL) na Paco, a trzecia – Julia Ślązak (POL) na koniu Ganges.

Z powodu dużej liczby zgłoszeń konkursy CNC P i CNC L zostały podzielone na część otwartą i część, w ramach której rozgrywany jest finał Pucharu Polski WKKW.

W ramach konkursu CNC P o nagrodę Thule odbyły się dziś próby ujeżdżenia i skoków. Najlepsza po obu próbach była para Leoni Leuwer (GER) i koń Amalia. Drugie miejsce w rankingu konkursu zajął Michał Knap na Postman Pat, a trzecie – Sanna Siltakorpi na Waaksyn Overture. W ramach konkursu CNC P – finału Pucharu Polski WKKW o nagrodę Thule w kategorii juniorów młodszych rozegrana została próba ujeżdżenia i w tym konkursie najlepsza była Pauline Wieczorek na koniu Czacza. Drugą pozycję zajęła Oliwia Paździora na koniu Basma, a miejsce trzecie – Diego Pieniaszek na Lintonie.

Konkurs CNC L o nagrodę Carr Day Martin wygrała Aleksa Karlińska na koniu Symfonia M. Drugie miejsce należało do Piotra Piaseckiego i Pereza, a trzecie – Katji Gontowiuk i Lexusa. W ramach konkursu CNC L – finału Puchar Polski o nagrodę Carr Day Martin w kategorii młodzików i amatorów najlepsza była Julia Witkowska na koniu Ksena, drugie miejsce należało do Gabrieli Kozłowskiej na koniu Korsyka, a trzecie – do Weroniki Król i Lismakeegan Chester. W kategorii amatorów najlepsza była Ewa Chomicz na Huzarze II, drugą pozycję w tej kategorii zajęła Julia Bronś na Wenie, a trzecie – Grzegorz Rychlik na Sofii.

Przed zawodnikami i publicznością jutro najbardziej emocjonujący dzień – próba terenowa, która rozpocznie się o godz. 8.15. Więcej informacji, program, pełne wyniki i listy startowe dostępne są na stronie internetowej Baborówko Horse Sale Show (www.bhss.baborowko.pl).

——————————————————

20.09.2017

Znany jest program i lista przyjętych par na Baborówko Horse Sale Show 2017

Zawodnicy i widzowie mogą się spodziewać intensywnego weekendu w Baborówku podczas drugiej edycji Baborówko Horse Sale Show, w ramach której odbędą się krajowe i międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego oraz aukcja koni sportowych. Wydarzenie odbędzie się od 29 września do 1 października w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko k/Szamotuł.

Podczas zawodów zostaną rozegrane konkursy międzynarodowe na poziomie CIC2* i CIC1* oraz krajowe konkursy CNC P i CNC L. Wyniki będą się liczyć do rankingu Pucharu Polski WKKW, którego Finał po dziewięciu eliminacjach zostanie rozegrany podczas Baborówko Horse Sale Show w pięciu kategoriach wiekowych i kategorii klubowej. Listy zgłoszonych zawodników są pełne, a ze względu na ogromne zainteresowanie udziałem w konkursach CNC P i CNC L, konkursy te zostały podzielone na część otwartą oraz część dla zawodników, startujących w Finale Pucharu Polski WKKW. Do zawodów zostało przyjętych niemal 200 par z ośmiu państw.

Walcząc o Puchar Polski WKKW i punkty w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, w zawodach weźmie udział wielu utytułowanych polskich zawodników i zawodniczek. Wśród nich znajdzie się m.in. pierwsza trójka z Rankingu Pucharu Polski WKKW: Mistrz Polski 2017 Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), II Wicemistrz Polski 2017 Mariusz Kleniuk (LKJ Hippologia Strzegom) i Mateusz Kiempa (SCSJ Coval Biały Bór), a także II Wicemistrz Polski 2017 Jan Kamiński (Milanowska Fundacja na rzecz Edukacji i sportu) czy reprezentant organizatora Paweł Warszawski (Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko).

Po raz drugi podczas Baborówko Horse Sale Show odbędzie się aukcja koni z predyspozycjami do skoków i WKKW. Na liście katalogowej znalazło się w tym roku dwanaście koni, wyselekcjonowanych przez organizatorów w ciągu ostatnich miesięcy. Już w czwartek i piątek, 28 i 29 września, odbędą się jazdy testowe dla kupujących i konsultacje z lekarzem weterynarii. W sobotnie popołudnie odbędzie się oficjalna prezentacja koni aukcyjnych, a wieczorem w zabytkowej Stodole Pałacu Baborówko – aukcja.

Program zawodów, listy przyjętych zawodników i lista koni aukcyjnych dostępne są na stronie www.bhss.baborowko.pl.

Piątek, 29 września 2017

Arena A

9.00 – 17.00        Ujeżdżenie CIC1*, Finał PP WKKW Juniorów
Ujeżdżenie CIC2*, Finał PP WKKW Seniorów

Arena B

8.30 – 15.00        Ujeżdżenie CNC P Finał Juniorów Młodszych
15.00 – 18.00      Baborówko Horse Sale Show Aukcja koni sportowych – jazdy testowe

Arena C

8.30 – 16.00        Ujeżdżenie CNC L Finał Młodzików i  Amatorów

Arena D

9.00 – 13.30       Skoki CNC P
14.30 – 16.30     Skoki CNC L

 

Sobota, 30 września 2017

8.30       Cross CNC L
Finał Młodzików i Amatorów
11:20     Cross CNC P
Finał Juniorów Młodszych
13.15     Dekoracja CNC L, Dekoracja CNC P
13.45     Cross CIC1*, Finał PP WKKW Juniorów
15.00     Cross CIC2*, Finał PP WKKW Seniorów
16.30     Prezentacja koni aukcyjnych – Arena A
20.00     Baborówko Horse Sale Show – Licytacja – Stodoła

 

Niedziela, 1 października 2017

8.00       Przegląd koni  CNC L  Finał Młodzików i Amatorów, CNC P Finał Juniorów Młodszych,  CIC1*, CIC2*
10.30     Skoki CNC L  Finał Młodzików i Amatorów
12.15     Skoki CNC P  Finał Juniorów Młodszych
13.30     Skoki CIC1*,  Finał PP WKKW Juniorów
15.15     Skoki CIC2*,  Finał PP WKKW Seniorów
16.30     Zakończenie zawodów

Lista przyjetych par BHSS

Lista koni aukcyjnych

————————————————————————–

09.09.2017

Baborówko Horse Sale Show po raz drugi

Już tylko kilka dni pozostało zawodnikom na zgłoszenie swojego startu na drugą edycję Baborówko Horse Sale Show, która odbędzie się w dniach od 29 września do 1 października w Baborówku k/Szamotuł. W ramach zawodów swój Finał będzie miał Puchar Polski WKKW oraz odbędzie się aukcja koni z predyspozycjami do skoków i WKKW. Termin zgłoszeń na zawody mija w najbliższy wtorek, 12 września.

W ramach Baborówko Horse Sale Show rozegrane zostaną międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego na poziomie CIC2* i CIC1*, a także krajowe zawody na poziomie CNC P i CNC L. Weekend w Baborówku to Finał Pucharu Polski WKKW, który poprzedziło dziewięć eliminacji rozgrywanych w kraju na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy. Finał wyłoni zwycięzców w pięciu kategoriach zawodniczych oraz w kategorii klubowej.

W ramach Baborówko Horse Sale Show zorganizowana zostanie aukcja koni sportowych z predyspozycjami do skoków i WKKW, która jest nieodłącznym elementem wydarzenia. Po udanej pierwszej edycji, w tym roku do aukcji zostało wybranych 12 koni, których lista dostępna jest na stronie wydarzenia: http://bit.ly/Lista_koni_BHSS.

Ramowy program Baborówko Horse Sale Show:

29 września, piątek:

Ujeżdżenie, jazdy próbne koni aukcyjnych

30 września, sobota:

9.00-16.00 – próba terenowa, pokazy

16.30 – prezentacja koni przeznaczonych do aukcji

20.00 – aukcja

1 października, niedziela:

skoki, pokazy, ceremonie

fot. W. Zabłocka

Komentarze

Prześlij nam newsa