Sport

III eliminacja Jump Off Hipodrom

III eliminacja Jump Off Hipodrom
Mateusz Kiempa i Catalaya nie dali rywalom szans w konkursie CC.

Wczoraj zakończyły się III eliminacje do cyklu Jump Off na sopockim Hipodromie. Jak zwykle dopisała ilość zawodników i zgłoszonych koni. Najwięcej przejazdów mogliśmy oglądać w sobotnim i niedzielnym konkursie klasy L. W niedzielnej L-ce zanotowano 119 przejazdów z czego prawie połowa, to przejazdy treningowe. W sobotę odbył się także konkurs licencyjny co łącznie spowodowało, że ostatni sobotni konkurs rozegrany został ok. godz. dwudziestej trzeciej.  W ciągu dwóch dni rozegrano w sumie siedemnaście konkursów, od konkursu kucy do wysokości 50 cm, do konkursu klasy CC.

Jak zawsze w konkursach Kucy i mini LL zwycięstwo uzyskały pary, które ukończyły parkur bez punktów karnych.

Sobotni konkurs klasy LL dokładności, był również  konkursem w którym liczyły się bezbłędne przejazdy. W konkursie licencyjnym z trzynastu startujących, parkur ukończyło dziewięć par z czego licencje uzyskały tylko dwie zawodniczki: Natalia Potrzebowska i Konstancja Świec.
Potrójne zwycięstwo odniósł w konkursie klasy L, P i N, reprezentant Kujawsko-Pomorskiego KJ – Mikołaj Chilewski. Zawodnik ten na wałachu Double Diamond okazał się najlepszy w L oraz najszybszy zarówno w pierwszej i drugiej fazie konkursu P. W N zwycięstwo odniósł dosiadając wałacha o imieniu Czerkam.

Na parkurze, którego wysokość przeszkód sięgała 130 cm najlepiej poradził sobie Mateusz Kiempa na klaczy Catalaya. Tuż za nim uplasowała się zawodniczka, Julia Bogalecka  na ogierze Aster. Ostatni konkurs sobotniego wieczoru CC pokazał rewelacyjną formę Konrada Pawłowskiego dosiadającego wałacha Laur.

Niedzielny konkurs klasy LL, wygrał Przemysław Olech na Gwiazdorze. Następny konkurs klasy L dwufazowy wygrała Aleksandra Grela na klaczy Primera.
W P-etce znów na podium mogliśmy oglądać Mikołaja Chilewskiego, który na Double Diamond zajął pierwsze, a na Czakramie trzecie miejsce. Drugie miejsce należało do naszego ambasadora Zabookuj – Aleksandra Lewandowskiego dosiadającego Wróżbitę.
W konkursie klasy N pierwsze miejsce należało do Jacka Grzywacza i Aranta.

Przedostatni konkurs klasy C wygrała reprezentantka SK Ciekocinko Paulina Rybarczyk na wałachu Velco Sitte.

W ostatnim, najtrudniejszym i najwyższym konkursie klasy CC/CC1, który do tego był dwufazowy, zwyciężył Mateusz Kiempa dosiadający hanowerskiej klaczy Catalaya. Jak widać zawodnik nie próżnuje poza sezonem WKKW.

Warto zwrócić uwagę na nowe przeszkody, które pojawiły się na sopockiej hali. Biało-różowe stacjonaty z motywami kwiatów napawały optymizmem i rekompensowały nam coraz to krótsze i ciemniejsze dni. Długo oczekiwane słońce wpadające przez okna hali rozświetliło nam listopadowy weekend i frekwencja wśród publiczności dopisała.

Na kolejne zmagania z cyklu Jump Off zapraszamy w połowie grudnia, a dokładnie 16 i 17 grudnia 2017.

Wyniki zawodów

AK

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjęć koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

Komentarze

Prześlij nam newsa