Artykuły

Powożenie, WKKW i Ujeżdżenie na CAVALIADZIE!

HPP w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi na CAVALIADZIE!

W poprzednim sezonie na Cavaliadzie odbył się Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, który stał się jednym z impulsów do rozegrania po raz pierwszy od 26 lat Mistrzostw Polski w tej konkurencji. W tym roku ponownie na arenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zagoszczą zaprzęgi czterokonne. Na parkurze czekają nas niezapomniane emocje. Niewielu gospodarzy toru podejmuje wyzwanie postawienia trasy dla zaprzęgów czterokonnych na hali. Parkur będzie świetnie przygotowany technicznie dla zawodników i jednocześnie widowiskowy dla publiczności. Całości dopełnią wspaniała sceneria i najlepsza muzyka.

W rywalizacji udział weźmie 5 drużyn złożonych z polskich zawodników. Oprócz startujących i koni – każdy team wesprze będzie dodatkowo 2 luzaków. Sprawdzona w ubiegłym roku formuła dwunawrotowych konkursów będzie kontynuowana. Najważniejszymi elementami rywalizacji jest połączenie szybkości i precyzji. Na wynik bowiem składa się suma: realnego czasu przejazdu i punktów karnych przeliczonych na karne sekundy. Pierwszy nawrót wyłoni najlepszą trójkę do startu w drugim nawrocie. Zespoły wystartują odwrotnie do zajętych miejsc i zawalczą o punkty w rankingu i miejsca na podium.

Znamy już zawodników, którzy wystartują w Halowym Pucharze Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. Podczas Mistrzostw Polski w Bogusławicach kwalifikacje zdobyło trzech zawodników z podium: Bartłomiej Kwiatek z SLKS Książ, Piotr Mazurek z SLKS Książ oraz Wiesław Sadowski z PLJ. Z kolei podczas zawodów Driving Cup kwalifikacje wywalczył Krzysztof Maciak FKJ Zbyszko. Do cyklu dostał się także Adrian Kostrzewa, zwycięzca zeszłorocznego HPP w Powożeniu w sezonie 2016/2017, który otrzymał dziką kartę od Organizatora.

Lista przyjętych POWOŻENIE

Kto wystartuje w WECHTA Eventing Tour?

CAVALIADA po raz kolejny stanie się areną zmagań zawodników WKKW. W tym sezonie po raz trzeci Halowy Puchar Polski WKKW będzie cyklem zawodów. Od tego roku zmagania wkkwistów podczas CAVALIADY zostały oficjalnie autoryzowane przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) i będą rozgrywane w ramach konkursów międzynarodowych.

Sprawdzona w ubiegłych latach formuła opiera klasyfikację tylko o tę część, która zawsze dostarcza najwięcej emocji, czyli próbę terenową – cross. Przygotowana zostanie trasa o długości ok 1000 m, podczas której zawodnicy będą musieli pokonać kilkanaście przeszkód terenowych.

Znamy już listę przyjętych zawodników do poznańskiej odsłony WECHTA Eventing Tour. Wśród nich pojawią się:

  • Mateusz Kiempa – zdobywca zeszłorocznego Halowego Pucharu Polski WKKW, drugi na podium w ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski WKKW
  • Paweł Warszawski – zwycięzca zeszłorocznej, poznańskiej eliminacji Eventing Tour, członek ekipy polskiej drużyny narodowej na Mistrzostwach Europy w Strzegomiu
  • Jan Kamiński – srebrny medalista tegorocznych Mistrzostw Polski w Baborówko, trzeci na podium w ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski WKKW
  • Mariusz Kleniuk – zdobywca największych sukcesów w tym sezonie spośród przyjętych do HPP, brązowy medalista Mistrzostw Polski, zajął 26. miejsce podczas Mistrzostw Europy w Strzegomiu, piąty w ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski WKKW

Lista przyjętych WKKK

Ujeżdżenie na takim poziomie jak jeszcze nigdy!

Zawodnicy pierwszej kwalifikacji KPMG Dressage Cup, podczas CAVALIADA Poznań to najlepsze pary z całej Polski.

Dzięki temu, że zawody odbywają się kolejny rok z rzędu najlepsi polscy zawodnicy wpisali je w swój kalendarz. Tegoroczna grupa to również pary, które w minionym sezonie wielokrotnie przekraczały magiczną granicę 70 %. Mamy nadzieję że będziemy świadkami kolejnych „życiówek”. Bądźcie z nami by zobaczyć zawodników regularnie startujących w imprezach międzynarodowych, do zobaczenia!

Lista przyjętych par CDN

Komentarze

Prześlij nam newsa