Artykuły

IV eliminacja Jump Off w świątecznym wydaniu

IV eliminacja Jump Off w świątecznym wydaniu

W ostatni przedświąteczny weekend na Hipodromie odbyła się czwarta klasyfikacja cyklu zaliczanego do Jump Off. Jak zwykle frekwencja dopisała.
Sobotnie konkursy rozpoczęły się od konkursów towarzyskich dla kuców, a następnie konkursu towarzyskiego mini LL rozgrywanego na wysokości 70 cm oraz konkursu LL. Konkurs klasy LL był najbarwniejszym konkursem tych zawodów, ponieważ był konkursem przebieranym. Mogliśmy oglądać różne postaci z bajek, krówkę i wiele innych przebrań. W tych trzech pierwszych konkursach zwycięskie pary, to te, które ukończyły parkur bez punktów karnych.
Czwartym rozgrywanym tego dnia konkursem był konkurs klasy L dwufazowy. Pierwszą fazę wśród 105 startujących koni bezbłędnie pokonało aż 68 par. Pośród  nich najszybszy okazał się Marcin Jopek na koniu Sid, który drugą fazę ukończył w czasie 18,28 sekund.m. Kolejny konkurs rozgrywany na wysokości 110 cm klasy P, również był konkursem dwufazowym.  Wygrała go Martyna Fedeńczak na Sunfly, która ukończyła drugą fazę w najlepszym czasie 17,94 sek.
Następny konkurs klasy N należał do Piotra Zielonki i Con Contador’a.
Przedostatni konkurs klasy C przyniósł zwycięstwo Jackowi Grzywaczowi. Zawodnik dosiadający konia Grassi, popisał się rewelacyjną szybką i bezbłędną jazdą, wyprzedzając Weronikę Wilską o 0,38 sek.
Najtrudniejszy konkurs, klasy CC rozgrywany w godzinach wieczornych przyniósł znów szczęście Jackowi Grzywaczowi ale tym razem na Doravelli.

Niedzielny dzień, ostatnich zawodów przed świętami rozpoczął się tak samo jak w sobotę od konkursu dla kuców. Tym razem konkurs był dwufazowy i zwyciężyła w nim Zuzanna Rzońca na Kaktusie.
Konkurs mini LL również był dwufazowy i zwycięstwo w nim wywalczyła Anna Lenckowska dosiadająca Topaza.
Następnie odbył się konkurs LL, który także był dwufazowy. Najlepsza okazała się Valeriia Chebotar na Skorpionie.
Kolejny konkurs klasy L rozgrywany na zasadach konkursu zwykłego tym razem przyniósł zwycięstwo Katarzynie Loose-Kulinkowskiej, która dosiadała wałacha Danjazz
Konkurs klasy P wygrała Julia Krasucka na koniu Chrichna Ouistreham. Czternasty konkurs klasy N – dwufazowy, okazał się szczęśliwy dla Zuzanny Golickiej i Pipina.
Ostatnie dwa konkursy C i CC znów należały do Jacka Grzywacza. Niepokonana Doravella jak zawsze pokazała swoją zwinność i szybkość w pokonywaniu parkuru.

Przez całe zawody towarzyszył nam świąteczny klimat. Choinki na parkurze i świąteczna muzyka wprowadzała w ciepły nastrój, na który tak długo czekamy. Dodatkowo na antresoli odbywał się mini jarmark świąteczny. Na stoiskach można było kupić np. smakołyki lub pasze nowych firm, które pojawiły się na rynku – m.in. Candy Horse czy Końska Cukierenka, oferująca przepyszne ciasteczka dla koni i jeźdźców 😉

Kolejne zawody już w Nowym Roku. Zapraszamy na sopocki hipodrom 13-14 stycznia 2018.

Wyniki

AK

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjęć koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

 

Komentarze

Prześlij nam newsa