Artykuły

Hipodromika po raz pierwszy

Wzloty i upadki, chwile smutku i radości takie emocje towarzyszyły w miniony weekend na zawodach ogólnopolskich Hipodromika Sopot w dniach  19 – 21.01.2018r.

Zawody skokowe w Sopocie to  miejsce gdzie zawodnicy chętnie biorą udział ze względu na dobre warunki zarówno dla jeźdźca i konia. Duża ogrzewana hala o kwarcowym podłożu oraz restauracje i stoiska dla jeźdźców, które zapewniają duży komfort dla użytkowników.

Rozpoczęte w piątek starty odbyły się w smutnym klimacie dla właścicielki konia  Lupino 17  (Lupicor / Pironja / Argentinus) pani Idy Twerdochlib.  Podczas rozprężenia przed startem do średniej rundy, pod zawodnikiem panem Tomaszem Miśkiewiczem, koń prawdopodobnie dostał zawału serca. Pomimo błyskawicznej reakcji próby reanimacji konia przez pana Tomasza nie udało się uratować zwierzęcia. Cały zespół Portalu Zabookuj składa wyrazy współczucia dla pani Igi i pana Tomasza z powodu ogromniej straty tak wspaniałego wierzchowca.

W ciągu trzech dni rywalizacji rozegrały się konkury rundy małej, średniej i dużej zakończonej najwyższym i najważniejszym niedzielnym konkursem rangi Grand Prix.

Pomimo wszelkich trudności i problemów organizacyjnych wszystko odbyło się zgodnie z planem i zawodnicy mogli wykazać  umiejętności zarówno swoje jak i swoich koni.

Oto wyniki:

PIĄTEK (19 STYCZNIA)

Mała runda:

1) Marek Wacławik – Raf Lider

2) Aleksander Lewandowski – Wróżbita

3) Jacek Grzywacz – Zet – Żądło

Średnia runda:

1) Jacek Grzywacz – Doravella

2) Jacek Grzywacz – Zet – Żądło

3) Beniamin Tomaszewski – Cochadillo

Duża runda:

1) Tomasz Miśkiewicz – Chocolate Blue

2) Marek Wacławik – Phenix

3) Mateusz Kiempa  – Lion

 

SOBOTA (20 STYCZNIA)

Mała runda:

1) Beniamin Tomaszewski – Casvelle

2) Jacek Grzywacz – Zet – Żądło

3) Natalia Stefańska – Papillon

Średnia runda:

1) Jacek Grzywacz – Doravella

2) Adam Grzegorzewski – Irydion L

3) Marek Wacławik – Cabo

Duża runda:

1) Tomasz Miśkiewicz – Chocolate Blue

2) Adrianna Ostrowska – Elbero H

3) Beniamin Tomaszewski – Duke

NIEDZIELA (21 STYCZNIA)

 

Mała runda:

1) Marek Wacławik – Raf Lider

2) Beniamin Tomaszewski – Argentina Z

3) Jacek Grzywacz – Czakra

Średnia runda:

1) Beniamin Tomaszewski – Cachadrillo

2) Adam Grzegorzewski – Arabesque de Revel

3) Marek Wacławik – Cabo

Duża runda (Grand Prix):

1) Adam Grzegorzewski – Zazou Szumawa

2) Adam Grzegorzewski – Okarino

3) Jacek Grzywacz –  Doravella

W trakcie zawodów śledziliśmy również naszych ambasadorów Aleksandra Lewandowskiego oraz Oliwię Rogalewską. Ci młodzi i ambitni jeźdźcy walczyli dzielnie i osiągnęli dobre wyniki. Aleksander Lewandowski na swoim wałachu Wróżbita już pierwszego dnia zdobył drugie miejsce w małej rundzie i czwarte miejsce w sobotnim konkursie klasy N . Oliwia Rogalewska zajęła dobre czwarte miejsce w sobotnim konkursie małej rundy na klaczy Kolumbia. Gratulujemy naszym zawodnikom i będziemy dalej  śledzić ich dalsze kroki.

Podczas zawodów uwagę naszą i publiczności zwrócili zawodnicy, o których warto wspomnieć i docenić m.in. najmłodsza uczestniczka zawodów Iga Biegalska (12 lat), która bardzo dobrą i wręcz zaskakującą techniką jazdy (zwrot na zadzie i wyrobienie w krótkim łuku foule przed podwójnym szeregiem) zdobyła pierwsze miejsce w konkursie klasy N w doskonałym czasie.

Drugim zawodnikiem, który zwrócił naszą uwagę był Adam Grzegorzewski. Startował on z powodzeniem na kilku koniach i objął prowadzenie w konkursie Grand Prix.

Zwycięstwo w konkursie oraz bardzo dobre zachowanie względem koni – okazywanie im wdzięczności za współpracę, ujęło nas do tego stopnia, że warto było o tym wspomnieć. Konie dosiadane przez Adama mają dużo szczęścia nosząc takiego przyjaznego zawodnika.

Były to pierwsze ogólnopolskie zawody  z cyklu Hipodromika 2018 Sopot,  kolejne odbędą się 23-25.02.2018.

M.B

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa , wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjęć koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

 

Komentarze

Prześlij nam newsa