Sport

Cavaliada Lublin 2018

FEI zatwierdziła propozycje zawodów CSI2* w Lublinie zaplanowanych na 15 do 18 lutego. Zgodnie z założeniem organizatora, program skokowej części Cavaliady jest prawie identyczny jak w pozostałych zawodach serii. Zawody w Lublinie mają rangę dwóch gwiazdek, stąd dostępne będą dla szerszej grupy polskich zawodników.

Cała duża runda rozgrywana będzie na poziomie 140-145 cm, zostaną rozegrane dwa konkursy zaliczane do Longines Ranking (w tym Grand Prix). Mniej zaawansowane pary mogą wziąć udział w konkursach małej (120 cm) i średniej (130 cm ) rundy. W obu przypadkach zawodnicy będą mogli stanąć na podium w bardzo prestiżowych konkursach, bowiem w ramach tych rund rozegrane zostaną widowiskowe zmagania Venus vs Mars (120 cm) i Speed & Music (130 cm). Ramy programowe i tylko jedna arena nie pozwalają na dodatkowe konkursy dla młodych koni czy też jednej gwiazdki. Jednak formuła CSI2* nie wyklucza tych grup z udziału w zawodach. Przepisy FEI dopuszczają zarówno 12-letnich zawodników jak i 6-letnie konie. Wszyscy walczyć będą o niemałe premie finansowe, których pula wyniesie 312.500 PLN.

W programie sportowym obok CSI2* są jeszcze: Halowy Puchar Polski w powożeniu, KPMG Dressage Cup (CDN w ujeżdżeniu), WECHTA Eventing Tour (Halowych Puchar Polski w WKKW) oraz konkursy dzieci na kuchach – Cavaliada Future.

CAVALIADA Lublin CSI2* – Propozycje

Komentarze

Prześlij nam newsa