Sport

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko z planami na 2018 rok

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko z planami na 2018 rok

Przed Stowarzyszeniem Jeździeckim Baborówko rok pełen sportowych i organizacyjnych wyzwań. Wraz z początkiem lutego do składu Stowarzyszenia dołączyła nowa zawodniczka.

W barwach Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko od lutego kibice będą mogli zobaczyć nową, utalentowaną zawodniczkę w WKKW, jaką jest bezsprzecznie Małgorzata Cybulska. Zawodniczka na swoim koncie ma wiele sportowych sukcesów, m.in. w 2017 roku zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców, a w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców 2017 w Millstreet w Irlandii zajęła 29 lokatę w klasyfikacji indywidualnej. Małgorzata Cybulska jest sklasyfikowana na pierwszej pozycji wśród młodych jeźdźców oraz na miejscu siódmym w klasyfikacji łącznej w Rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego WKKW za 2017 rok. Zawodniczka do SJ Baborówko przechodzi z Sopockiego Klubu Jeździeckiego.

Nadchodzący rok będzie bardzo intensywny dla Małgorzaty Cybulskiej, gdyż jej plany sportowe uwzględniać będą edukację w szkole Westfälische Reit- und Fahrschule w Münster w Niemczech, w której Małgorzata będzie się uczyć do końca września 2019 roku. Głównym planem sportowym na 2018 rok jest dla niej start i uzyskanie wysokiej pozycji w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców (Fontainebleau, Francja), do których Cybulska zdobyła już kwalifikację. Drugim celem jest start na poziomie CCI3*.

Dla Pawła Warszawskiego, lidera Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko i członka kadry narodowej WKKW seniorów, rok 2018 to przede wszystkim starty przygotowawcze do przedolimpijskiego sezonu 2019. – Chciałbym dobrze przygotować moje młodsze konie do zawodów rangi mistrzowskiej. Mam tu na myśli Lucindę ex Ani, Aristo A-Z czy Frontierę. Po zmianie przepisów, Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) wprowadziła dla strefy Europy Centralnej nową możliwość kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Są to swego rodzaju mistrzostwa rozgrywane w roku przedolimpijskim, których zwycięzca otrzymuje kwalifikację olimpijską – mówi Paweł Warszawski. – Myślę, że to dla naszego kraju bardzo dobra informacja i ogromna szansa na start drużyny na IO Tokyo w 2020 roku, dlatego moje starty w tym sezonie są ukierunkowane przede wszystkim pod kątem tych zawodów – podsumowuje. Zawodnik na koniach Filer i Fuksja będzie walczył także o kwalifikację do Mistrzostw Świata, które odbędą się we wrześniu w Tryon (USA), a wraz z liczną stawką młodych koni będzie rywalizować na Mistrzostwach Polski Młodych Koni oraz na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lion d’Angers (Francja).

Nadchodzący sezon będzie sportowym wyzwaniem dla kolejnej reprezentantki Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko w WKKW, złotej medalistki Mistrzostw Polski Juniorów WKKW z 2017 r. – Julii Elzanowskiej, która od tego roku zmienia kategorię wiekową (przechodzi z juniorów do młodych jeźdźców). Jej główny cel to start w Mistrzostwach Polski w kategorii zawodników do 21 lat oraz zdobycie kwalifikacji do lipcowych Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców (Fontainebleau, Francja).

Pod okiem Pawła Warszawskiego trenuje Gabriela Kozłowska, która reprezentuje Stowarzyszenie w kategorii juniorów młodszych. Jej podstawowym planem sportowym na ten sezon jest udany start w Finale Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W ramach Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko trenuje także sekcja woltyżerki. Z jej składu w tym roku do kadry narodowej woltyżerki powołana została Antonina Szanecka, która w poprzednim sezonie zdobyła kilka znaczących sukcesów na zawodach woltyżerskich w Polsce, m.in. pierwsze miejsce podczas Cavaliada Poznań 2017 w kategorii juniorów indywidualnie.

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko z sukcesami zakończyło sezon 2017, zajmując trzecie miejsce w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w kategorii klubowej w konkurencji WKKW. Można liczyć, że dołączenie nowej zawodniczki oraz ambitne plany pozostałych zawodników pozwolą na ponowną walkę o klubowe podium rankingu PZJ

Komentarze

Prześlij nam newsa