Sport

Sopot Dressage Winter 2018

W dniach 9.02. – 11.02. 2018r odbyły się pierwsze tegoroczne zawody ujeżdżeniowe na Sopockim Hipodromie. Początek ujeżdżeniowego sezonu zaczął się od Winter dressage CDI o randze trzech gwiazdek. Są to jedne z bardziej prestiżowych zawodów międzynarodowych organizowanych na Sopockim Hipodromie.
W loży sędziów zasiadły p.Marlena Gruca – Rucińska, p.Zofia Górska, p. Małgorzata Chałeła – Pawłowska oraz sędziowie państw europejskich Tiina Karkkolainen (Finlandia),Peter Hansaghy (Węgry) i Eva-Maria Vint-Warmington (Estonia).

Mogliśmy podziwiać pary z Litwy, Niemiec, Finlandii, Szwecji, Hiszpanii, Danii oraz reprezentujących nas rodaków. Do rywalizacji przystąpiło 69 jeźdźców i 81 koni. Każdy zawodnik przystępujący do konkursu CDI mógł powalczyć o punkty do rankingu FEI czyli Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.
Rozegrano po kilkanaście przejazdów różnego typu trudności . W tym czasie zaprezentować swoje umiejętności mogły zarówno dzieci, juniorzy i seniorzy w wybranych przez siebie programach ujeżdżeniowych.

Pierwszy dzień startów kwalifikował do dalszych wystąpień w konkursach.
Najbardziej widowiskowym dla publiczności a zarazem najtrudniejszym dla jeźdźców był niedzielny konkurs Grand Prix Freestyle. Przejazd odbywał się z podkładem muzycznym, w którego rytmie, jeździec i jego wierzchowiec musieli zaprezentować poszczególne elementy figur tj. pasaż, piaff, piruet, lotne zmiany nogi, ciągi i przejścia.

Przedstawiamy listę zawodników biorących udział w konkursie Grand Prix Freestyle zaczynając od najlepszego zawodnika:
1 miejsce: Clara Espinosa (Szwecja) – GORDON
2 miejsce: Per Duvefelt (Szwecja) – GARNIER
3 miejsce: Rishat Sabitov (Polska) – AZZARO
4 miejsce: Paula Manczak (Polska) – WILLIAMS JUNIOR


Z racji dużej ilosći odbytych programów przedstawiamy listę zwycięzców z najwyższych konkursów w kategorii CDI***:
PIĄTEK (09.02.2018r)
Konkurs Grand Prix
1 msc. Przemysław Kozanowski BELCANTO 34
2 msc. Caroline Carlstedt CHACK CC
3 msc. Clara Espinosa GORDON

Konkurs Św. Jerzego
1 msc. Sandra Sysojeva M AND M’S
2 msc. Katarzyna Łukasik E.SMARAGD
3 msc. Anna Gawłowska CARDAMON

SOBOTA (10.02.2018r)
Konkurs Grand Prix Specjal
1 msc. Lotte Skjaerbaek SKOVENS RAFAEL
2 msc. Przemyslaw Kozanowski BELCANTO 34
3 msc. Caroline Carlstedt CHACK CC
Konkurs Intermediate I
1 msc. Sandra Sysojeva M AND M’S
2 msc. Anna Gawlowska CARDAMON
3 msc. Katarzyna Lukasik E.SMARAGD

NIEDZIELA (11.02.2018r)
Konkurs Inter I Freestyle
1 msc. Sandra Sysojeva M AND M’S
2 msc. Katarzyna Łukasik E.SMARAGD
3 msc. Anna Gawłowska CARDAMON

Konkurs Grand Prix Freestyle (wyniki przedstawione powyżej)
Tegoroczne zawody na Sopockim Hipodromie odbyły się zgodnie z planem. Były widowiskowe i widać że organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby zadowolić publiczność i zawodników. Dobrze przygotowany czworobok, zdobiony roślinnością oraz efekty dźwiękowe towarzyszące przy rozdawaniu nagród dostarczały wrażeń i dały odczuć ważność zawodów. Mimo bardzo dobrego, widowiskowego miejsca i tak dużej imprezy było naprawdę niewielu startujących. Mamy nadzieję że ujeżdżenie rozwinie się bardziej w wojewódźtwie pomorskim bo przy takim zapleczu moglibyśmy naprawdę wiele pokazać na kolejnych zawodach CDI *** organizowanych w Sopockim Hipodromie.

MB

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa (w przygotowaniu), wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjęć koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

 

Komentarze

Prześlij nam newsa