Sport

Cavaliada Lublin 2018 – Jarosław Skrzyczyński najlepszy w Grand Prix Lublina

19.02.2018

Jarosław Skrzyczyński najlepszy na Cavaliadzie Grand Prix Lublina

Jarosław Skrzyczyński z SILVER SHINE wygrał najważniejszy konkurs Grand Prix Lublin podczas drugiej z imprez w ramach cyklu Cavaliady Tour. Konkurs był rozgrywany o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Do rozgrywki, po bezbłędnych przejazdach weszło 13 zawodników. Po pierwszym nawrocie na prowadzenie wysunął się Maksymilian Wechta na LA CALIDAD. Ostatecznie po dwóch przejazdach najwyższe miejsce podium zajął Jarosław Skrzyczyński. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Ludwiczak na NORDWIND ze stratą 0,14 s, a trzecie Wojciech Wojcianiec na NACCORD MELLONI. Grand Prix Lublina jest zaliczane do prestiżowego rankingów – FEI Longines Ranking oraz Rankingu Cavaliada Tour.

Jarosław Skrzyczyński to reprezentant klubu Agro-Handel Śrem. Od pięciu lat nieprzerwanie lider rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Na koniec 2017 roku znalazł się w pierwszej setce najlepszych skoczków globu w rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej. W minionym sezonie wygrał zarówno Puchar Polski (po raz czwarty), jak i mistrzostwa Polski (po raz trzeci). Prowadzi własny ośrodek treningu koni w Krzepielowie. Z polskich zawodników ma zdecydowanie najliczniejszą stawkę koni, na których może startować w konkursach zaliczanych do rankingu Longines, a takich w 2017 roku wygrał dziewięć.

Rozmowa video z Jarosławem Skrzyczyńskim po Grand Prix Lublina – https://youtu.be/hcG9RfG43ww

Wyniki pozostałych piątkowych zmagań na Cavaliadzie w Lublinie

——————————————————

18.02.2018

Sobota na Cavaliadzie w Lublinie to zmagania skoczków, zaprzęgowców oraz dzieci na kucach. Dzień rozpoczęły konkursy skokowe – mała runda i finał średniej rundy, a zakończył SPEED & MUSIC, konkurs szybkości rozgrywany przy dźwiękach głośniej dyskotekowej muzyki. Oto zwycięzcy poszczególnych rywalizacji.

Mała runda
W drugim z serii konkursów małej rundy rozgrywanym na poziomie 120 cm, wygrała polska zawodniczka Natalia Stefańska. Konkurs był rozgrywany o nagrodę Polskiego Związki Hodowców Koni, pod patronatem Equista.pl.

Finał średniej rundy
W finałowym konkursie średniej rundy zwyciężył Niemiec Jan Vinckier na koniuQANTAS. Spośród Polaków najlepszy była Jacek Zagor na NIRVARO, który zajął drugą pozycję.

Halowy Puchar Polski w Powożeniu  Zaprzęgami Czterokonnymi
Piotr Mazurek i zaprzęg złożony z koni Jaśmina, Blizard, Inwencja i Pelop wygrali konkurs zręczności powożenia z elementami maratonowymi, rozgrywany o nagrodę BMW Best Auto, pod patronatem Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Tym samym pozostaje liderem Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. Drugi był Bartłomiej Kwiatek, a trzeci Adrian Kostrzewa.

Cavaliada Future
W Lublinie odbył się kolejny etapy rozgrywek CAVALIADY Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol. Zmaganiom najmłodszych zawodników towarzyszyła nie tylko ambicja, ale również wysoki poziom umiejętności jeździeckich zawodników i ich wierzchowców.

Speed & Music
W konkursie szybkości Speed & Music zwyciężył Niemiec Christoph Lanske na gniadej klaczy CHACCO’S GIRL 4. Druga była reprezentantka Polski Agnieszka Olszewska, która kasztanowatym wałachu SKARBIEC. Andrzej Opłatek na klaczy LIGHT MY FIRE 7.

Pełne wyniki są dostępne na stronie http://www.cavaliada.pl/pl/wyniki_rankingi/

———————————————–

17.02.2018

Julia Cieślar – czarny koń Cavaliady w Lublinie i Jarosław Skrzyczyński z punktami w Rankingu Światowego Związku Jeździeckiego

KPMG Dressage Cup, Wechta Eventing Tour, konkurs równoległy Venus kontra Mars to najważniejsze atrakcje piątkowych zmagań w ramach Cavaliady Lublin. Do tego konkursy skokowe – w ramach średniej oraz dużej rundy. W tym ostatnim zawodnicy walczyli o punkty do prestiżowego Rankingu Światowego Związku Jeździeckiego.

Bohaterką dnia została Julia Cieślar, 25-letnia zawodniczka z Klubu Jazdy Konnej Szary Michałowice. W Lublinie amazonka wygrała już 3 konkursy. Dziś stanęła na najwyższym stopniu podium w konkursie Venus vs. Mars i średniej rundzie. A w czwartkowym konkursie małej rundy zajęła pierwsze miejsce na siwej klaczy BINGO i drugie w konkursie średniej rundy na gniadej klaczy POETIN.

Zobacz wyniki poszczególnych konkursów, Ranking CAVALIADA Tour 2017/2018 oraz Ranking WECHTA Eventing Tour 2017/2018.

KPMG Dressage Cup

Ilona Janas na koniu Lord Django uzyskała najwyższe noty w konkursie KPMG Dressage Cup o nagrodę KPMG, pod patronatem dressage24.pl. Z wynikiem 71,184 proc. wyprzedziła Emilię Jach na AQSEL i Grzegorza Cichonia na DREAMERZE.

Podwójne nagrody w średniej rundzie

Konkurs średniej rundy o nagrodę Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, pod patronatem TylkoSkoki.pl zwyciężyli ex aequo Julia Cieślar na klaczy POETIN i Jarosław Skrzyczyński na QUINTELLI. W konkursie brało udział więcej niż 100 zawodników, a to zobowiązuje organizatorów do stworzenia podwójnej klasyfikacji. Mamy więc dwóch zdobywców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.Sara Vingralkova na koniu CELANA Z i Maureen Bonder na wałachu HAVINGA’S BARCO VAN DER VALCKENBORG zostali sklasyfikowani na drugim miejscu. Na trzecim miejscu znalazł się Krzysztof Ludwiczak startujący na koniu SANDRA BLUE i ponownie Jarosław Skrzyczyński, tym razem dosiadający gniadego wałacha QUIRO.

Skrzyczyński najlepszy w dużej rundzie

Jarosław Skrzyczyński na siwym wałachu SILVER SHINE zajął pierwsze miejsce w konkursie dużej rundy o nagrodę firmy Andrewex. Zawodnicy pokonywali parkur o wysokości 145 cm. Konkurs jest zaliczany do Rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej. Drugie miejsce zajął Jan Bobik i FARMER a trzecie Michał Kaźmierczak na STAKORADO.

Wechta Eventing Tour

Mateusz Kiempa na ciemnogniadym wałachu LASSBAN RADOVIX zdeklasował przeciwników w konkursie WKKW o nagrodę firmy WECHTA, pod patronatem Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Tym samym pozostaje liderem Wechta Eventing Tour.

Zobacz video z Mateuszem Kiempą https://youtu.be/qRa-qX0TbMw

Venus vs. Mars

W konkursie Venus vs. Mars, który zakończył piątkowe zmagania w Lublinie wzięło udział 16 par. Na dwóch równoległych torach rywalizowała drużyna amazonek i jeźdźców. Zwyciężyła drużyna Venus, dzięki Julii Cieślar na BINGO, która stanęła na najwyższym stopniu podium.

———————————————————–

16..02.2018

Pierwszy dzień Cavaliady w Lublinie

Pierwszy dzień Cavaliady w Lublinie to zmagania skoczków w małej, średniej i dużej rundzie oraz konkursie Potęgi Skoku, Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami i ujeżdżeniu. Kto zwyciężył w poszczególnych konkursach?

Mała runda
Julia Cieślar z Ustronia na siwej klaczy BINGO zdobyła pierwsze miejsce w konkursie małej rundy o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich, pod patronatem Szkoły Pszczela Wola, który otworzył Cavaliadę Lublin 2018. Druga była Natalia Stefańska i PAPILLON, a trzecia Dajana Pawlicka i CAPPUCCINO. W konkursie startowały 93 pary. Zawodnicy mieli do pokonania przeszkody o wysokości 120 cm.

Średnia runda
W dwufazowym konkursie średniej rundy o nagrodę Over Horse, pod patronatem Prezesa Lubelskiego Związku Jeździeckiego zwyciężył Jarosław Skrzyczyński na gniadej klaczy QUINTELLA. Mistrz Polski dwukrotnie pokonał parkur bezbłędnie – w obu fazach nie zaliczył żadnej zrzutki. Julia Cieślar na klaczy POETIN zajęła drugie miejsce. Trzeci był Niemiec Christoph Lanske na CHACCO’S GIRL.

Duża runda
Mściwoj Kiecoń na gniadym wałachu DANTOS zwyciężył w konkursie dużej rundy o nagrodę Targów Lublin, pod patronatem IDEAExpo. Parkur został ustawiony na wysokości 140 cm. Tiit Kivisild i DON KIDE oraz Christoph Lanske i CILLI LOU zajęli kolejne pozycje na podium.

KPMG Dressage Cup
Emilia Jach na gniadym wałachu AQSEL była najlepsza w konkursie KPMG Dressage Cup o nagrodę Hüttenes-Albertus, pod patronatem Tygodnika Wprost. Kolejne miejsca zajęły Ilona Janas na LORDZIE DJANGO i Katarzyna Łukasik w parze z kasztanową klaczą E. SMARAGD.

Halowy Puchar Polski w Powożeniu  Zaprzęgami Czterokonnymi
Zaprzęg pod wodzą Adriana Kostrzewy okazał się najlepszy w pierwszym lubelskim konkursie w ramach Halowego Pucharu Polski w Powożeniu  Zaprzęgami Czterokonnymi o nagrodę BMW Best Auto, pod patronatem driving.pl. Favora, Maestro, Pegasus i Pluto bezbłędnie pokonały oba nawroty. Na drugim miejscu znalazł się zaprzęg Piotra Mazurka, a na trzecim Bartłomieja Kwiatka.

Rozmowa z Adrianem Kostrzewą [VIDEO] https://youtu.be/2BRxzaNB2j8  

Potęga skoku
J
an Bobik na SANTISIE  i  Wojciech Wojcianiec na CHINTABLUE pokonali mur o wysokości 2 metrów zajmując tym samym pierwsze ex equo miejsce w konkursie potęgi skoku o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich, pod patronatem Horse&Business Magazine.

Rozmowa z Janem Bobikiem i Wojciechem Wojciańcem [VIDEO] https://youtu.be/rGY58Z7_obM

———————————————————————

05.02.2017

Rekordowo w Lublinie

Zawody Cavaliada w Lublinie z roku na rok cieszą się wśród jeźdźców coraz większą popularnością. Po raz kolejny na liście zgłoszeń jest rekordowa liczba par.

Chętnych w wzięcia udziału w drugich zawodach z cyklu Cavaliada Tour jest ponad 300 par. Niestety ze względu na ramy czasowe programu organizator mógł przyjąć tylko 260 koni. Jeszcze nigdy w hali Targów Lublin nie trzeba było zawieszać aż tylu (15) flag.  W tym roku na starcie zobaczymy 140 jeźdźców z Belgii, Estonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kirgistanu, Łotwy, Litwy, Holandii, Norwegii, Rumunii, Rosji, Szwecji i Ukrainy.

Wśród gości zagranicznych nie zabraknie gwiazd takich jak Ales Opatrny z Czech, który w zeszłym roku wygrał Grand Prix Lublina, Andre Plath z Niemiec, Andrius Petrovas z Litwy czy Vladimir Beletskiy z Litwy. Z pierwszej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego będą prawie wszyscy: mistrz Jarosław Skrzyczyński, Krzysztof Ludwiczak, Michał Kaźmierczak, Wojciech Wojcianiec, Maksymilian Wechta, Adam Grzegorzewski, Jan Bobik i Mściwoj Kiecoń.

Lista zawodników Cavaliada Lublin

Komentarze

Prześlij nam newsa