Hodowla

Nowy katalog ogierów z Gestüt Bonhomme na 2018 rok już dostępny w Zabookuj!

Dzięki mieszczącej się w Buku (k. Poznania) Stajni Wygoda, która została wyłącznym przedstawicielem Gestüt Bonhomme w Polsce, rodzimi hodowcy koni sportowych zyskali dostęp do nasienia wysokiej klasy ogierów ujeżdżeniowych i skokowych. Interesujące dla polskich hodowców jest indywidualne doradztwo w wyborze odpowiedniego ogiera dla klaczy…. Więcej o tym miejscu pisaliśmy tutaj <klik>

W ofercie Stajni Wygoda na 2018 rok są między innymi takie ogiery jak:

DSP ARALDIK: DSP Araldik zabłysnął tytułem Vice-Bundeschampiona pięcioletnich koni skokowych. Udany start na MŚ w Lanaken i wysokie miejsca w międzynarodowym Youngster Tour ukazują jego talent do dużego sportu. Ze względu na swój doskonały ruch i jezdność oraz zaawansowany w krew rodowód Araldik jest również bardzo interesującym reproduktorem do WKKW. Jego potomstwo może się już cieszyć zwycięstwami w konkursach koni skokowych i ujeżdżeniowych.

BLACK RUBY: Black Ruby imponuje nadzwyczaj znakomitym typem: urzekająca sylwetka połączona z poprawnymi kończynami i nieskazitelnym pokrojem. Trzy pierwszorzędne chody podstawowe i kołyszący grzbiet zapewniają najwyższy komfort jazdy. Potomstwo og. Black Ruby urzeka zwycięstwami w konkursach koni ujeżdżeniowych i wyróżnia się w szczególności bardzo dobrą jezdnością i łatwością w obejściu.

CADEAU NOIR: Cadeau Noir urzeka fascynującym wyglądem oraz potężną siłą ruchu. Cadeau Noir oprócz swoich sukcesów sportowych wywołuje furorę swoim potomstwem. Wiele jego źrebiąt zostało sprzedanych na aukcjach za wysokie kwoty. Urzekają doskonałymi chodami o naturalnej tendencji do góry. Cadeau Noir jest homozygotyczne ciemny, co oznacza, że nawet w połączeniu z kasztanowatą klaczą uzyskają Państwo gniadego, skarogniadego lub karego źrebaka.

MARACANÁ: Maracaná w 2017 zaimponował jako zdecydowanie najlepszy ogier wszystkich körungów. Wyśmienita mechanika połączona z bardzo aktywnym zadem i niezłomnym rytmem sprawiają, że chody tego ogiera są rzadko spotykaną perfekcją. Naturalna elastyczność i kadencja sprawiają, że jego ruch swobodnie przepływa przez całe ciało. Ten imponujący kary ogier błyszczy nadzwyczajną siłą oddziaływania i królewskim wyglądem.

CASTINO: Castino zabłysnął jako premiowany ogier holsztyński. Jest znaczącym reproduktorem o nienagannym pokroju i nowoczesnej budowie, sportowcem w doskonałym typie. Swoją próbę dzielności wygrał z wymarzoną notą 9,58, Skoki luzem zostały ocenione na 10,0. Castino zwraca na siebie uwagę nie tylko swoimi sukcesami sportowymi, ale także swoim doskonałym potomstwem. Jego bilans to 5 uznanych synów, z tego 3 ogiery premiowane oraz liczne konie aukcyjne sprzedane za wysokie kwoty.

D’EGALITÉ: Entuzjastycznie celebrowany przez publiczność, D’Egalité awansował w 2015 na zwycięzcę westfalskiego körungu. Optymalnie łączy spektakularne chody z holenderskich genów z siłą charakteru, ramową górną linią i miłym temperamentem niemieckiej hodowli. D’Egalité dysponuje wybitnym stępem i wzorową jezdnością. Swoje źrebięta „stempluje“ znaczącą długością kończyn i niezwykle nowoczesnym typem. Przepiękna lekkość i elegancja są charakterystyczne zarówno dla niego samego, jak i dla jego źrebiąt.

DELOREAN: Ten premiowany ogier zawsze porusza się w rytmie, niezwykłej równowadze, dużym rozluźnieniu i dysponuje ogromnym potencjałem ruchowym o wybitnych chodach podstawowych. DeLorean zwyciężył próbę dzielności z końcową notą w ujeżdżeniu 9,15 i notami 10,0 za jedność i galop. Jego źrebięta wyróżniają się doskonałą jakością ruchu o dużej kadencji i bardzo dobrej motoryce zadu.

DIMAGICO: Na körungu hanowerskim w Verden ten eyecatcher awansował na premiowanego ogiera i ulubieńca publiczności. Dimagico swoim typem i genialnością chodu oraz szczególną czekoladowokasztanowatą maścią oferuje „to coś”. Rzuca się w oczy przez swój szczególnie swobodny i elastyczny ruch przy bardzo aktywnej pracy zadu oraz dużą akcję nadgarstka i swobodę łopatki. Pod siodłem punktuje swoją naturalną równowagą.

FEU D’OR: Feu D’Or urzeka swoim szarmanckim typem. Swobodny, sprężysty ruch o imponującej dynamice, wybitny galop i obszerny stęp zachwycały także podczas körungu oldenburskiego 2011 w Vechcie, gdzie uzyskał predykat ogiera premiowanego. Nieskazitelny pokrój i absolutnie miły interier komplementują wybitne cechy tego ogiera. Pod względem sportowym Feu D’Or może cieszyć się zwycięstwami w ujeżdżeniu klasy S, ma też jednego uznanego syna.

ZINEDREAM: Zinedream zachwycił w 2016 jako wybitny zwycięzca körungu Oldenburg-International. Doskonałą prezentacją w skokach wolnych Zinedream przekonał również rygorystyczne komisje Związku Holsztyńskiego i Hanowerskiego. Podczas próby dzielności błyszczał wysoki ocenami za predyspozycje skokowe, galop i charakter. Ten ogier łączy wszystko, co odznacza nowoczesnego sportowca najwyższej klasy – szczególnie przepiękny typ. Zinedream wyróżnia wysoka jakość, maksymalne wyczucie ciała, niesamowita inteligencja i wybity rodowód.

FIDERDANCE: Fiderdance w 2016 zachwycał jako najlepszy 7-letni ogier Niemiec w prestiżowym finale Nürnberger Burgpokal. Obecnie Fiderdane jest na najlepszej drodze do kariery w Grand Prix i potwierdził to wysokimi lokatami w ujeżdżeniu klasy S*** z piafem i pasażem. Jego źrebięta wyróżniają się nowoczesną długonożnością, jakością chodu oraz wyrazistą swobodą łopatki. Pod siodłem zachwycają wykwintną elegancją i przykładną jezdnością swego ojca.

GREY FLANELL: W 2014 Grey Flanell sam się ukoronował, kiedy został wybrany przez Związek Oldeburski na zwycięzcę Głównej Premii. Znaczący wpływ miał na to nieporównywalnie mocny pierwszy rocznik źrebiąt. Jak na taśmie produkcyjnej Grey Flanell dał zwycięskie i najdroższe źrebięta aukcyjne. Liczne potomstwo zostało sprzedane w wysokim pięciocyfrowym przedziale. W międzyczasie Grey Flanell dał 5 uznanych synów. W Holandii zadbał o furorę jako najlepszy ogier w Pavo Cup.

MORRICONE: Morricone to jeden z najczęściej używanych ogierów w Niemczech. Podczas każdego występu był mianowany zwycięzcą. Wygrał wielebny tytuł zwycięskiego ogiera i zwycięzcy Głównej Premii Oldenburskiej, zdominował próbę dzielności z wynikiem 9,33 (10,0 za jezdność i stęp) i prowadził w kwalifikacji do Bundeschampionatu. Jego źrebięta są trudne do pokonania pod względem piękna. Prezentują się bardzo szlachetnie z wybitną jakością chodów.

DSP QUINDALE: Ciemne umaszczenie, dostojna budowa, do tego nieskazitelne kończyny i majestatyczna aura – bardzo rzadko te wszystkie pozytywne cechy łączą się tak bardzo, jak w przypadku tego niezwykle charyzmatycznego ogiera. W sporcie DSP Quindale świętował liczne zwycięstwa. W 2014 zachwycał jako Wschodnioniemiecki Champion Kraju Związkowego. Jego źrebięta imponują długonożno- ścią, dużą ramą i doskonałymi chodami. Jego potomkowie zapewnili sobie czołowe miejsca w finałach znaczących championatów źrebiąt.

SCHENKENBERG: Bezgraniczne możliwości, orientacja i ostrożność, uderzająco dobry baskil i lśniąca czystością technika nóg – z tymi atrybutami ten dostojny i pełen wyrazu premiowany ogier wie jak zachwycać. Genetycznie uwarunkowany talent skokowy jest uzupełniony doskonałym charakterem i wzorową jezdnością. W spocie Schenkenberg może już wykazać pierwsze międzynarodowe sukcesy. Jego potomstwo urzeka imponującymi skokami wolnymi o wybitnej jakości.

SHOWDANCER: Nazwa mówi wszystko: Showdancer to mistrz ruchu najwyższej jakości. To ogier doskonały pod względem typu i chodów, który zachwyca licznymi zwycięstwami i sukcesami aż do Intermediaire I. Jego wielokrotnie premiowane i biorące udział w wystawach potomstwo przekonuje bardzo dobrym typem i ruchem. Pierwsi potomlowie pod siodłem cieszą wybitną jezdnością, absolutnie przyjaznym charakterem i nadzwyczajną łatwością w obsłudze.

Oraz wiele innych…

Szczegółowe informacje dotyczące stanówki oraz koni na sprzedaż są dostępne na www.stajnia-wygoda.pl.
Zapraszamy do zamawiania katalogów w naszym sklepie-> kontakt

Źródło fot. i opisów: Gestüt Bonhomme oraz Stajnia Wygoda

 

Komentarze

Prześlij nam newsa