Sport

Na starcie przed trzecią eliminacją Pucharu Polski WKKW w Sopocie

26.04.2018

Na starcie przed trzecią eliminacją Pucharu Polski WKKW w Sopocie

Dwa kolejne weekendy to trzecia i czwarta eliminacja Pucharu Polski WKKW na Hipodromie Sopot. W ramach najbliższych zawodów w dniach od 26 do 29 kwietnia rozegrane zostaną międzynarodowe konkursy CIC1*, CIC2*, CIC3* i CCI1* oraz krajowe konkursy CNC L i CNC P. Punkty będą mogli zbierać zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych.

W ramach trzeciej eliminacji Pucharu spośród seniorów wystartuje cała pierwsza trójka. Z pierwszej pozycji w rankingu będzie rywalizować Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian), z drugiego miejsca – Mateusz Kiempa (CSJ Coval), z trzeciego –  Paweł Warszawski (SJ Baborówko).

Wśród juniorów szansę na umocnienie swojej pozycji będzie miała zajmująca obecnie pierwsze miejsce Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian). Przeszkodzić w tym będzie jej mogła Aleksandra Chmielińska (LKJ Hippologia Strzegom), która obecnie zajmuje drugą pozycję ze stratą 10 punktów.

Ponieważ podczas trzeciej eliminacji w Sopocie nie stawi się Weronika Rozbiewaska (SKJ WJ Piaseccy Equestrian), w kategorii juniorów młodszych stratę będzie mógł odrobić Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka). Obecnie znajduje się on na drugiej pozycji ex aequo z Karoliną Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), która także nie będzie obecna podczas trzeciej eliminacji.

W młodych jeźdźcach o utrzymanie pozycji liderki będzie walczyć Julia Elzanowska (SJ Baborówko). Na starcie pojawi się także Weronika Krzyśpiak (KJ Dziecinów), która obecnie zajmuje pozycję trzecią.

Wśród amatorów na starcie zobaczymy Julię Bronś (KJ Pawlak Equestrian) i Magdę Mirosz (SKJ Grobice), które zajmują ex aequo pierwszą pozycję.

W ramach konkursów międzynarodowych na Hipodromie Sopot w ten weekend zobaczymy gwiazdy światowego WKKW, m.in. Andrew Hoya (AUS), Dirka Schrade (GER), Andreasa Osholta (GER).

Zawody na Hipodromie Sopot rozpoczynają się już dziś, kiedy zostanie rozegrana próba ujeżdżenia. W piątek i sobotę odbędzie się próba terenowa, a w niedzielę – skoki przez przeszkody i dekoracje zwycięzców.

—————————————————————————————

16.04.2018

SKJ WJ Piaseccy Equestrian punktuje w drugiej eliminacji Pucharu Polski WKKW 2018

Podczas drugiej eliminacji Pucharu Polski WKKW 2018, która odbyła się w miniony weekend w Stadzie Ogierów Bogusławice, punkty mogli zbierać zawodnicy wszystkich kategorii prócz seniorów.

Mimo nieobecności w Bogusławicach, wśród młodych jeźdźców swoje pozycje utrzymały na pierwszym miejscu Julia Elzanowska (SJ Baborówko) oraz na drugim miejscu Wiktoria Knap (ZKS Drzonków). Na pozycji trzeciej uplasowała się Weronika Krzyśpiak (KJ Dziecinów), która drugą eliminacją rozpoczęła swoją rywalizację w Pucharze Polski WKKW 2018.

Swoją pozycję liderki wśród juniorów po drugiej eliminacji utraciła nieobecna w Bogusławicach Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowelice) na rzecz Heleny Zagały (SKJ WJ Piaseccy Equestrian). Drugie miejsce należy obecnie do Aleksandry Chmielińskiej (LKJ Hipologia Strzegom), a miejsce trzecie do Magdaleny Paraszczuk (KJ Szarża).

W rankingu juniorów młodszych na pierwsze miejsce wysunęła się Weronika Rozbiewska (SKJ WJ Piaseccy Equestrian). Pozycję lidera utracił Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka), który obecnie znajduje się ex aequo na miejscu drugim z Karoliną Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice).

Wśród młodzików pozycję liderki utrzymała Zofia Złotnicka (SKJ WJ Piaseccy Equestrian). Na miejscu drugim znajduje się po eliminacji w Bogusławicach Julia Witowska (SKJ Beckersport Raszyn). Miejsce trzecie zajmuje Zofia Michalak (bez przynależności klubowej).

W rankingu amatorów pierwsze miejsce ex aequo zajmuje nieobecna w Bogusławicach Julia Bronś (KJ Pawlak Equestrian) oraz Magda Mikosz (SKJ Grobice), która swoją rywalizację w Pucharze Polski WKKW rozpoczęła w Bogusławicach. Na miejscu trzecim po drugiej eliminacji znajduje się Anna Kozak (KJ Czarny Dunajec).

W rankingu klubowym na pierwsze miejsce z miejsca czwartego przesunął się SKJ WJ Piaseccy Equestrian, dla którego punktowały Helena Zagała i Marta Zawada w kategorii juniorów, Weronika Rozbiewska wśród juniorów młodszych oraz Zofia Złotnicka wśród młodzików. Miejsce drugie w kategorii klubowej po drugiej eliminacji zajmuje KJ Pawlak Equestrian, a miejsce trzecie – SJ Baborówko.

Trzecia eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się w ostatni weekend kwietnia (27-29.04.2018) na Hipodromie Sopot.

Ranking Pucharu Polski WKKW po I Eliminacji PPWKKW

Bogusławice 14-15.04.2018 r

Ranking PP WKKW – Juniorzy

Ranking PP WKKW – Juniorzy Młodsi

Ranking PP WKKW – Młodzicy

Ranking PP WKKW – Młodzi Jeźdźcy

Ranking PP WKKW – Amatorzy

Ranking PP WKKW – Klubowy

———————————————————————————-

09.04.2018

Amazonki na prowadzeniu

Po pierwszej eliminacji Pucharu Polski WKKW prowadzenie w rankingu w pięciu spośród sześciu kategorii wiekowych objęły amazonki. Dzięki znakomitej postawie Joanny Pawlak w kategorii seniorów, Roksany Fortuniak w kategorii młodych jeźdźców, Kamili Cygan w kategorii juniorów młodszych i Julii Bronś w kategorii amatorów pierwsza eliminacja Pucharu Polski WKKW w ramach zawodów Strzegom Spring Open zakończyła się także pierwszym miejscem w kategorii klubowej dla Klubu Jeździeckiego Pawlak Equestrian.

W kategorii seniorów Pucharu Polski WKKW 2018 prowadzenie objęła Joanna Pawlak (Pawlak Equestrian), która z Fantastic Friedą rozpoczęła sezon od startu w najtrudniejszym konkursie zawodów, jako jedyna reprezentując barwy Polski – w CIC3*. Ostatecznie amazonka zajęła w nim 10 miejsce. Na drugim miejscu w kategorii seniorów Pucharu uplasował się Mateusz Kiempa (CSJ Coval), a na trzecim – Paweł Warszawski (SJ Baborówko). Jeźdźcy ci zebrali punkty w konkursie CIC2*.

W młodych jeźdźcach pierwszą pozycję po pierwszej eliminacji objęła Julia Elzanowska (SJ Baborówko), która z Lucky Comeback wykazała się znakomitą postawą w ciągu wszystkich dni i w konkursie CIC1* (sekcja B) zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej. Druga w kategorii młodych jeźdźców jest Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), a trzecia – Paulina Maciejewska (ZKS Drzonków).

W kategorii juniorów walkę o obronę zeszłorocznego tytułu rozpoczęła Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowelice), która w konkursie CNC1* wywalczyła pierwsze miejsce w pierwszej eliminacji Pucharu. Druga w tej kategorii wiekowej jest Oliwia Paździora (LKS Stragona), a trzecia – Jula Gillmaier (KS Gillmaier).

W juniorach młodszych pierwszą pozycję w rankingu po pierwszej eliminacji objął Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka). Na drugim miejscu uplasowała się Kamila Cygan (Pawlak Equestrian), a na trzecim w tej kategorii – Aurelia Zdanowska (Pomorska Liga Jeździecka).

W młodzikach pierwszą pozycję zajęła Zofia Złotnicka (SKJ WJ Piaseccy Equestrian). W kategorii amatorów najlepsza po pierwszej eliminacji Pucharu Polski WKKW 2018 jest Julia Bronś (Pawlak Equestrian). Drugie miejsce wśród amatorów zajmuje Monika Jezior (JKS Jaroszówka), a trzecie – Grzegorz Rychlik (LKS Cwał).

W przyszły weekend, w dniach 14-15 kwietnia w Stadzie Ogierów Bogusławice odbędzie się druga eliminacja Pucharu Polski WKKW. W ramach zawodów odbędą się konkursy LL70, LL85, L, P, oraz konkurs 1*, dlatego punkty w rankingu Pucharu będą mogli zbierać zawodnicy wszystkich kategorii poza seniorami. Ponieważ na liście startowej znalazło się 137 par, można się spodziewać sporych zmian w niższych kategoriach wiekowych Pucharu.

Ranking Pucharu Polski WKKW po I Eliminacji PPWKKW

Strzegom 06-08.04.2018 r

Ranking PP WKKW – Seniorzy

Ranking PP WKKW – Juniorzy

Ranking PP WKKW – Juniorzy Młodsi

Ranking PP WKKW – Młodzicy

Ranking PP WKKW – Młodzi Jeźdźcy

Ranking PP WKKW – Amatorzy

Ranking PP WKKW – Klubowy

 

Więcej informacji na: www.ppwkkw.pl

—————————————————————————————–

03.04.2018

Rusza Puchar Polski WKKW

W najbliższy piątek rozpocznie się rywalizacja w ramach Pucharu Polski WKKW. Pierwszą eliminacją są zawody Strzegom Spring Open, odbywające się w Ośrodku Jeździeckim Stragona w Strzegomiu w dniach od 6 do 8 kwietnia.

Na listach zawodów Strzegom Spring Open znalazło się 280 par z 16 państw. Spośród polskich zawodników w zawodach wezmą udział także tacy, którzy będą mogli rozpocząć walkę o obronę tytułu z zeszłorocznego Pucharu Polski WKKW. Na starcie pojawią się m.in.: Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), który w zeszłym roku zdobył pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii seniorów, Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), która triumfowała w kategorii juniorów, czy Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowelice), która odebrała w 2017 roku złoty medal w kategorii juniorów młodszych.

Do rywalizacji w Strzegom Spring Open przystąpi także wielu innych utytułowanych polskich zawodników, m.in. Małgorzata Cybulska (SJ Baborówko), Mateusz Kiempa (CSJ Coval Biały Bór), Mariusz Kleniuk (LKJ Hipologia Strzegom), czy Paweł Warszawski (SJ Baborówko).

Puchar Polski WKKW 2018 będzie rozgrywany według nowego Regulaminu. Zgodnie z nim, zawodnicy będą rywalizować w ramach sześciu kategorii wiekowych (seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi, młodzi jeźdźcy, młodzicy, amatorzy) oraz w kategorii klubowej.

W klasyfikacji końcowej Pucharu będą liczyć się cztery najlepsze wyniki z eliminacji oraz wyniki z finału. W kategorii klubowej będą sklasyfikowane kluby, reprezentowane przez minimum dwóch zawodników różnych kategorii wiekowych, a pod uwagę będą brane ich cztery najlepsze wyniki.

Zawodnikom w edycji 2018 podniesiona została poprzeczka – seniorzy i juniorzy młodsi będą zbierać punkty rankingowe w konkursach wyższej rangi. Dodatkowo finał w kategorii seniorów będzie rozgrywany w konkursie CIC3*.

W terminarzu Pucharu Polski WKKW 2018 znalazło się szesnaście eliminacji, w części z nich punkty będą mogli zdobywać zawodnicy tylko z niższych kategorii wiekowych. W cyklu rozgrywek znalazły się ośrodki jeździeckie w: Strzegomiu, Bogusławicach, Sopocie, Racocie, Baborówku, Facimiechu, Kwiekach, Walewicach i Mosznej.

Więcej informacji o Pucharze Polski WKKW na: www.ppwkkw.pl

Więcej informacji o Strzegom Spring Open na: http://eventing.strzegomhorsetrials.pl/pl/

—————————————————————————————

07.03.2018

Więcej i wyżej w Pucharze Polski WKKW

Zmiany w regulaminie Pucharu Polski WKKW 2018 oraz większa niż w poprzednich latach liczba eliminacji to dowód na to, że polskie WKKW systematycznie się rozwija. W tym roku organizatorzy postawili przed zawodnikami jeszcze wyższą poprzeczkę.

Regulamin Pucharu Polski WKKW 2018 wprowadza cztery najważniejsze zmiany w tegorocznych rozgrywkach. Pierwsza z nich odnosi się do zwiększającego się zainteresowania Pucharem Polski WKKW i rosnącej liczby zawodników. Spowodowało to wprowadzenie osobnej kategorii wiekowej, w której rywalizować będą Młodzi Jeźdźcy (w poprzednich latach startowali oni wspólnie z Seniorami).

Zawodnicy będą rywalizować w ciągu całego sezonu w sześciu kategoriach wiekowych:

  1. Amatorzy – zawodnicy w wieku powyżej 18 lat, którzy przed pierwszą eliminacją Pucharu Polski WKKW nie została nadana II klasa sportowa WKKW lub wyższa i nie wystartowali w trakcie sezonu w konkursie wyższym niż CNC P,
  2. Młodzicy (duże konie i kuce) – zawodnicy w wieku 11-13 lat,
  3. Juniorzy Młodsi (duże konie i kuce) – zawodnicy w wieku 14-15 lat,
  4. Juniorzy – zawodnicy w wieku 16-18 lat,
  5. Młodzi Jeźdźcy – zawodnicy w wieku 19-21 lat,
  6. Seniorzy – zawodnicy od 22 lat.

Po raz kolejny wyniki zawodników jednego klubu będą zaliczać się do klasyfikacji klubowej. Liczone będą tu cztery najlepsze wyniki punktowe zawodników jednego klubu z klasyfikacji końcowej indywidualnej Pucharu Polski WKKW spośród wszystkich kategorii wiekowych. W klasyfikacji klubowej będą pod uwagę brane kluby, reprezentowane przez zawodników minimum dwóch różnych kategorii wiekowych.

Drugą zmianą w tegorocznym regulaminie Pucharu Polski WKKW jest podwyższenie poziomu konkursów, w jakich zawodnicy będą zbierać punkty do rankingu w kategoriach Seniorów (konkursy 2* i 3*), Juniorów (konkursy P, 1* i 2*) i Juniorów Młodszych (konkursy L, P i 1*).

Wyższy niż w poprzednich latach poziom trudności w Pucharze Polski WKKW odnosi się także do większej liczby wyników, które będą brane pod uwagę do klasyfikacji końcowej. W edycji 2018 zawodnikom będą się liczyć cztery – a nie trzy – najlepsze wyniki uzyskane na zawodach eliminacyjnych w czasie całego cyklu oraz wynik konkursu finałowego.

Przed trudniejszym zadaniem będą dodatkowo postawieni Seniorzy. W Finale Pucharu Polski WKKW Seniorów będą oni rywalizować w konkursie na poziomie trzech gwiazdek – CIC3*.

W terminarzu Pucharu Polski WKKW 2018 znalazło się aż 16 eliminacji, choć w części z nich punkty będą mogli zdobywać zawodnicy tylko z niższych kategorii wiekowych. W cyklu rozgrywek w ramach Pucharu Polski WKKW 2018 znalazły się ośrodki jeździeckie w: Strzegomiu, Bogusławicach, Sopocie, Racocie, Baborówku, Facimiechu, Kwiekach, Walewicach i Mosznej.

Puchar Polski WKKW 2018 rozpoczną zawody w Strzegomiu w dniach 6-8 kwietnia. Finał rozegrany zostanie podczas zawodów Baborówko Horse Sale Show, rozgrywanych w Baborówku w dniach 28-30 września.

Organizatorem Pucharu Polski WKKW 2018 we współpracy z Polskim Związkiem Jeździeckim jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko.

Więcej informacji na: www.ppwkkw.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa