Sport

Majówkowe WKKW w Sopocie

Majówkowe WKKW w Sopocie

W minionym tygodniu odbył się drugi i ostatni cykl konkursów „International and National Three Day Event” konkurencji WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego).

Poznajmy ciekawą historię konkurencji WKKW.

Wywodzi się ona z tradycji wojskowej. Po raz pierwszy  zawody o podobnej formule zostały rozegrane w Paryżu w 1902 roku. Celem takich zawodów było zademonstrowanie odwagi, wytrzymałości i szybkości koni, jak również ich wyjątkowe zgranie z jeźdźcem. Po raz pierwszy WKKW odbyło się na Olimpiadzie w roku 1912 w Sztokholmie, lecz do roku 1924 mogli brać udział tylko oficerowie wojskowi w czynnej służbie. Zawodnicy cywilni zostali dopuszczeni dopiero w roku 1956. Kobiety po raz pierwszy mogły wystartować w zawodach WKKW dopiero w roku 1964 i do dziś współzawodniczą z mężczyznami jak równy z równym.

Na Sopockim Hipodromie mogliśmy podziwiać „królową” wszystkich dyscyplin jeździeckich w której zawodnicy zdobywali wyniki w trzech konkurencjach: próba ujeżdżenia, próba skokowa WKKW, oraz próbie terenowej (cross). Ta ostatnia a zarazem najbardziej widowiskowa ze wszystkich konkurencja była dużym sprawdzianem zarówno dla jeźdźca jak i dla jego konia. Przeszkody były stałe o różnych kolorach i kształtach, dodatkowo była także przeszkoda z wodą. Największym jednak wyzwaniem była przeszkoda nr. 10 o kształcie domku z niebieskim dachem gdzie najwięcej koni odmawiało skoku oraz jedna osoba zaliczyła upadek z konia.

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z różnych państw m.in. z Korei, Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Litwy, Czech, Estonii, Austrii, Włoch, Norwegii, Holandii oraz Polski.

W dobrej formie był nasz rodak Mateusz Kiempa. Zawodnik ten osiągnął bardzo dobry wynik na klaczy Libertina (Con Sherry x Libra) i uplasował się na pierwszym miejscu w  jednym z ważniejszych i trudniejszych konkursów rangi CIC-2. Bardzo dobry przejazd odnotował także nasz drugi zawodnik Paweł Spisak, który na wałachu Szejk zajął drugie miejsce w przejeździe CIC-1.  W takcie zawodów WKKW nie zabrakło również zawodników tj. Anna Karpińska na koniu Solandria, Dagmara Wilczewska na koniu Largo, Artur Społowicz na koniu Bankier, Jerzy Krukowski na koniu Harrisontown oraz wielu innych bardzo dobrych  jeźdźców których wyniki prezentujemy w linku poniżej.

W dniach 5-6 maja 2018 rozegrano 9 konkursów o różnym stopniu trudności

Po drugim weekendzie najlepsi okazali się być:

CNC L (pony ranking) : Julia Skwierawska  na koniu INTUICJA KOŃSKI GAJ

CNC P (pony ranking) : Elmo Laiho na koniu  EWAN STONE

CIC-1 : Mattia Luciani  na koniu SAM B

CIC-2 : Mateusz Kiempa na koniu LIBERTINA

CNC-L: Michał Zakrzewski na koniu Wernisaż

CNC-P: Joris Vanspringel na koniu SILVER ARROW ECUBERTHA B

CCI-1: Seok Kimna na koniu CLOUD NINE 4

CCI-2: Sandra Auffarth na koniu DAYTONA BEACH 8

CCI-3: Andreas Ostholtna koniu CORVETTE 31

Więcej wyników znajdziesz << tutaj >>

 

MB

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Komentarze

Prześlij nam newsa