Sport

Zawody ujeżdżeniowe w OSK Lipce

W minioną niedzielę tj. 13 maja 2018r. w Ośrodku Sportów Konnych Lipce odbyły się Zawody Regionalne w Ujeżdżeniu.
Przeprowadzono dziesięć konkursów od L-3 Towarzyskiego do C-3. Sędziowali  p. Zofia Górska i p. Łukasz Walter.
Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 10.00 konkursem Towarzyskim w klasie P-3 na zmniejszonym czworoboku dla kucyków. W tym konkursie zwyciężyła Zuzanna Borys zawodniczka KJ Pegaz Reda na La Marcelle. Następnie rozegrano konkurs klasy P-4 również dla kucy. Udział w nim wzięły te same konie i zawodniczki co w pierwszym konkursie, a zwycięstwo wywalczyła Amelia Gajewska na kucu Epizod. Zawodniczka ta również reprezentowała klub z Redy. Kolejne konkursy L-1 i towarzyski L-3 należały do Julii Gruchały i Hetmana. W regionalnym L-3 wygrała reprezentantka gospodarzy Jagoda Burzyńska na klaczy Waiika.
W konkursach klasy P (P-1 i P-2) na podium stanęła zawodniczka SKJ Sopot Honorata Stromska na Casio Royal. W N-4 tryumfowała reprezentantka KJ Facimiech – Małgorzata Kawla na koniu BOB. W konkursie N-6 mogliśmy podziwiać zwycięski przejazd Arkadiusza Ignasiaka na Calderonie.
Dodatkowo na zakończenie zawodów odbył się konkurs C-3, w którym bardzo dobry przejazd na koniu Hudini zanotowała nasza Gosia na, czyli Małgorzata Bąba reprezentantka OSK Lipce i Zabookuj 🙂
Odbywające się w tym samym czasie w Sopocie szkolenie ujeżdżeniowe z Manolo Mendezem oraz zbliżające się zawody w Barłominie niestety spowodowały, że frekwencja na zawodach nie była zbyt duża.  Mimo tego zawody można uznać za udane. Dzięki organizatorom i uczestnikom,  panowała bardzo miła i przyjazna atmosfera. Wszyscy zawodnicy i ich konie prezentowali się się wyśmienicie. Pogoda również dopisała.

Zawody Lipce 2018 – wyniki

AK

fot. Julia Lendzion

Komentarze

Prześlij nam newsa