Sport

Najlepszy na świecie, najlepszy w Baborówku

28.05.2018

Najlepszy na świecie, najlepszy w Baborówku

Zakończył się Festiwal Jeździecki Baborówko, w ramach którego przez ostatnie cztery dni rozgrywane były międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego na poziomie CIC3*, CIC2*, CIC1* oraz CICYH1* dla koni sześcioletnich.

W najtrudniejszym konkursie zawodów CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza rywalizowała czołówka zawodników ze świata, którzy przyjechali do Baborówka walczyć o rekordową w historii polskiego WKKW oraz siódmą na świecie pod względem wysokości pulę nagród finansowych.

Brytyjczyk Oliver Townend (GBR) objął prowadzenie w konkursie CIC3* po próbie ujeżdżenia i nie oddał go aż do dzisiejszego dnia. Razem z Cillnabradden Evo dziś pokonał trudny tor przeszkód bezbłędnie, zajmując w konkursie pierwsze miejsce. Zwycięzca otrzymał premię finansową w wysokości 100 000 PLN. Drugie miejsce zajął Andreas Dibowski (GER), który startował z koniem FRH Corrida. Miejsce trzecie objął Maxime Livio (FRA), który startował z koniem Pica d’Or.

W konkursie CIC2* – puchar Kuhn Maszyny Rolnicze po trzech próbach (ujeżdżeniu, próbie terenowej i skokach przez przeszkody) najlepszy był Mateusz Kiempa (POL). Zawodnik po wczorajszej próbie terenowej objął prowadzenie w rankingu z Libertiną i dziś w próbie skoków przez przeszkody zachował pozycję lidera. Miejsce drugie zajął Senne Vervaecke (BEL), który startował na koniu Jeno. Miejsce trzecie należy do pary Elmar Lesch (GER) i konia Rough Diamond.

 

W konkursie CICYH1* dla koni sześcioletnich zwyciężyła Stephanie Böhe (GER), która startowała na koniu Romance P. Drugie miejsce zajął Maxime Livio (FRA) z koniem Clotaire de Ferivel. Miejsce trzecie należy do Pauline Wieczorek (POL) i klaczy Czacza.

W Festiwalu Jeździeckim Baborówko wzięli udział najlepsi zawodnicy na świecie, m.in. zajmujący pierwsze miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) Oliver Townend (GBR), zajmujący miejsce trzecie w rankingu FEI Tim Price (NZL) oraz wielu zawodników z pierwszej setki światowego rankingu oraz najlepszych polskich jeźdźców i amazonki.

CIC1_final_results
CIC2_final
CIC3_final
CICYH1_final

Pełne wyniki dostępne są na: www.festiwal.baborowko.pl.

Więcej informacji na:

https://www.facebook.com/festiwal.baborowko/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/

https://www.youtube.com/channel/UCzfmxVHAbNS8XdcFRmYTV6g

—————————————————————

27.05.2018

Po próbie terenowej podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, czas na skoki

Dziś zawodnicy, rywalizujący w Festiwalu Jeździeckim Baborówko, zmierzyli się z wymagającą trasą próby terenowej. Reprezentacja Polski zaprezentowała dobrą formę.

Tylko dwie pary pokonały dziś trudną trasę próby terenowej konkursu CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w normie czasu i bez błędów – Oliver Townend (GBR) na Cillnabradden Evo i Maxime Livio (FRA) na Pica d’Or. Drugi dzień z rzędu lider światowego rankingu WKKW, Oliver Townend (GBR), pokazał znakomitą postawę, pokonując cross bezbłędnie i najszybciej spośród 39 par – w czasie 6.55 minut. To umocniło jeźdźca na pozycji lidera w tym najtrudniejszym konkursie zawodów. Przed próbą skoków przez przeszkody zawodnik ma 4,5 punktu przewagi do będącego na drugim miejscu Maxime Livio (FRA) na Opium De Verieres.

Maxime Livio (FRA) może dzisiejszy dzień zaliczyć do bardzo udanych. Po wczorajszej próbie ujeżdżenia w konkursie CIC3* Francuz był na czwartej pozycji z Opium De Verieres, na 20 z Pica d’Or oraz na 34 z Vitorio Du Montet. Dziś po wymagającej próbie terenowej zawodnik uplasował się na drugiej pozycji z Opium De Verieres (zbierając 2,4 punku karnego za przekroczenie normy czasu), na pozycji czwartej – z Pica d’Or (pokonując cross bezbłędnie i w normie czasu) oraz na miejscu 18 z Vitorio Du Montet (zbierając 14,4 punktów karnych za przekroczenie normy czasu).

Z dziewiątej na trzecią pozycję w konkursie CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza przesunął się Andreas Dibowski (GER) na koniu FRH Corrida. Zawodnik pokonał dziś cross bezbłędnie, zbierając jednak 1,6 punktu karnego za przekroczenie normy czasu.

Z konkursu wyeliminowany został Tim Price (NZL), który zaliczył niegroźny upadek z konia Pats Jester w drugiej części próby terenowej.

W konkursie CIC2* – puchar Kuhn Maszyny Rolnicze na pozycję lidera wysunął się Mateusz Kiempa (POL) na Libertinie. Jadący jako ostatni spośród 59 zawodników Kiempa (POL) pokonał próbę terenową bezbłędnie i w normie czasu. Na drugie miejsce przesunął się Senne Vervaecke (BEL) z Jeno. Miejsce trzecie po próbie terenowej należy do Andreasa Dibowskiego (GER) na Belfast 35.

Dziś swoje rozstrzygnięcie miał konkurs CIC1* – puchar Lotto. Pierwszego dnia pozycję lidera objął Yoshiaki Oiwa (JPN) z koniem Bart L JRA i nie oddał jej aż do dzisiaj. Drugie miejsce po dzisiejszej próbie terenowej zajął Paweł Warszawski (POL) ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, który startował w tym konkursie z koniem Frontiera. Na pozycji trzeciej uplasował się Mateusz Kiempa (POL) z koniem Ambrozio J.

W konkursie CICYH1* dla młodych koni sześcioletnich – puchar Stadniny Kunowo pierwsze miejsce przed próbą skoków przez przeszkody zajmuje Maxime Livio (FRA) z koniem Clotaire de Ferivel. Miejsce drugie zajmuje Stephanie Bohe (GER) z koniem Romance P. Miejsce trzecie należy do Pawła Warszawskiego (POL) i Hummera.

Niedzielna próba skoków będzie transmitowana live online (na stronie internetowej, na profilu Facebook i kanale Youtube zawodów). O godz. 10.45 rozpocznie się konkurs CIC2* – puchar Kuhn Maszyny Rolnicze, a o godz. 14.00 – konkurs CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza.

Jutro rano wszystkie konie poddane zostaną przeglądowi weterynaryjnemu po dzisiejszej wyczerpującej próbie terenowej. Test skoków przez przeszkody wyłoni zwycięzców, którzy podzielą się rekordową pulą nagród w historii polskiego WKKW.

CIC1_final_results
CIC2_after_cross

CIC3_after_cross
C
ICYH1_results_after_xc

Pełny program, listy i wyniki dostępne są na: www.festiwal.baborowko.pl.

Więcej informacji na:

www.festiwal.baborowko.pl

https://www.facebook.com/festiwal.baborowko/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/

https://www.youtube.com/channel/UCzfmxVHAbNS8XdcFRmYTV6g

———————————————————–

26.05,.2018

Baborówko przed próbą terenową

Kolejny emocjonujący dzień podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Znakomite przejazdy gwiazd WKKW zmieniły kolejność w rankingu najtrudniejszego konkursu zawodów CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza. Świetną postawą wykazali się dziś także reprezentanci Polski.

W konkursie CIC3* na pierwszą pozycję wysunął się Oliver Townend (GBR) z koniem Cillnabradden Evo. Zawodnik to obecny lider światowego rankingu Międzynarodwej Federacji Jeździeckiej. Na drugiej pozycji po dzisiejszej próbie ujeżdżenia jest Tim Price (NZL) z koniem Pats Jester, który w Polsce rywalizuje pierwszy raz, a w światowym rankingu zajmuje obecnie trzecie miejsce. Świetne przejazdy obu zawodników przyniosły publiczności wiele emocji, a atmosfera podczas ich startów była niemalże podniosła. Obaj jeźdźcy do Baborówka przywieźli po jednym koniu. Na trzecią pozycję po dzisiejszym dniu spadła wczorajsza liderka – Sara Algotsson Ostholt (SWE) z koniem Wega, choć do Tima Price’a (NZL) dzieli ją tylko 0,2 punktu karnego, a do lidera – 1,8 punktu karnego.

Najwyżej sklasyfikowanym po próbie ujeżdżenia Polakiem w CIC3* jest Mateusz Kiempa, który dziś świetnie zaprezentował się z Lassban Radovix. W tym momencie zawodnik uplasował się na dziesiątej pozycji, co w takim międzynarodowym towarzystwie jest wielkim sukcesem pary.

W konkursie CIC2* o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze pozycję lidera po obu częściach ujeżdżenia utrzymał reprezentant Niemiec Kai Ruder (GER) z koniem Chicago M. Na drugim miejscu po ujeżdżeniu jest Mateusz Kiempa (POL), który wykazał się znakomitą postawą z Libertiną, mając tylko 0,4 punktu karnego straty w stosunku do lidera. Na trzecim miejscu jest Senne Vervaecke (BEL) z koniem Jeno ze stratą do lidera 1,7 punktu karnego.

Dziś w konkursie CIC1* rozegrana została próba skoków. Po dwóch testach (wczorajszym ujeżdżeniu i dzisiejszych skokach) pozycję lidera utrzymał Yoshiaki Oiwa (JPN) na koniu Bart L JRA. Na miejsce drugie wysunął się reprezentant Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko Paweł Warszawski (POL) na koniu Frontiera. Na miejscu trzecim przed próbą terenową jest Anna Doring-Rossler (GER) na koniu Schoccocina.

Na pierwszej pozycji po dzisiejszej próbie ujeżdżenia w konkursie CICYH1* jest Maxime Livio (FRA) z koniem Clotaire De Ferivel. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Niemiec Andreas Brandt z koniem Esra BS, mając 1,2 punktu straty do lidera. Na pozycji trzeciej po ujeżdżeniu jest Stephanie Bohe (GER) na koniu Romance P ze stratą do lidera 1,4 punktu.

Dziś zakończyły się zmagania w konkursie krajowym L. W serii A pierwsze miejsce zajęła Sylwia Rychlik (POL) na koniu Florentina. Na miejscu drugim uplasowała się Wiktoria Spisak (POL) na koniu Strona II. Miejsce trzecie należy do Nikoliny Czuchaj (POL) i konia Benefis. Serię B konkursu krajowego L wygrał Michał Zakrzewski (POL) na Wernisażu. Miejsce drugie należy do Pawła Spisaka (POL) i Robinii. Na miejscu trzecim konkurs ukończył Miroslav Prihoda (CZE) na koniu Eldorado.

Jutro odbędą się próby terenowe. Cross konkursów CIC1* i CICYH1* rozpocznie się o godz. 8.30, próba terenowa konkursu CIC3* rozpocznie się o godz. 12.00 (transmisja live online), a cross CIC2* wystartuje o godz. 16.00 (transmisja live online).

Z konkursów CIC2* i CIC3* zapewniony będzie livestreaming, dostępny na stronie internetowej zawodów (www.festiwal.baborowko.pl) oraz profilach Facebook i Youtube.

Sportowe emocje na najwyższym międzynarodowym poziomie to nie wszystko podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Jutro publiczność będzie mogła wziąć udział także w licznych atrakcjach, przygotowanych przez organizatorów. Piękna trasa próby terenowej zachęca do spacerów i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dla dzieci przygotowana zostanie strefa zabaw i warsztatów, a dla dorosłych – kiermasz rękodzieła i targi produktów od lokalnych producentów. Każdy chętny będzie mógł jutro w Baborówku oddać krew – do dyspozycji będzie Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który stanie na zawodach w godzinach od 11.00 do 15.00.

wyniki po 1 dniu CICYH
wyniki po 2 dniu CIC2
wyniki po 2 dniu CIC3

Wyniki_CIC1_1_proba

Wyniki_CIC2__cz.1

Wyniki_CIC3_cz.1

ZK_L_seria_A_kros__
Wyniki_III_proba

ZK_L_seria_B_kros__
Wyniki_III_proba

Pełny program, listy i wyniki dostępne są na: www.festiwal.baborowko.pl.

Więcej informacji na:

www.festiwal.baborowko.pl

https://www.facebook.com/festiwal.baborowko/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/

https://www.youtube.com/channel/UCzfmxVHAbNS8XdcFRmYTV6g

——————————————————————–

25.05.2018

Pierwszy dzień Festiwalu Jeździeckiego Baborówko – ujeżdżenie

Piękna, choć wietrzna, pogoda sprzyjała dziś dobrej atmosferze Festiwalu Jeździeckiego Baborówko.

Próby ujeżdżenia najtrudniejszego konkursu zawodów CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza oraz próba ujeżdżenia konkursu CIC2* o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze podzielone zostały na dwie części. Dziś zostały rozegrane pierwsze z nich.

W pierwszej części konkursu CIC3* po przejeździe dwudziestu zawodników prowadzi reprezentująca Szwecję Sara Algotsson Ostholt (SWE) na koniu Wega. Wega to 17-letnia klacz, z którą amazonka w 2012 roku wygrała srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Francji, Maxime Livio (FRA), z koniem Opium de Verries. Francuz w konkursie CIC3* rywalizuje łącznie z trzema końmi: z koniem Vitorio du Montet jest obecnie na 16 miejscu, a przed nim jeszcze jutrzejszy start z koniem Pica d’Or. Trzecie miejsce w konkursie CIC3* po pierwszej części ujeżdżenia zajmuje para reprezentująca Japonię: Yoshiaki Oiwa (JPN) i koń Calle 44.

Druga część próby ujeżdżenia konkursu CIC2* rozpocznie się jutro o godz. 8.30, a konkursu CIC3* – o godz. 11.30. Z konkursów CIC2* i CIC3* dostępna będzie transmisja live online na stronie internetowej wydarzenia, kanale Youtube i profilu Facebook.

W konkursie CIC2* o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze po pierwszym dniu prowadzi Kai Ruder (GER) z koniem Chicago M. Na drugim miejscu znajduje się reprezentujący Belgię Senne Vervaecke (BEL) z koniem Jeno. Trzecie miejsce po pierwszej części ujeżdżenia zajmuje Andreas Dibowski (GER) i koń Brennus. Najlepszym z Polaków w tym konkursie po pierwszym dniu jest reprezentant gospodarzy – Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko – Paweł Warszawski na koniu Aristo A-Z. Zawodnik zajmuje obecnie ósme miejsce.

Na pozycji lidera w konkursie CIC1* o puchar Lotto zajmuje się Yoshiaki Oiwa (JNP) z koniem Bart L JRA. Miejsce drugie objął reprezentant Polski, Aleksander Kadłubowski, z koniem Senior. Miejsce trzecie po próbie ujeżdżenia zajmuje reprezentantka Holandii – Annemiek Wieken (NED) z koniem Don Vino.

W konkursie krajowym na poziomie L o puchar Carr Day Martin prowadzi Ksawery Śniegucki z koniem Sunrise Avenue. Na drugiej pozycji uplasował się Michał Zakrzewski i Wernisaż, a na trzecim – Weronika Krzyśpiak i Enigma.

Jutro druga część próby ujeżdżenia konkursów CIC2* (start godz. 8.30) i CIC3* (start godz. 11.30). W próbie ujeżdżenia zmierzą się także zawodnicy w konkursie CIC1*YH dla młodych koni sześcioletnich.

Publiczność podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko ma możliwość oglądania rywalizacji najlepszych na świecie zawodników, w tym lidera rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI), reprezentującego Wielką Brytanię Olivera Townenda (GBR), zajmującego trzecie miejsce Tima Price (NZL) oraz wielu zawodników z pierwszej setki światowego rankingu.

W ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko są rozgrywane cztery konkursy międzynarodowe: CIC3*, CIC2*, CIC1* oraz CICYH1* dla młodych koni sześcioletnich. Zawodnicy zmagają się o rekordową w polskim WKKW pulę nagród o wysokości 425 000 PLN. Tak wysokie premie finansowe mogły zostać zaplanowane dzięki współpracy z Romanem Roszkiewiczem, który objął wydarzenie swoim mecenatem.

Wyniki_CIC1_1 
Wyniki_CIC2__cz.1
Wyniki_CIC3_cz.1

Pełny program, listy i wyniki dostępne są na: www.festiwal.baborowko.pl.

Więcej informacji na:

www.festiwal.baborowko.pl

https://www.facebook.com/festiwal.baborowko/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/

https://www.youtube.com/channel/UCzfmxVHAbNS8XdcFRmYTV6g

Komentarze

Prześlij nam newsa