Sport

CSIO***** w Sopocie – Za nami pierwszy dzień, otwierający sportowe zmagania

15.06.2018

Za nami pierwszy dzień, otwierający sportowe zmagania podczas LOTTO CSIO5* Sopot

W najważniejszym konkursie dzisiejszego dnia, 150 zaliczanym do światowego rankingu i będącym kwalifikacją do piątkowego Grand Prix, o nagrodę firmy PZU, zwyciężyła Jessica Springsteen na klaczy Volage du Val Henry.

Parkur bezbłędnie pokonało piętnaście z 42 startujących par. Początek konkursu był niezwykle udany dla Gudrun Patteet na koniu Sea Coast Pebbles Z, która z czasem 69.49 sekundy długo utrzymywała pozycję lidera. Startująca z numerem 27 Jessica Springsteen, wyprzedziła zawodniczkę z Blegii o 0,60 sekundy i pierwszą pozycję utrzymała do samego końca.

– Dzisiejsze zwycięstwo dało mi dużo pewności siebie przed jutrzejszym Grand Prix. Volage skakała dzisiaj świetnie, więc mam nadzieję, że i jutro tak będzie. Mam ją od zeszłego roku więc dopiero się zgrywamy i zaczynamy startować w dużych konkursach. Cieszę się, że mogę tu być, Sopot jest naprawdę piękny, a warunki na zawodach są bardzo dobre – powiedziała Jessica Springsteen

Na drugim miejscu konkurs ukończył Kevin Staut (FRA) na Vendome d’Anchat HDC.

Bezbłędne przejazdy wśród Polaków zanotowali: Wojciech Wojcianiec na Chintablue (miejsce szóste), Kamil Grzelczyk na Wibaro (miejsce siódme) i Maksymilian Wechta na Londonie (miejsce czternaste).

Wyniki TUTAJ

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinestiming/resultlist_04.html

Konkurs 145 cm o nagrodę Grupy Energa, zaliczany do światowego rankingu wygrał Emanuele Gaudiano na 9-letniej klaczy Carlotta. Obydwie fazy bezbłędnie pokonały 24 pary spośród 52 startujących. Ku radości kibiców, drugie miejsce wywalczył reprezentant Polski, 20-letni Adam Grzegorzewski, który dosiadał znanego z szybkości Okarino:

– Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku szczególnie, że są to moje pierwsze pięciogwiazdkowe zawody, w jakich mam szansę startować. Okarino skakał rewelacyjnie, widać, że jest w świetnej formie. To dopiero pierwszy dzień zawodów, więc mam nadzieję, że uda się taką formę utrzymać do końca – powiedział Adam Grzegorzewski.

Trzecie miejsce zajęła reprezentantka USA, Margie Goldstein-Engle na koniu Dicas. Punkty do światowego rankingu zdobyło jeszcze dwóch Polaków, Mściwoj Kiecoń  który startował na klaczy Digisport Satisfaction i Michał Kaźmierczak na ogierze Que Pasa.

Wyniki TUTAJ

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinestiming/resultlist_03.html

Na poziomie 140 cm, nagrodę firmy Porsche Centrum Sopot, wywalczył reprezentant Francji, Thierry Rozier na klaczy Star. Drugie miejsce zajął Emilio Bicocchi (ITA) na Easy Time de Villa d’Arto, a trzecie Nicolas Delmotte (FRA) na Ilena de Mariposa.

Wyniki TUTAJ

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinestiming/resultlist_02.html

W randze dwóch gwiazdek, konkurs 135 cm o nagrodę firmy Andrewex, wygrał Jacek Zagor na ogierze Nirvaro. Drugie miejsce zajął Grzegorz Psiuk na klaczy Kouchette ter Goes Z, a trzecie Andrius Petrovas (LTU) na wałachu Caracas.

Wyniki TUTAJ

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinestiming/resultlist_01.html

Piątkowe zmagania na Hipodromie Sopot rozpoczną się o godzinie 9.00 konkursem 135 cm w ramach zawodów CSI2*. Najważniejszym punktem programu będzie Grand Prix na poziomie 160 cm, w którym zwycięzca otrzyma aż 130 punktów do światowego rankingu. Dodatkowo, konkurs ten jest kwalifikacją do Światowych Igrzysk Jeździeckich i przyszłorocznych mistrzostw Europy. Początek o godzinie 16.00. Wstęp wolny

——————————————————————————–

11.06.2018

CSIO ***** w Sopocie – już w tym tygodniu!

   Już od najbliższego czwartku zapraszamy na najważniejszą imprezę jeździecką roku.

Po raz kolejny w Sopocie odbędą się najbardziej prestiżowe zawody w skokach przez przeszkody. W tym roku obędzie się Puchar Narodów Pierwszej Dywizji, co oznacza, że Sopot znalazł się w prestiżowym gronie ośmiu miast, w których rozgrywany jest konkurs Pucharu Narodów.

Pierwsza Europejska Dywizja w Pucharze Narodów to odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów czy siatkarskiej Ligi Narodów. To ogromne wyróżnienie dla zawodów w Sopocie. Zatem w tym roku możemy spodziewać się jeźdźców z absolutnej czołówki rankingu FEI. Wśród zawodników, których będziemy mogli zobaczyć znajduje się między innymi Henrik von Eckermann (4 w rankingu) oraz Kevin Staut (7 w rankingu).

Zawody potrwają cztery dni. Rozpoczną się od konkursu na wysokości 140 w czwartek rano a zakończą w niedzielne popołudnie konkursem, o którym wspominaliśmy wcześniej, czyli Pucharem Narodów Pierwszej Dywizji. Dzięki wsparciu Miasta Sopot oraz Partnera Głównego LOTTO oraz wielu innych łączna pula nagród w tym roku będzie wynosić ponad 2 miliony złotych. Podczas czterech dni zawodów jeźdźcy będą rywalizować w 10 różnych konkursach. UWAGA! Wyjątkowo w tym roku konkurs Grand Prix odbędzie się w piątek, 15 czerwca o godzinie 17. W niedzielę, 17 czerwca o godzinie 14 tym razem będziemy mogli podziwiać jeźdźców startujących w Pucharze Narodów.

Polskę reprezentować będzie 14 zawodników. Wśród nich zobaczymy: Jana Bobika,  Jana Chrzanowskiego, Natalię Czernik, Adama Grzegorzewskiego, Kamila Grzelczyka,  Michała Kaźmierczaka, Mściwoja Kieconia, Krzysztofa Ludwiczaka, Andrzeja Opłatka, , Dajane Pawlicką ,Jarosława Skrzyczyńskiego, Maksymiliana Wechtę, Wojciecha Wojciańca oraz Radosława Zalewskiego.

Zapraszamy na wielkie wydarzenie jakim z pewnością są Oficjalne Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Skokach Przez Przeszkody  w Sopocie. W  czwartek i piątek wstęp wolny. Bilety na sobotę i niedzielę dostępne na eventim.pl

Poniżej prezentujemy:

LISTĘ ZAWODNIKÓW

PROPOZYCJE ZAWODÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczna edycja zawodów CSIO różni się od poprzednich –  Pierwszą Dywizją europejskich rozgrywek Pucharu Narodów, FEI Longines Nations Cup Jumping. Tym samym Sopot aktualnie znajduje się w niezwykle prestiżowym gronie ośmiu miast obok La Baule, Samorin, St Gallen, Rotterdam, Falsterbo, Hickstead i Dublina.

Komentarze

Prześlij nam newsa