Sport

Po dwunastej eliminacji Pucharu Polski WKKW w Strzegomiu

13.08.2018

Podczas minionego weekendu nie zabrakło emocji, w czasie którego w ramach fischer Strzegom Summer Tour rozegrane zostały Mistrzostwa Polski WKKW seniorów oraz 12-ta eliminacja Pucharu Polski WKKW.

Rywalizacja wśród seniorów była niezwykle emocjonująca. O zwycięstwie Jana Kamińskiego (Milanowska Fundacja na Rzecz Edukacji i Sportu) i Seniora w konkursie CIC3* zdecydowała dobra postawa w ujeżdżeniu i crossie oraz bezbłędna jazda w próbie skoków, która ostatecznie dała parze złoty medal Mistrzostw Polski WKKW seniorów. Jan Kamiński do rankingu Pucharu Polski WKKW dopisał sobie za zwycięstwo największą liczbę punktów (85), ale i tak w rankingu daje mu to dopiero ósme miejsce. Pierwsze miejsce w rankingu Pucharu Polski WKKW 2018 po dwunastej eliminacji utrzymał Mateusz Kiempa (CSJ Coval), na drugie miejsce wysunęła się srebrna medalistka Mistrzostw Polski WKKW 2018 – Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian), wyprzedzając Pawła Warszawskiego (SJ Baborówko), który z miejsca drugiego znalazł się na miejscu trzecim.

Bez zmian w rankingu młodych jeźdźców. Tutaj pierwsze miejsce zajmuje Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), drugie miejsce zależy do Pauliny Maciejewskiej (ZKS Drzonków), a miejsce trzecie – do Roksany Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian).

W rankingu juniorów na pierwsze miejsce z miejsca drugiego awansowała Julia Gillmaier (KJ Gillmaier), która wyprzedziła Filipa Dziubę (KJ Jaroszówka), który zajmuje teraz miejsce drugie. Trzecią pozycję obejmuje Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian).

W kategorii juniorów młodszych pozycję lidera utrzymał Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka), mimo że zawodnik nie zebrał punktów w Strzegomiu z powodu eliminacji. Tuż za nim po dwunastej eliminacji w rankingu znajduje się Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice) z 10 punktami straty do lidera. Miejsce trzecie należy do Gabrieli Kozłowskiej (SJ Baborówko).

W rankingu młodzików Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn) obroniła pierwszą pozycję, a Paulina Kiempa (HKS Lotna Słupsk) – pozycję drugą. Na miejsce trzecie wysunęła się Klaudia Gawdzik (KJ Aromer).

Po dwunastej eliminacji w kategorii amatorów pierwsze miejsce ex aequo zajmują Magda Mirosz (SKJ Grobice) i Julia Bronś (KJ Pawlak Equestrian). Miejsce trzecie należy do Joanny Gardulskiej (KJ Facimiech).

W rankingu klubowym pierwsze miejsce zajmuje obecnie KJ Pawlak Equestrian, miejsce drugie należy do ZKS Drzonków, a miejsce trzecie – do SJ Baborówko.

Trzynasta eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się w Facimiechu za dwa tygodnie – w dniach od 31 sierpnia do 2 września 2018 roku.

Więcej informacji i pełne rankingi na:

www.ppwkkw.pl

————————————————————————————

08.08.2018

Po punkty rankingowe Pucharu Polski WKKW do Strzegomia

Przed nami w najbliższy weekend fischer Strzegom Summer Tour. W ramach zawodów rozegrana zostanie dwunasta eliminacja Pucharu Polski WKKW oraz Mistrzostwa Polski WKKW seniorów. Na starcie w Strzegomiu stawią się najlepsi polscy zawodnicy, walczący o złoty medal, oraz gwiazdy światowego WKKW. W ramach zawodów zostaną rozegrane konkursy międzynarodowe klasy CIC3*, CIC2*, CIC1* i CCI2* oraz konkursy krajowe klasy CNC1*, P, L, LL.

O kolejny w swojej karierze tytuł Mistrza Polski WKKW seniorów walczyć będzie Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), który do Strzegomia przyjedzie z trzema końmi. Zawodnik w rankingu Pucharu Polski WKKW 2018 na razie zajmuje dalekie, jedenaste miejsce, choć po starcie w najbliższy weekend jego pozycja może się zmienić. W Strzegomiu stawi się także obecna czołówka rankingu Pucharu Polski WKKW: zajmujący od kilku eliminacji pozycję lidera Mateusz Kiempa (CSJ Coval), zajmujący drugie miejsce Paweł Warszawski (SJ Baborówko) oraz plasująca się na trzeciej pozycji Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian). O podium na Mistrzostwach Polski i punkty rankingowe Pucharu Polski WKKW walczyć będą także m.in. Marta Dziak-Gierlicz (SKJ Grobice), Mariusz Kleniuk (LKJ Hipologia Strzegom) i Artur Społowicz (KJ Jaroszówka).

Czołówka rankingu młodych jeźdźców po eliminacji w Stadzie Ogierów Bogusławice w ostatni weekend nie zmieniła się. W Strzegomiu spośród zawodników zajmujących pierwsze trzy miejsca pojawi się tylko Roksana Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian), która będzie walczyć o awans z zajmowanego obecnie miejsca trzeciego.

W rankingu juniorów po eliminacji w Bogusławicach na pierwszą pozycję wysunął się Filip Dziuba (KJ Jaroszówka), wyprzedzając Julię Gillmaier (KJ Gillmaier) i Helenę Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian). Na starcie w Strzegomiu stawi się pierwsza dwójka z czołówki rankingu: lider Filip Dziuba oraz Julia Gillmaier, mająca tylko dwa punkty straty do lidera.

Bez zmian wśród juniorów młodszych. W Strzegomiu z tej kategorii stawią się Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka), zajmujący od kilku eliminacji pozycję lidera oraz Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), będąca obecnie na drugiej pozycji.

Po eliminacji w Bogusławicach bez zmian jest w czołówce rankingu młodzików: pierwsze miejsce zajmuje Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn), drugie miejsce należy do Pauliny Kiempy (HKS Lotna Słupsk), a trzecie – do Wirginii Dąbrowskiej (KJ Szarża). Zawodniczki z czołówki nie stawią się w Strzegomiu, więc szansę na awans w rankingu będzie miała np. Klaudia Gawdzik (KJ Aromer), która obecnie zajmuje czwarte miejsce.

Wśród amatorów po jedenastej eliminacji w Bogusławicach pierwsze miejsce zajmuje Magda Mirosz (SKJ Grobice), drugie miejsce należy do Joanny Gardulskiej (KJ Facimiech), a trzecie – do Julii Bronś (KJ Pawlak Equestrian). W Strzegomiu spośród czołówki stawi się tylko ostatnia z nich.

Więcej informacji na:

http://eventing.strzegomhorsetrials.pl/pl/

www.ppwkkw.pl

 

Komentarze

Prześlij nam newsa