Sport

XXI Mistrzostwa Polski Amatorów w skokach przez przeszkody – Kaszczorek 2018

XXI Mistrzostwa Polski Amatorów w skokach przez przeszkody – Kaszczorek 2018

W dniach 10-12 sierpnia 2018 po raz dwudziesty pierwszy odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów – Memoriał Tomasza Pacyńskiego w skokach przez przeszkody. Zawody rozegrano w Kaszczorku koło Torunia. W ciągu trzech dni zawodów zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: Kuce, Juniorzy, Seniorzy i Open.

W kategorii Kucy startowało łącznie 29 par. Jedną z par uczestniczących w Mistrzostwach była Zofia Tocha na siwym kucu o imieniu Pierot. Zosia i 19-letni wałach Pierot to nasza nowa ambasadorka Zabookuj.eu. Na wywiad z tą młodą, skromną zawodniczką zapraszamy już niedługo J Zosia na co dzień trenuje w Stajnia Atlanta w Łukocinie pod okiem byłej zawodniczki, kilkukrotnej uczestniczki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach, Joanny Kapinos.

Zarówno I jak i II półfinał w kategorii kuców rozegrany został na wysokości 65 cm. Były to konkursy dokładności. Niestety nasza ambasadorka pierwszego dnia pechowo zrobiła zrzutkę na ostatniej przeszkodzie. Pozostałe przejazdy Zosi i Pierotowi udało się pokonać na czysto, co dało jej ostatecznie 16 miejsce. Konkurencja była bardzo mocna, dlatego cieszy nas fakt, że w swoim debiucie Mistrzostw nasza ambasadorka ukończyła zawody z tylko jednym błędem. Mistrzynią Polski Amatorów w kategorii kucy została Natacha Mont-Jovet na bułanej klaczy Fauna. Tytuł Wicemistrzyni Polski przypadł Lenie Janiszewskiej na klaczy Anri Mariella, a tytuł II Wicemistrzyni zdobył Marcel Prusinowski na siwym Apollo.

W kategorii Juniorów tytuł Mistrza Polski Amatorów zdobył Mateusz Kocięda na kłusaku francuskim Aiko De Casandra. Zawodnik popisał się bezbłędnymi przejazdami podczas trzech dni i był najszybszy wśród wszystkich. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Wypych na Greku, a trzecie Irmina Szybka na wałachu E-mail.

Kolejną rozegraną kategorią była kategoria wiekowa- Seniorzy. Tytuł Mistrza Polski Amatorów przypadł Mirosławie Laskowskiej dosiadającej Avatara S. Wicemistrzem został Patryk Hernas na klaczy Willa Nova. Trzecie miejsce zajęła Justyna Żagiel na Catticku. W tej kategorii startował także Maciej Wojtas, który, na co dzień podobnie jak Zosia Tocha trenuje w Stajni Atlanta w Łukocinie. Zawodnik wraz ze swoim koniem o wdzięcznym imieniu Teddy Bear także debiutował na tego typu zawodach, zajmując bardzo dobre 9 miejsce.

Ostatnia rozegraną kategorią była kategoria tzw. Open. Pierwsze miejsce w kategorii Open zajęła Kaja Pietrzak na Goplanie, drugie Katarzyna Kubiak na Laskanie a trzecie Krzysztof Kulpa na Dilmarze.

 

Zapraszamy do objerzenia galerii zdjęć <LINK>

Zdjęcia dzięki uprzejmości: Joanny Kapinos, Katarzyny Łajewskiej i Macieja Wojtas – reprezentujących Stajnię Atlanta w Łukocinie.

Tekst: KK

Pełne wyniki Mistrzostw

 

 

 

Komentarze

Prześlij nam newsa