Video

Osteopata koni w Polsce. Albert Klimscha – na Pomorzu. Artykuł z komentarzami.

 fot. FB Albert Klimscha

Albert Klimscha – były dżokej i trener koni wyścigowych. Obecnie doświadczony osteopata, kręgarz leczący konie w krajach takich jak Austria, Czechy, Słowacja i Węgry gdzie mieszka i jest właścicielem kilku koni wyścigowych.

Wielu właścicieli koni znalazło się w sytuacji, kiedy doświadczony lekarz weterynarii przy użyciu dostępnych badań takich jak, RTG, USG itp. nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego koń kuleje, znaczy, czy też nie angażuje zadu w pracy. Długotrwałe i często kosztowne leczenie niejednokrotnie nie przynosi pożądanych rezultatów. W takiej sytuacji często odwołujemy się do niekonwencjonalnych metod, jak chiropraktyka czy osteopatia.

Osteopatia zwierząt to dynamicznie rozwijający się kierunek terapii zwierząt. Zyskuje coraz większą popularność i zaufanie wśród lekarzy i terapeutów, ale również u właścicieli czworonogów. Medycyna osteopatyczna działa na każdy organizm tak, aby powrót do zdrowia był szybki i skuteczny oraz jak najmniej uciążliwy.

Wizyta Pana Alberta zaczyna się od oceny postawy konia, symetrii ciała, analizy chodu, ogólnej ruchomości kręgosłupa, siły mięśni, czucia powierzchownego i głębokiego oraz stanu powięzi. Wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość ruchu zwierzęcia, dlatego celem wizyty jest również nauczenie Was jak samemu sprawdzić, gdzie leży przyczyna problemu.

Cena zależy od wymaganego leczenia konia. Zwykle jest to całość, tzn przód (łopatki) i grzbiet, który często bywa zblokowany. Pan Albert również doradza jak dbać o kopyta konia i pomaga dopasować siodło. Często nastawia też jeźdźca; wiele osób ma nierównej długości puśliska i jeździ tak przez długi czas nie zdając sobie z tego sprawy.

Ogólnie rzecz ujmując, jest to całościowe podejście do tandemu: koń plus jeździec. W efekcie leczenia uzyskujemy lepszą równowagę konia, poprawę chodu i ustąpienie napięć, co można wyczuć pod siodłem i zobaczyć od razu. Z Panem Albertem współpracują obecnie również trenerzy i lekarze weterynarii.

Plan podróży Pana Alberta Klimscha prowadzi z okolic Krakowa w kierunku Trójmiasta.

Kontakt i zapisy 603423068 Ela Kumkowska.

22.08.2018 – wizyta w Trójmieście

Komentarze:

Właściciel siwej klaczy 4 letniej z Pomorza: „Moim zdaniem wizyta przebiegła króciutko. Najpierw badanie łopatek- wszystko ok, potem problem z pleckami, pan Albert żartował, że koń nie robi lambady. jak stuknął raz młotkiem już było po sprawie , koń sprawny, Nawet mnie nauczył jak rozluźnić koński grzbiet stojąc z ziemi. Poprosiłam o obejrzenie siodła, pan Albert stwierdził, że mam mu dać jakiś bandaż i dopchał mi siodło. Bardzo żartobliwy i miły pan, który powiedział, że do mnie nawet rakietą przyleci, bo takie fajne z koniem jesteśmy. Bardzo jestem zadowolona z tej wizyty.”

Właściciel stajni hodowlanej z Pomorza: „Mój plan dotyczył jedynie wizyty osteopaty u 2,5 letniego karego ogierka oraz pomocy z powodu promieniującego bólu moich pleców. Skończyło się na całościowym ustawieniu klaczy 20 letniej – łopatki, grzbiet i zad, odblokowaniu zadu 7 letniej kulejącej gniadej klaczy, odblokowaniu zadu 8 letniej karej klaczy, odblokowaniu łopatek 2,5 letniego ogierka oraz sprawdzeniu siodeł i na koniec mój grzbiet. Efekty: klacz 20 letnia, która musiała zostać w boksie poczuła się młodsza, następnego dnia podczas pracy pod uczniami początkującymi bardzo zrelaksowana, gniada klacz przestała kuleć na przodzie i widoczna ewidentnie praca zadu w terenie, kara klacz była 2x w terenie i mamy te same odczucia. Lepszy wykrok, wygodniejsza, nie bryka. Karemu ogierkowi odblokowanie łopatek pomogło w uwolnieniu wykroku. Moje plecy cierpiały bardzo przez kolejny dzień. Potem było coraz lepiej. Postawiona diagnoza przez pana Alberta mam nadzieję, że pomoże w odpowiednim doborze ćwiczeń i oczywiście NIE… DŁUGIEMU SIEDZENIU! (na koniu jak najwięcej oczywiście). Podstawa to dobrze dopasowane siodło odpowiednio wypchane bez blokowania łopatek. Cała stajnia się cieszy. Klacze ciężarne też planowane pod młotek. Do zobaczenia. Czekamy na kolejny termin.”

FB Albert Klimscha

YouTube Albert Klimscha

Komentarze

Prześlij nam newsa