Sport

FEI World Equestrian Games – WEG Tryon 2018

24.09.2018

W dniu wczorajszym zakończył się także ostatni konkurs skoków przez przeszkody. Rewelacyjną formę popisała się Simone Blum z Niemiec, dosiadająca klaczy DSP Alice. Zawodniczka zakończyła Mistrzostwa z wynikiem jedynie 3,47. I Vice Mistrzem Świata został Martin Fuchs  na Clooney’u ( po Cornet Obolensky). Tytuł II Vice Mistrza Świata zdobył Steve Guard na Biance.

 

23.09.2018

Nasz zawodnik Piotr Mazurek ukończył Maraton powożąc czwórką z wynikiem  151.98 co dawało wówczas 17 miejsce w rankingu ogólnym.  Próbę z keglami nasz reprezentant ukończył z wynikiem 9 punktów karnych i 14,27 sekund karnych co ostatecznie dało wynik 23.27. Piotr Mazurek ostatecznie kończy Mistrzostwa na 17 miejscu. Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.

Złoty medal w powożeniu wywalczył Boyd Exell (Australia)wraz z końmi: Celviro, Checkmate, Daphne i Zingraaf. Srebrny medal otrzymał Chester Weber (USA) i konie Boris W, First Edition, Reno i Splash. Brązowy medal powędrował w ręce Edouarda Simoneta iBouke, Dark Dream, Topspeed Bauke i El Fiero vd Vemmekeshoeve.

 

fot. fb – Mazurek Horse Team

21.09.2018

Piątkowy dzień to start kolejnego naszego zawodnika Piotra Mazurka startującego w powożeniu czwórkami. Konkurs ujeżdżenia zakończył na 15 miejscu. Pan Piotr na Mistrzostwa zabrał swoją czwórkę koni: Bandara, Bankiera, Erazmusa i Erica.

 

20.09.2018

Po wczorajszj eliminacji w konkursie treningowym Krzysztof Ludwiczak i Stalando ukończyli bardzo trudny parkur z wynikiem 25 punktów karnych.

19.09.2018

Nasz zawodnik, Krzysztof Ludwiczak wystartuje w pierwszym konkursie skoków przez przeszkody. Para Ludwiczak i Stalando pojawią Zapraszamy do śledzenia wyników na żywo <KLIK>

Krzysztof Ludwiczak to utytułowany jeździec dyscypliny skoków przez przeszkody. Zawodnik wystartuje na 10letnim siwym wałachu Stalando, którego właścicielem jest Andrzej Opłatek.

 

 

 

18.09.2018

Nasz zawodnik Paweł Spisak ukończył skoki z wynikiem 8 punktów karnych co dało mu ostatecznie 22 miejsce. Serdecznie gratulujemy parze i życzymy kolejnych sukcesów na światowym poziomie.

Złoty medal indywidualnie w WKKW zdobyła zawodniczka z Wielkiej Brytanii Rosalind Canter na Allstar B. Srebrny medal otrzymał Padraig McCarthy na Mr Chunky. Brązowy medal uzyskała Ingrid Klimke na SAP Hale Bob.

Zespołowo na najwyższym miejscu podium stanęli Brytyjczycy w składzie: Gemma Tattersall (Arctic Soul), Piggy French (Quarrycrest Echo), Tom McEwen (Toledo Der Kerser), Rosalind Canter (Allstar B). Srebrny medal drużynowo zdobyła reprezentacja Irlandii, a brązowy Francja.

Jeszcze dzisiaj Krzysztof Ludwiczak na siwym wałachu Stalando wystartuje w parkurze treningowym. Pierwszy oficjalny start naszego zawodnika już jutro.

 

17.09.2018

WKKW

Po konkursie ujeżdżenia oraz próbie terenowej nasz zawodnik Paweł Spisak przed próbą skoków zajmuje bardzo dobre 13 miejsce! Para Spisak i Banderas w próbie terenowej pokazali klasę pokonują tor bezbłędnie jedynie z małym przekroczeniem normy czasu – o zaledwie 2 sekundy. W dniu wczorajszym odbył się przegląd weterynaryjny – który pomyślnie wypadł dla naszej pary. Ze względu na warunki atmosferyczne, panujący wokoło huragan Florance próba skokowa została przeniesiona na dzisiaj. Zawodnicy na starcie pojawią się od godziny 14.

Trzymajmy kciuki za naszego zawodnika!

 

13.09.2018

12 września w Tryon, w USA w stanie Północna Karolina rozpoczęły się Światowe Igrzyska Jeździeckie czyli World Equestrian Games. Zawodnicy walczą o tytuł w ośmiu dyscyplinach jeździeckich: ujeżdżeniu, paraujeżdżeniu, skokach przez przeszkody, WKKW, reiningu, woltyżerce i powożeniu. Nasz kraj reprezentują: Paweł Spisak (WKKW), Krzysztof Ludwiczak (skoki) i Piotr Mazurek (powożenie).

PROGRAM MISTRZOSTW

Za nami już konkursy ujeżdżenia zarówno indywidualnego jak i drużynowego konkursu.

Złoty medal w ujeżdżeniu po raz drugi zdobyła Isabell Werth (NIEMCY) na klaczy Bella Rose zwycięzając w Grand prix Specjal. Srebrny medal powędrował do Laury Graves na Verdadesie (USA). Brązowy medal wywalczyła Charlotte Dujardin na Mount St John Freestyle.

Drużynowo złoty medal wywalczyli Niemcy w składzie: Jessica von Bredow-Werndl (TSF Delera BB), Dorothee Schneider (Sammy Davis Jr), Sonke Rothenberger (Cosmo) i Isabell Werth (Bella Rose).Srebrny medal powędrował do drużyny gospodarzy – USA. A brązowy medal otrzymali reprezentanci Wielkiej Brytanii.

 

 

 

 

Komentarze

Prześlij nam newsa