Sport

Kobiety zdominowały Mistrzostwa Pomorza 2018 Sopot

Kobiety zdominowały Mistrzostwa Pomorza  2018 Sopot

W ostatni weekend, tj. 15-16 września na terenie Hipodromu w Sopocie odbyły się zawody regionalne oraz Mistrzostwa Pomorza w skokach przez przeszkody. W ciągu dwóch dni rozegrano 12 konkursów regionalnych oraz 12 konkursów Mistrzostw Pomorza. Zawodnicy walczyli o tytuł Mistrza Pomorza w kategoriach:

• Młodzicy
  • Juniorzy Młodsi – kuce
  • Juniorzy Młodsi
  • Open
  • Juniorzy
  • Seniorzy

Jako pierwsi na parkurze pojawili się młodzicy, czyli zawodnicy poniżej 12 roku życia. W sobotę mogliśmy obejrzeć łącznie 8 par młodzików. Sześć z nich wystartowało w niedzielnym dwunawrotowym finale. Tytuł Mistrzyni Pomorza zdobyła Wiktoria Ryciak dosiadająca doświadczonego kucyka – klaczy Klausinka. Tytuł Wice Mistrzyni Pomorza wywalczyła Inka Warzkiewicz, która podobnie jak Wiktoria, reprezentowała barwy Sopockiego Klubu Jeździeckiego. II Wice Mistrzynią kategorii Młodzików została Lena Gabriel z Vita Sport Brachlewo.

W kategorii Juniorzy Młodsi na kucach wystąpiła nasza ambasadorka Zofia Tocha, która po pierwszym dniu zajmowała bardzo dobre 3 miejsce. Niestety Zosię trochę „zjadł stres” przez co w niedzielnych finałach popełniła błędy na parkurze i ostatecznie zajęła 7 miejsce. Po pierwszym dniu w kategorii Juniorów Młodszych na kucach prowadzenie objęła Maria Padalak na Tigrze reprezentująca Otomiński Klub Jeździecki. Zawodniczka  na co dzień trenowana przez Katarzynę Falkiewicz, nie uległa presji. Drugiego dnia pokazała się w bardzo dobrych przejazdach, co pozwoliło jej zdobyć tytuł Mistrzyni Pomorza w Juniorach Młodszych na kucach. Drugie miejsce i tytuł Wice Mistrzyni zdobyła Natalia Anduła z Pegaz Reda na Depas Corrinus P, a trzecie Nadia Chojnacka na New Georgia.

W kolejnej kategorii Juniorów Młodszych wzięli udział zawodnicy w wieku 12-16 lat startujący na dużych koniach. W tej kategorii najlepszą okazała się Hanna Padalak na Fortunie, której siostra zdobyła również tytuł Mistrzyni Pomorza Juniorów Młodszych na kucach. Można zatem rzec ,że siostry zdominowały konkurencję. Zawodniczka ukończyła dwa dni zmagań z bardzo dobrym wynikiem 2,92 punktu karnego. Taki sam wynik uzyskała Iga Biegalska na Kiavoj. Para okazała się jednak nieco wolniejsza przez co zdobyła tytuł Wice Mistrza. Trzecie miejsce zajęła Valeriia Chebotar  na doświadczonym Scypionie. W kategorii Juniorów Młodszych mogliśmy także zobaczyć Maję Psiuk, córkę Grzegorza Psiuka, która poszła w ślady taty 😉

Jako kolejny konkurs Mistrzostw Pomorza odbył się konkurs Open dla amatorów,rozegrany na wysokości 110 cm. Najlepszą parą w tej kategorii okazała się Michalina Pazik na Serwusie. Na drugim miejscu znalazła się Weronika Haase na Tuluzie, trzecie natomiast Marta Kropidłowska na Karino.

Przedostatnią kategorią wiekową Mistrzostw była kategoria Juniorów. Tytuł w tej kategorii wywalczyła zawodniczka Iga Biegalska, która startowała również w Juniorach Młodszych gdzie zajęła drugie miejsce. Tym razem dosiadała klaczy karej Cardhu. Na drugim miejscu zajęła Wiktoria Aszyk na siwym wałachu Galiro. Tytul II Wice Mistrzyni przypadł Agacie Tejchman-Konarzewskiej na Legendzie.

Jako ostatni rozegrany został konkurs o tytuł Mistrza Pomorza Seniorów. Udział w nim wzięło sześć par: Zuzanna Zygowska i Lord, Katarzyna Frydel i Cenar, Weronika Wilska i Fancy, Beniamin Tomaszewski i Argentina Z, Jacek Grzywacz i Doravela i Bogdan Wróblewski i Pillkallen Havbek. Tu również Panie nie dały szans Panom na zdobycie tytułu Mistrza. Najlepszą parą dwóch dni zmagań w kategorii Seniorów okazała się Weronika Wilska, która wyprzedziła Beniamina Tomaszewskiego i Jacka Grzywacza.

Już dziś zapraszamy na kolejne zawody do Sopotu. 22-23 września odbędą się Mistrzostwa Polski Północnej w skokach. Może tym razem Panowie powalczą o tytuł Mistrzów.