Sport

Live streaming zawodów Baborówko Horse Sale Show

27.09.2018

W dniach od 28 do 30 września w Baborówku odbędą się międzynarodowe i krajowe zawody WKKW oraz finał Pucharu Polski WKKW. Rywalizację najlepszych polskich zawodników oraz gwiazd światowego WKKW będzie można obejrzeć także w live streamingu z zawodów.

Transmisje online przygotowane zostaną ze wszystkich prób 2* i 3* oraz z crossu i skoków przez przeszkody konkursu na poziomie 1*.

Harmonogram transmisji jest następujący:

Piątek, 28.09.2018 

godz. 8.30-18.00

Ujeżdżenie CIC2*

Ujeżdżenie CIC3*

Sobota, 29.09.2018

godz. 11.00-15.30

Cross CIC1*

Cross CIC2*

Cross CIC3*

Niedziela, 30.09.2018

godz. 11.30-16.30

Skoki CIC1*

Skoki CIC2*

Skoki CIC3*

Na starcie podczas Baborówko Horse Sale Show stanie niemal cała czołówka rankingów Pucharu Polski WKKW. Wśród reprezentantów Polski w Baborówku zobaczymy najlepszych zawodników: tegorocznego Mistrza Polski Seniorów – Jana Kamińskiego (Milanowska Fundacja na rzecz Edukacji i Sportu), najlepszego polskiego WKKW-istę – Pawła Spisaka (JKS Dako Galant Skibno), dla którego zawody Baborówko Horse Sale Show będą pierwszymi, w jakich wystartuje po bardzo dobrym występie na Światowych Igrzyskach Jeździeckich, Pawła Warszawskiego (SJ Baborówko) czy Mateusza Kiempę (CSJ Coval).

Wśród zagranicznych nazwisk po raz kolejny w Baborówku wystartują m.in. reprezentanci Szwecji: Niklas Lindback i Sara Algotsson Ostholt. Nie zabraknie także znakomitego niemieckiego zawodnika Andreasa Dibowskiego.

Transmisje będą dostępne na stronie internetowej wydarzenia (www.bhss.baborowko.pl) oraz profilach społecznościowych Baborówko Horse Sale Show (Facebook i Youtube).

W ramach Baborówko Horse Sale Show zostaną rozegrane trzy konkursy międzynarodowe: CIC1*, CIC2* i po raz pierwszy na tej imprezie – konkurs CIC na poziomie trzech gwiazdek. W programie zawodów znajdą się także konkursy krajowe na poziomie L i P.

Więcej informacji na:

www.bhss.baborowko.pl

https://www.facebook.com/BaborowkoHorseSaleShow/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/

https://www.youtube.com/channel/UCzfmxVHAbNS8XdcFRmYTV6g

————————————————–

25.09.2018

W dniach od 28 do 30 września w Baborówku odbędzie się Finał Pucharu Polski WKKW oraz aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. Na starcie staną nie tylko najlepsi polscy zawodnicy, ale także gwiazdy światowego WKKW, które chętnie przyjeżdżają do Baborówka.

W ramach Baborówko Horse Sale Show zostaną rozegrane trzy konkursy międzynarodowe: CIC1*, CIC2* i po raz pierwszy na tej imprezie – konkurs CIC na poziomie trzech gwiazdek. W programie zawodów znajdą się także konkursy krajowe na poziomie L i P. Zawody rozegrane zostaną w klasycznym formacie: w piątek odbędą się konkursy ujeżdżenia, w sobotę – najbardziej widowiskowa część Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, czyli próba terenowa, w niedzielę – skoki przez przeszkody.

Finał Pucharu Polski WKKW zostanie rozegrany w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej. W terminarzu Pucharu w tym roku znalazło się aż szesnaście eliminacji, rozgrywanych przez otwarty sezon w całej Polsce. Pozycja lidera przed Finałem w najwyższej kategorii (seniorów) należy do Mateusza Kiempy (CSJ Coval), który – jako pierwszy zawodnik w historii rozgrywania Pucharu Polski WKKW – jeszcze przed Finałem zdobył komplet punktów. Mimo przewagi nad pozostałymi zawodnikami, nie może być pewny wygranej i będzie musiał walczyć do końca. Drugie miejsce w rankingu seniorów zajmuje Joanna Pawlak (Pawlak Equestrian), a miejsce trzecie – Paweł Warszawski, reprezentant gospodarzy SJ Baborówko. Różnice punktów między zawodnikami z czołówek rankingów przed Finałem są na tyle niewielkie, że walka o pierwsze miejsce na pewno będzie emocjonująca do samego końca. Zdobywców Pucharu poznamy w niedzielę, 30 września.

Wśród reprezentantów Polski w Baborówku zobaczymy najlepszych zawodników: tegorocznego Mistrza Polski Seniorów – Jana Kamińskiego (Milanowska Fundacja na rzecz Edukacji i Sportu), najlepszego polskiego WKKW-istę – Pawła Spisaka (JKS Dako Galant Skibno), dla którego zawody Baborówko Horse Sale Show będą pierwszymi, w jakich wystartuje po bardzo dobrym występie na Światowych Igrzyskach Jeździeckich, czy Matusza Kiempę (CSJ Coval), który w maju na Festiwalu Jeździeckim Baborówko wygrał konkurs CIC2*.

Wśród zagranicznych nazwisk po raz kolejny w Baborówku wystartują m.in. reprezentanci Szwecji: Niklas Lindback i Sara Algotsson Ostholt oraz reprezentantka Niemiec – Stephanie Bohe, która podczas tegorocznego Festiwalu była najlepsza w konkursie CIC1*. Nie zabraknie także znakomitego Andreasa Dibowskiego (GER), który nie opuszcza zawodów w Baborówku.

Równolegle z zawodami po raz kolejny odbędzie się aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. – W tym roku aukcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem sprzedających. Ostatecznie do aukcji przyjętych zostało siedemnaście koni, które wezmą udział w sobotniej licytacji – mówi Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów – Konie hodowane i trenowane w Polsce coraz częściej osiągają znakomite wyniki na międzynarodowych arenach pod polskimi i zagranicznymi zawodnikami. Jednym z celów aukcji jest to, żeby promować polskie konie sportowe, dlatego liczymy, że aukcja będzie cieszyć się równie dużym zainteresowaniem osób kupujących. – dodaje.

Na Baborówko Horse Sale Show 2018 przyjedzie 150 zawodników, reprezentujących 7 państw europejskich: Czechy, Danię, Finlandię, Niemcy, Węgry, Włochy, Szwecję i Polskę. W stajniach w czasie zawodów stanie niemal 230 koni, nie licząc koni aukcyjnych.

Zachęcając do aktywności na otwartym powietrzu, organizatorzy – jak co roku – przygotowują program pozasportowy. W sobotę i niedzielę rodziny z dziećmi i osoby dorosłe będą mogły skorzystać z oferty lokalnych instytucji, a niedzielę na arenie głównej zawodów odbędą się jeździeckie pokazy.

Zawodnicy

Andreas Dibowski (GER), niezwykle utytułowany reprezentant Niemiec, który obecnie zajmuje 26 pozycję w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Jeździec trzykrotnie uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich. IO w Hong Kongu (2008) ukończył ze złotym medalem drużynowym, a IO w Atenach (2004) i Sydney (2000) – drużynowo na 4 pozycji. Andreas Dibowski to także dwukrotny drużynowy złoty medalista Mistrzostw Europy (Malmo 2013, Luhmuehlen 2011). W 2016 roku jeździec wygrał jeden z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie – CCI4* w Luhmuehlen (GER) na koniu It’s Me xx.

Sara Algotsson Ostholt (SWE) – amazonka znajduje się na 59 pozycji w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Zawodniczka trzykrotnie uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich (Rio de Janeiro 2016, Londyn 2012, Anety 2004). Największym dotychczasowym sukcesem szwedzkiej zawodniczki jest srebrny medal (indywidualnie) wywalczony podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012) na klaczy Wega. W ubiegłym sezonie zawodniczka zajęła indywidualnie 9 m-ce w Mistrzostwach Europy Seniorów WKKW (Strzegom), a wraz ze szwedzką ekipą zdobyła srebrny medal drużynowo.

Mateusz Kiempa (POL) to jeździec zajmujący 161 pozycję w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Rywalizując w Pucharze Polski WKKW 2018, Kiempa jako pierwszy zawodnik w historii tych rozgrywek, przed finałem zebrał komplet punktów.

Paweł Spisak (POL), który obecnie zajmuje 220 pozycję w rankingu FEI. Zawodnik czterokrotnie uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich (Rio de Janeiro 2016, Londyn 2012, Hong Kong 2008, Ateny 2004). Jest sześciokrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski WKKW (2017, 2015, 2011, 2007, 2006, 2005) oraz wielokrotnym zdobywcą pierwszego miejsca w Pucharze Polski WKKW. Zawodnik w tym roku wykazał się bardzo dobrą formą zajmując 22 miejsce na Światowych Igrzyskach Jeździeckich Tryon 2018. Wcześniej w tym sezonie zajął także świetną 15 pozycję na zawodach Kentucky Three-Day Event w USA w konkursie CCI4*, uczestnicząc w tym wydarzeniu jako pierwszy polski zawodnik.

Paweł Warszawski (POL) to Mistrz Polski Seniorów z 2012 roku i pięciokrotny medalista Mistrzostw Polski Seniorów oraz czterokrotny zwycięzca Pucharu Polski WKKW. Zdobył trzecią pozycję w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w 2016 roku. Zawodnik zajmuje obecnie 229 pozycję w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Paweł Warszawski jest reprezentantem gospodarzy – Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko.

Niklas Lindback (SWE) to szwedzki zawodnik, zwycięzca wielu prestiżowych konkursów w całej Europie. W 2013 roku ukończył Mistrzostwa Europy w Malmo (SWE) ze srebrnym medalem drużynowo, a w rankingu indywidualnym zajął czwartą pozycję. W 2012 roku wystartował na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie indywidualnie zajął 12 pozycję.

————————————————————–

24.09.2018

Przed finałem Pucharu Polski WKKW

W miniony weekend odbyła się ostatnia eliminacja Pucharu Polski WKKW, rozegrana podczas Strzegom Autumn Show. Po szesnastu eliminacjach – czas na finał, który zostanie rozegrany w ostatni weekend września w ramach Baborówko Horse Sale Show.

Rankingi w sześciu kategoriach wiekowych mają swoich liderów, ale różnice punktów są niewielkie, dlatego rywalizacja podczas finału może wiele zmienić.

Po ostatniej eliminacji w Strzegomiu wśród seniorów bez zmian – na prowadzeniu jest Mateusz Kiempa (CJS Coval), miejsce drugie zajmuje Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian), miejsce trzecie – Paweł Warszawski (SJ Baborówko).

W rankingu młodych jeźdźców na prowadzenie ponownie wysunęła się Wiktoria Knap (ZKS Drzonków). Na miejsce drugie spadła Roksana Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian). Miejsce trzecie zajmuje Paulina Maciejewska (ZKS Drzonków).

W juniorach po eliminacji w Strzegomiu pozycję liderki ponownie objęła Julia Gillmaier (KJ Gillmaier), która dopisała sobie w Strzegomiu 75 punktów, wyprzedzając w rankingu Helenę Zagała (KJ WJ Piaseccy Equestrian), która spadła na drugie miejsce. Miejsce trzecie objęła Katja Gontowiuk (ZKS Drzonków), która po eliminacji Strzegomiu wyprzedziła w rankingu Filipa Dziubę (KJ Jaroszówka).

Ranking juniorów młodszych po wielu eliminacjach zmienił swojego lidera. Po zawodach Strzegom Autumn Show na prowadzenie w rankingu wysunęła się Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice). Na miejsce drugie spadł dotychczasowy lider Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka). Trzecią pozycję zajmuje Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko).

Po eliminacji w Strzegomiu bez zmian w rankingu młodzików. Na finale z pierwszej pozycji wystartuje Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn), z drugiej – Paulina Kiempa (HKS Lotna Słupsk), a z trzeciej – Klaudia Gawdzik (KJ Aromer).

Bez zmian także w czołówce amatorów. Pierwsze miejsce ex aequo przed finałem zajmują Magda Mirosz (SKJ Grobice) i Julia Bronś (KJ Pawlak Equestrian). Na miejscu trzecim znajduje się obecnie Joanna Gardulska (KJ Facimiech).

W rankingu klubowym pierwsze miejsce należy do KJ Pawlak Equestrian. Miejsce drugie zajmuje ZKS Drzonków, a miejsce trzecie – SJ Baborówko.

Finał Pucharu Polski WKKW zostanie rozegrany podczas zawodów Baborówko Horse Sale Show 2018 w dniach od 28 do 30 września. Puchary wręczone zostaną w sześciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii klubowej.

Na starcie zawodów Baborówko Horse Sale Show, w ramach których rozegrany zostanie finał Pucharu Polski WKKW, zobaczymy zawodników z czołówek rankingów. Z seniorów stawi się cała pierwsze trójka: Mateusz Kiempa (CSJ Coval), Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian) i Paweł Warszawski (SJ Baborówko) oraz zawodnicy z niższych pozycji przed finałem. Z młodych jeźdźców stawią się Roksana Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian) i Paulina Maciejewska (ZKS Drzonków). Z juniorów zobaczymy Julię Gillmaier (KJ Gillmaier) i Helenę Zagałę (KJ WJ Piaseccy Equestrian). Z juniorów młodszych stawią się Julia Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka) i Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko). Z czołówki młodzików na starcie zobaczymy Julię Witkowską (SKJ Beckersport Raszyn), Paulię Kiempę (HKS Lotna Słupsk) i Klaudię Gawdzik (KJ Aromer). Spośród amatorów zobaczymy Magdę Mirosz (SKJ Grobice), Julię Bronś (KJ Pawlak Equestrian) i Joannę Gardulską (KJ Facimiech).

 

Więcej informacji i pełne rankingi:

www.ppwkkw.pl

Więcej informacji o zawodach i aukcji na:

www.bhss.baborowko.pl

https://www.facebook.com/BaborowkoHorseSaleShow/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/

Komentarze

Prześlij nam newsa