Sport

I eliminacja Jump Off Sopot

I eliminacja Jump Off  Hipodrom Sopot

Zawody Jump Off wystartowały! W ostatni weekend, tj. 6-7 października odbyły się pierwsze zawody zaliczane do cyklu Jump Off.
Cykl Jump Off od kilku lat cieszy się powodzeniem wśród jeźdźców. W ramach cyklu jeźdźcy będą zbierać punkty w 8 różnych rundach od pony do rundy diamentowej (konkursy CC i CC1).

W ciągu dwóch dni zawodów rozegrano łącznie 15 konkursów, od mini LL do CC włącznie. Na zawody zgłosiło się ponad 100 par. Zawodnicy przyjechali nawet z Trzebiatowa, oddalonego od Hipodromu o 265 km!  Konkursy mini mini LL, kuce  i mini LL  i LL rozegrane zostały jako konkursy towarzyskie. Pozostałe konkursy odbyły się jako konkursy regionalne.

Jako pierwsi na parkurze pojawili się stawiający pierwsze kroki w zawodach jeździeckich, uczestnicy konkursu mini mini LL. Konkurs  został rozegrany na wysokości 30 cm. Jest to okazja do zapoznania sie zawodników parkurem i atmosferą podczas zawodów jeździeckich.
Drugim konkursem, który odbył się na hali w Sopocie był konkurs mini LL dokładności. Konkurs LL podobnie jak dwa poprzednie, został rozegrany na zasadach konkursu dokładności. A więc zwycięzcami były pary, które pokonały parkur bezbłędnie i w normie czasu.

Następnie rozegrano konkurs klasy L. Świetną formą popisała się aktualna Mistrzyni Pomorza Juniorów Młodszych w kucach, Maria Padalak wygrywając na Fortunie, a zajmując drugie miejsce na Tigrze. Trzecie miejsce zajęła Julia Szamp prezentująca barwy gospodarzy.
Konkurs klasy P rozegrany został jako dwufazowy, co oznacza, że do drugiej fazy konkursu kwalifkowali się jeźdźcy pokonujący parkur pierwszej fazy bezbłędnie. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Głodek na bardzo szybkiej klaczy Roksana. Drugie miejsce zajął Jan Kałabun na Lassini N, a trzecie Małgorzata Tomicka na Camillo 197.

Podium konkursu klasy N dwufazowego było łudząco podobne do klasy P. Ponownie najlepszą parą okazała się Karolina Głodek i Roksana, która wyprzedziłą Jana Kałabuna i Lassini N. Na trzecim miejscu znalazł się Sławomir Polikowski na Urugwaju. Łącznie pięć par pokonało parkur bezbłędnie w obu fazach.
Konkurs klasy C dwufazowy wygrał Bogdan Wróblewski na Pillkallen Havbek. Pan Bogdan to nie tylko znany zawodnik pomorskich parkurów, a także trener. Drugie miejsce zajęła Izabela Woźniak na Orbitalu, a trzecie Paulina Rybarczyk na Royal Cassini. Konkurs klasy CC w sobotę nie odbył się.

W niedzielę podobnie jak w sobotę zmagania rozpoczęły się od konkursów towarzyskich dokładnośći – mini mini LL, mini LL i LL. Po nich odbył się konkurs klasy LL dwufazowy. Pierwszą fazę bezbłędnie pokonało aż 20 par, a drugą 17! Najszybszą parą okazała się Julia Lzner na Krakenie,któa wyprzedziła Marię Padalak na Tigrze o zaledwie 0,12 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Klaudia Mańska na Nowicie.

Konkurs klasy L wygrał Marek Tomicki na klaczy Peppina 25. Drugie miejsce ponownie zajęła Maria Padalak na Tigrze, a trzecie Konrad Mański na Nowicie. Kolejny konkurs P zwykły należał do Jolanty Kowalczyk na Ziretto. Drugie miejsce zajął ponownie Sławomir Polikowski na Urugwaju, a trzecie Agata Piastowska na Caalistenii.

W konkursie klasy N, Karolina Głodek i Roksana poraz kolejny pokazały jak szybką i zgraną parę tworzą, wyprzedzając Bogdana Wróblewskiego na Pillkallen Havbek i Klaudię Nowak na Jaworze. W koljenym konkursie klasy C rozgrywanym na wysokości 130 cm, podium należało do Pań. Parkur jako jedyna bez błędów na przedszkodach pokonała Paulina Rybarczyk na Royal Cassin. Para ukończyła parkur z jednym punktem karnym za przekroczenie normy czasu. Wśród par z jednym błędem, najszybszą okazała się Małgorzata Zubrzycka na Alexie, przed Izabelą Woźniak na Orbitalu.

Jako ostatni konkurs rozegrany został konkurs klasy CC, w którym wystartowały jedynie trzy pary. Najlepszą okazała się Izabela Woźniak i Orbital, która pokonała parkur bezbłędnie. Na drugim i trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Zubrzycka na Funky Filly i Alexie.

 

 

Na kolejne zawody cyklu Jump Off zapraszamy 20-21 października.

Więcej o zasadach można poczytać TUTAJ

 Kalendarz cyklu Jump Off

Zakup zdjęć:
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjęć koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

KK

Komentarze

Prześlij nam newsa