Sport

Druga eliminacja Jump Off Hipodrom 2018/2019 za nami.

W miniony weekend po raz drugi mieliśmy okazje oglądać zmagania jeźdźców w halowych zawodach w skokach przez przeszkody z cyklu Jump Off.
Jak zawsze frekwencja wśród zawodników dopisała i dwudniowe zawody rozpoczynały się rano i trwały do wieczora. Łącznie rozegrano dziewiętnaście konkursów począwszy od mini mini LL do CC.
Konkurs mini mini LL to „nowość” wśród konkursów. Oczywiście już dużo wcześniej, na różnych parkurach, pojawiały się konkursy o wysokości do 30 cm ale pod inna nazwą. Poprzednio znaliśmy ten konkurs pod nazwą konkurs „pierwszego kroku” lub konkurs „krzyżaczkowy”.
Sobotnie konkursy mini mini LL, Kuce, mini LL i LL były konkursami towarzyskimi, zwykłymi i pierwsze miejsce należało do wszystkich, którzy pokonali parkur bez punktów karnych.
Sobotni konkurs L wygrała Maria Padalak na Fortunie. Drugie i trzecie miejsce należało do naszej ambasadorki Katarzyny Kukowskiej, która drugie miejsce wywalczyła na koniu Kenia Carcases, a trzecie na Leopardzie. Zawodniczka ta odnotowała także przejazdy bez zrzutek w konkursie klasy P. Gratulujemy !!!
W sobotę również odbył się konkurs licencyjny, który uprawnia do startów w konkursie klasy P. W konkursie udział wzięły trzy zawodniczki ale tylko dwóm udało się uzyskać licencję. Gratulacje dla młodziutkiej Mai Psiuk – córki Grzegorza Psiuka. Teraz będziemy już mogli oglądać tą zawodniczkę w wyższych konkursach.
Konkurs P należał do Jacka Grzywacza, który na Zet-Żądło zajął pierwsze miejsce, a na Czakrze drugie.
Konkurs N wygrał Tomasz Olszewski na oldenburskiej klaczy Lord Fabia.
W konkursie klasy C bezkonkurencyjny okazał się Adam Nicpoń dosiadający klaczy Sangri-La. W tym konkursie dobre, bezbłędne przejazdy zaliczył również nasz ambasador Aleksander Lewandowski na swoich nowych koniach o imionach niełatwych do zapamiętania ;P czyli: Jazzmir Van Het Halderthof oraz Gently Van De Dennenhoeve.
Zwycięstwo w konkursie CC także należało do Adama Nicponia i Sangri-La.

Niedziela przywita nas słońcem. Konie na tle kolorów jesieni i błękitnego nieba to idealny kadr dla fotografów. Dlatego też konie wypuszczone na wybiegi wzdłuż hali, były wspaniałymi modelami 🙂
Niedzielne konkursy były już nieco trudniejsze, bo większość była dwufazowa. Począwszy od konkursu dla Kucy po konkurs N (z wyłączeniem LL i L). Sporo też było przejazdów treningowych, dzięki którym można było skorygować błędy i niepowodzenia w podstawowym przejeździe.

Podobnie jak w sobotę, konkursy od mini mini LL do LL były rangi towarzyskiej.
W konkursie Kucy pierwsze i drugie miejsce wywalczyła Paulina Pellowska. Pierwszą lokatę uzyskała na Kliperze, a drugą na Nadii.
Konkurs mini LL wygrała Wiktoria Ryciak na Cyrano. W LL do dekoracji wyjechały te pary które ex-aequo zajęły pierwsze miejsce, a było ich aż dwadzieścia osiem! W L-ce na pierwszym miejscu uplasowała się Katarzyna Loose-Kulinkowska na Danjazz.
Podium w konkursie P wywalczył zawodnik reprezentujący Posadowskie Towarzystwo Jeździeckie – Sylvain Jakub Arquier na koniu Aram-AS.
W konkursie klasy N walka o zwycięstwo była zacięta pomiędzy dwoma Jackami. Jacek Polikowski dosiadający klaczy Chmara dosłownie o włos, bo zaledwie dwie setne sekundy był lepszy w drugiej fazie od Jacka Grzywacza i Czakry.
W konkursie C wspaniały debiut zanotowała dwunastolatka! Zawodniczka SKJ Iga Biegalska na klaczy Cardhu pokonała „starych wyjadaczy” i stanęła na najwyższym podium. Gratulacje dla zawodniczki i pani trener Agnieszki Rackiej z PSJK.
Ostatni konkurs CC również był emocjonujący. Walka o zwycięstwo toczyła się właściwie tylko pomiędzy trzema zawodnikami. W szranki stanęli: Izabela Woźniak, Jacek Grzywacz i Bartłomiej Włodarski. Panowie startowali na dwóch koniach. Ostatecznie zwycięstwo wywalczył Jacek Grzywacz na Grassi tuż przed samym sobą na Doravelli.

Z ciekawostek, to po raz kolejny gościliśmy na sopockim hipodromie córkę i wnuczkę zmarłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – Martę Kaczyńską i Martynę Dubieniecką. Zawodniczka reprezentująca Pomorską Ligę Jeździecką na koniu Drzewiec startowała w konkursie LL i L uzyskując dobre noty.

Wyniki

Ranking po II eliminacji Jump Off Hipodrom

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników i podjętych startów. Wszyscy niezależnie od konkursu prezentowali się wyśmienicie.
Kolejne zawody z cyklu Jump Off już za dwa tygodnie 3-4 listopada.

AK

– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skontaktuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz nr konta do płatności
– koszt jednego zdjęcia wynosi 5zł, przy zakupie powyżej 10 zdjęć koszt jednego wynosi 4 zł
– po wpływie środków na nasze konto prześlemy zdjęcia na podany adres e-mail

Komentarze

Prześlij nam newsa