Sport

Cavaliada w Krakowie i cztery gwiazdki w Poznaniu

Nie tak dawno informowaliśmy, że w nowym sezonie Cavaliada poszerza swój zasięg o czwartą lokalizację – Kraków. Teraz, przy okazji zatwierdzenia propozycji przez FEI, możemy ogłosić, że po raz pierwszy zawody Cavaliada w Poznaniu będą miały rangę czterech gwiazdek. Obsada Cavaliady w Poznaniu już od kilku lat jest iście gwiazdorska, teraz będzie jeszcze lepsza.

Podwyższenie rangi to nie tylko wyższa pula nagród (ponad 800 000 PLN) ale przede wszystkim możliwość zdobycia przez zawodników większej liczby punktów do światowego rankingu. Zwycięzca niedzielnego Grand Prix (pula 362 000 PLN, wys. 150 – 160 cm) zdobędzie 100 punktów do LR. Jak w latach ubiegłych, konkurs ten będzie też zaliczany do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i Cavaliady Tour. W ramach CT i LR rozegrany też zostanie konkurs dużej rundy w piątek (150 cm). Bardzo atrakcyjna będzie też dla startujących w niej par średnia runda (140 – 145 cm). W sobotę zakończy się ona dwoma konkursami Longines Rankings – klasycznym z rozgrywką i ulubionym przez publiczność Speed and Music.

W ramach CSI4*-W rozgrywane będą też konkursy małej rundy (135 cm). Dla mniej zaawansowanych zawodników organizator przewidział zawody CSI1* z konkursami od 120 do 135 cm. One odbywać się będą na arenie B. Tam też rywalizować będą młode konie. W programie CSI brakuje konkursu Venus vs Mars. Mimo to kibice mogą być spokojni. W edycji 2018/19 odbędzie się on w nieco zmienionej i jeszcze bardziej atrakcyjnej formule. Szczegóły wkrótce.

Komentarze

Prześlij nam newsa